Де купити та скільки коштує: все, що треба знати про Starlink
Фото: cnet.com

Нещодавно в Україні зняли обмеження на використання технології супутникового зв'язку Starlink на час воєнного стану. Тобто, придбати та встановити систему тепер можуть пересічні українці.

У Держспецзв’язку в подробицях розповіли, що таке Starlink, які він має особливості, де можна купити обладнання для використання цієї технології та скільки це коштує.

Starlink — це технологія, яка завдяки мережі супутників та спеціальному терміналу із супутниковою антеною забезпечує доступ до широкосмугового інтернету в будь-якій точці планети. За день після початку повномасштабного вторгнення росії Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров написав у Twitter власнику компанії SpaceX Ілону Маску. Вже за кілька годин він отримав відповідь, що сервіс Starlink вже активний в Україні, а термінали прямують до України.

Хто може користуватися Starlink в Україні

20 квітня Нацкомісія з регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку ухвалила рішення, завдяки якому використовувати Starlink в Україні можуть усі охочі на час воєнного стану. На підставі цього рішення підготували уточнювальні рекомендації щодо застосування абонентських супутникових терміналів системи Starlink. 

Де купити Starlink

Набір для доступу в інтернет можна придбати на сайті www.starlink.com у країнах, де є представництво компанії.

Скільки коштує Starlink

Вартість комплекту обладнання на сайті Starlink для країн, де є представництва компанії, становить 499 доларів. Крім того, користувачам потрібно сплачувати абонентську платню у розмірі 99 доларів на місяць.

Як підключитися до Starlink

В першу чергу для цього потрібен спеціальний користувацький термінал у вигляді супутникової антени. Термінали постачають в Україну з інструкціями, в яких пояснюється, як їх встановити та налаштувати. Також інструкція є на сайті виробника. 

Для підключення треба приєднати антену до термінала кабелем, що йде у комплекті, а сам термінал — підключити до електромережі. Потім — встановити на свій смартфон чи планшет додаток Starlink та, слідуючи інструкціям у додатку, приєднатися до супутникового інтернету.

Чи можна користуватися інтернетом Starlink, якщо нема термінала

Starlink – це пристрій індивідуального використання, і власник кожного  терміналу сам визначає, як він буде користуватися цим інтернетом – самостійно чи поділиться із сусідом. Фактично – це як роздавати інтернет зі свого смартфона: власник гаджету платить оператору за пакет послуг і може поділитися інтернетом з тими, хто поруч.

Як до України потрапили термінали Starlink, які вже використовують

Від початку повномасштабної війни Україна отримала тисячі пристроїв Starlink для використання на об’єктах критичної інформаційної інфраструктури. Вони були передані як гуманітарна допомога. Ці термінали забезпечують життєдіяльність країни там, де немає іншого звʼязку. Крім того, значну кількість пристроїв самостійно привезли різні компанії, організації та пересічні громадяни. 

Для чого їм це

Starlink надає доступ до інтернету там, де немає альтернатив — багато де стаціонарний та мобільний інтернет не працює внаслідок воєнних дій через руйнування або відсутність енергопостачання. А в деяких місцях взагалі немає покриття мобільних та кабельних мереж.

На Чорнобильській АЕС завдяки технологіям Starlink відновили інтернет