Демонтаж Шулявського моста: конструкцію вивозять частинами (фото, відео)

Роботи з демонтажу Шулявського моста ведуться цілодобово і без вихідних. Саму конструкцію мосту розбирають на частини та вивозять на утилізацію.

Про це повідомила на своїй сторінці в Facebook мер Києва Віталій Кличко.

«І вдень, і вночі тривають роботи з демонтажу конструкції Шулявського шляхопроводу. І зараз наше завдання — зробити все максимально швидко, щоб уже почати будівництво нового шляхопроводу і до кінця року відкрити рух транспорту», — сказав Кличко, перевіряючи виконання робіт.

А на Facebook-сторінці самого Шулявського моста з’явилися фото того, як розбирають і везуть на утилізацію частини моста.

«Балки Шулявського подрібнять і вивезуть на утилізацію. А опори шляхопроводу будуть різати ланцюгами з алмазним напиленням», — розповідається на Facebook-сторінці «Шулявський міст».

Прольоти мосту знімають самохідними модульними платформами — «мегадомкратом». Потім за допомогою дистанційно керованої техніки проліт піднімають і переносять на спеціально підготовлені бетонні платформи. На них конструкцію розбирають на балки.

«Приблизна вага демонтованого прольоту, який складається з 13 балок, становить близько 400 тонн. Після розбирання балки, за допомогою гігантського гусеничного крана, її перемістять на спецтранспорт — так звані "балковози". Вони вивезуть багатотонні конструкції на полігон для подальшого подрібнення та утилізації», — розповідається в Facebook-сторінці моста.

А в коментарях жартують, що міст стоїть розрізати на сувеніри, а також прощаються з Шулявським мостом, «який служив нам багато років».

Раніше повідомлялося, що Кличко показав майже розібраний Шулявський шляхопровід.