Декомунізуй це: частину композиції Арки дружби народів хочуть знести
Фото: blog.d-vsl.com

У Печерському районі Києва можуть демонтувати частину композиції популярної серед киян Арки дружби народів. Про це в коментарі 44.ua розповів голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

Мова йде про скульптуру двох трудящих — українця та росіянина, — що тримають над собою стрічку з орденом Дружби народів.

"Відповідно до закону про декомунізацію, повинна бути демонтована скульптура, де двоє чоловіків тримають зображення серпа і молота", — сказав В'ятрович.

Фото: wikipedia.org

Він також додав, що два інших елемента композиції — скульптура Переяславської ради та сама арка — не потрапляють під дію закона про декомунізацію, тож їх демонтувати ніхто не буде.

"Український інститут національної пам'яті від 11.09.2016 р. направив листа голові Києва з переліком пам'яток і пам'ятних знаків, які підлягають демонтажу. У зазначеному списку Арка дружби народів і скульптура Переяславської ради не вказувалася ", — додав В'ятрович.

Серед пам'ятників, що підлягають демонтажу, він назвав кінну статую Миколи Щорса, скульптурну композицію "Екіпаж бронепоїзда "Таращанець" в однойменному парку, бюст Карла Маркса на території фабрики Roshen, скульптуру і меморіальну дошку Володимиру Леніну та барельєфи більшовицьким вождям на станції метро "Вокзальна".

Нагадаємо, нещодавно невідомі напали на голову Інституту нацпам'яті В'ятровича.