Де в Україні найвищі ціни на соціальні продукти

Найвищі ціни на соціальні продукти харчування виявили у Києві, Донецькій та Запорізькій областях України. Про це повідомив глава Української Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко в Facebook.

У магазинах столиці одразу сім соціальних продуктів мають найвищу ціну серед усіх регіонів України. Друге місце ділять Донеччина й Закарпаття з п’ятьма продуктами з найвищою вартістю. А треє місце зайнял Херсонщина із трьома найменуваннями продуктів із соціального кошика.

Зокрема, у столиці виявився найдорожчий хлів серед усхі областей України: білий хліб із борошна вищого ґатунку – 35,9грн за кілограм, для порівняння, середній показник по Україні – 21,5грн. Вартість недорого соціального хлібу в столиці не значно перевищує середні показники в Україні. 

Вартість інших соціальних продуктів у Києві: 

  • чорний хліб коштує в Києві 24,6грн за кілограм при середній ціні — 17,9грн;
  • кілограм манної крупи — 15,4грн, по Україні — 13,6грн;
  • яйця — 28,3грн за десяток, при середньостатистичній — 24,8грн;
  • цукор — 16,8грн за кілограм, при середньоукраїнській — 14,2грн;
  • сало — 120,9грн, по Україні — 75,7грн.

Також зазначається, що жителі Києва та Донецької області мають найвищу середню заробітну плату в країні. Тому висока ціна обумовлена більш високим рівнем платоспроможності. У Києві середня заробітна плата у листопаді становила майже 13,9 тис грн, на Донеччині – близько 10 тис грн. 

Раніше ми розповідали, що українцям розсилають вірус під виглядом листів від держустанов.