Депутат Гончаренко просить ГБР розслідувати можливе зловживання владою Зеленським

Народний депутат від партії «Європейська солідарність» Олексій Гончаренко направив до Державного бюро розслідувань депутатський запит з проханням провести розслідування можливого зловживання владою президентом України Володимиром Зеленським.

Про це сам Гончаренко повідомив на своїй сторінці в Facebook.

Приводом для звернення стали слова Зеленського «генпрокурор — 100% моя людина» зі стенограми телефонної розмови з президентом США Дональдом Трампом. На думку Гончаренка, в цих словах можна побачити ознаки злочину, передбаченого ст. 364 (Зловживання владою або службовим повноваженням) Кримінального кодексу України.

«Не може президент країни обіцяти кому б то не було, що справа буде розслідувана, або що він доручить генеральному прокурору щось зробити. Ми все-таки живемо в демократичній, а не монархічній країні. Упевнений, що ДБР почне кримінальне розслідування даного висловлювання Володимира Зеленського», — написав Гончаренко.

Раніше повідомлялося, що ДБР відкрило кримінальне провадження проти колишнього генпрокурора України Юрія Луценка. Його підозрюють у можливому зловживанні владою.