Chas.News not found

Cтраница не надена

Извините, но такой страницы нет на нашем сайте. Вероятно, введён некорректный адрес, или страница была удалена. Возможно поиск поможет найти?

Чому Межигір’я не може стати громадським простором

«Неналежне, невчасне, неповне розслідування джерел походження активів Януковича» - основна причина затягування процесу, вважають громадські борці із корупцією. В першу чергу – це гальмування процесів на політичному рівні, переконані у громадській організації Центр протидії корупції. Щодо недосконалості системи – були прогалини , але це не заважало організувати ефективний процес розслідування, тим більше, що долучаються громадські активісти та незалежні розслідувачі, стверджує Дарія Каленюк, виконавчий директор Центру протидії корупції.

За її словами, справа дійсно ускладнюється тим, що Віктора Януковича немає в країні, але є механізм заочного розслідування і суду, який дозволяє отримати вирок і конфіскувати майно. Розслідування і судові процеси можна було весь цей час вести і проти третіх осіб, зокрема щодо компанії «Танталіт», якій за документами належить більша частина об’єктів у Межигір’ї. Наразі жодна справа щодо осіб із санкційного списку не дійшла до суду. А нерухомість в Межигір’ї була заарештована через рік після відкриття доступу для широкого загалу, пояснюють у Центрі протидії корупції.

«В нас може робити провадження щодо юридичних осіб кримінальне слідство, довести цю справу до суду і швиденько конфісковувати це майно. Насправді нічого не було зроблено. Через рік тільки після того, як Межигір’я було відкрите, воно було арештоване. Майно втрачає свою вартість, з’являється якимось чином на аукціонах в Лондоні. Це все має вирішуватись системно. Нинішня прокуратура не хотіла і не хоче цього вирішувати», – відзначає Дарія Каленюк.

Інтерпол та європейські країни не відповідають на запити - ГПУ

У ГПУ на критику відповідають, що не виключають, що «щось могли не охопити, не доробити», проте роблять все від них залежне в межах повноважень.

«Питання в тому, що ми залежимо від Інтерполу і виконання міжнародно-правових доручень за кордоном», – пояснює Сергій Горбатюк, начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України.

Земля, на якій розташоване Межигір’я, була повернена у державну власність, а всі об’єкти, які там розташовані – заарештовані, зауважує прокурор. За кордоном не встановлено і, відповідно, не заблоковано коштів Віктора Януковича. Проте віднайдені та заблоковані кошти сина колишнього президента – Олександра Януковича, зазначає Сергій Горбатюк. Слідчі вживають заходів аби їх заарештувати, відправляють запити, але не отримують відповіді з європейських країн, зокрема це стосується Кіпру та Австрії, зазначив Сергій Горбатюк.

Для того, щоб розпочати заочне розслідування, за яким слідує судовий процес, слідчим органам необхідний дозвіл Інтерполу на здійснення міжнародного розшуку, інакше процес буде вважатися нелегітимним, пояснюють в прокуратурі. Відповіді з Інтерполу в ГПУ також не можуть дочекатися.

«Як тільки нам буде надано дозвіл Інтерполу на здійснення міжнародного розшуку, що є однією з підстав для початку процедури заочного розслідування, ми відразу звернемося до суду за дозволом. Сподіваємося отримати, і після того, в стислі терміни, бо вже практично слідство завершене, передамо справу для ознайомлення захисникам. А далі в суд. Чітко не можна сказати коли, тому що ми чекаємо вже сім місяців, і незрозуміло скільки ще чекати, надсилаємо нагадування – «швидше, швидше», але поки немає реакції», – зауважує Сергій Горбатюк в коментарі Радіо Свобода.

Українськи правоохоронці ще не мали справи з такими масштабами

Масштаб завдань, які стоять перед правоохоронними органами, не відповідає рівню їхньої компетенції та організаційних спроможностей, наголошує Євген Черняк, аналітик Transparency International.

Організація Transparency International провела дослідження структури бізнес-імперії Януковича, в якій за їхніми підрахунками фігурує близько 75 українських компаній, 51 компанія іноземної юрисдикції, в тому числі офшори: Панама, Великобританія, Австрія, Швейцарія, Кіпр, а також близько 20 ключових фізичних осіб.

«Масштаб схеми настільки великий, що не так просто осягнути і опрацювати, тим паче нашим правоохоронцям. Були повернені деякі земельні ділянки, наприклад Межигір’я, Сухолуччя – це прокуратура вміє робити насправді. Але такі більш складні речі, як арешт активів, як проведення складних комплексних розслідувань – з цим поки що є проблеми», - зазначає аналітик.

Євген Черняк вважає, що зараз набагато важливіше зосередитися на поверненні активів іноземних компаній, через які виводилися гроші з країни, аніж на об’єктах, які залишились в Україні від Януковича чи інших політиків і можновладців санкційного списку.


Інтер’єри Межигір’я

Чи допоможуть нові закони повернути награбоване?

18 лютого Верховна Рада ухвалила низку антикорупційних законів. Дарія Каленюк зазначає, що це було зроблено «під тиском ЄС та громадськості» і також підкреслює, що один із законів дозволяє створити і запустити окреме агентство з питань розшуку та управління конфіскованим та арештованим майном. В ньому прописані механізми залучення оцінювачів такого майна, третіх осіб зберігачів цього майна, контролю за продажом і конфіскацією. Документ, на її думку, прискорить роботу у напрямку повернення активів, здобутих незаконним шляхом. Але станеться це лише за півроку, коли закон набуде чинності.

Поруч з цим, точаться суперечки навколо законопроекту, який не був прийнятий. Його запропонував парламентський комітет з питань національної безпеки та оборони, головою якого є Сергій Пашинський. Нормативний акт стосується саме повернення арештованих активів на території України до державного бюджету. Кошти вже передбачені у державному бюджеті, тому ініціатори прийняття цього закону будуть ставити ультиматум, наголошує Сергій Пашинський, депутат «Народного фронту». І додає, що цю ініціативу підтримують і президент, і прем’єр, але голосів в Раді для прийняття закону не вистачило. Вважає, що закон необхідно терміново ухвалювати попри «політичний піар» тих, хто проти.

«Всередині країни знаходиться арештованих активів Януковича та його оточення на близько 1,5 мільярда доларів. Члени нашого комітету одноголосно проголосували і підписали закон № 4057, який дозволяє ці кошти повернути в державний бюджет. Частина з них вже передбачена в діючому бюджеті на потреби Збройних сил України, а інша частина – на соціальні виплати. На жаль, це питання блокується на всіх рівнях. Фракція «Народного фронту» і комітет, який я очолюю, будуть ультимативно вимагати почати сесію якраз із ухвалення цього закону. Ми прийняли рішення, що не будемо давати можливість демагогам і популістам піаритися, а просто поставимо питання жорстко: спочатку приймаємо закон, а потім будемо вислуховувати те, як вони турбуються за рідний український народ», – наголошує Сергій Пашинський в коментарі Радіо Свобода.

Аргумент проти: «Якщо вже конфісковувати, то раз і назавжди»


Легендарний «золотий батон»

Противниками цього закону виступають, зокрема, експерти Центру протидії корупції – зазначають, що за цим документом конфіскувати активи дозволяється без вироку суду, що є неприйнятним за міжнародними нормами. «Це не вирішить проблему. Покаже якийсь результат з самого початку – те, що арештовано в Януковичів зараз заберуть в бюджет, але через рік воно буде повертатися з бюджету тим самим Януковичам через міжнародні судові рішення. Якщо вже конфісковувати, то раз і назавжди, по правилам, по закону. А не так, щоб потім це рішення було використане проти нас воюючою стороною», – зауважує виконавчий директор Центру.

Негативної думки про закон від «Народного фронту» і нардеп Борислав Береза, член комітету з питань запобігання і протидії корупції. Вважає, що закон потрібен, але цей має бути доопрацьований.

«Мене лякає, що багато хто намагається використати конфіскацію активів Януковича у власних інтересах. Намагаються або отримати політичні дивіденди, або очолити наступний «дерибан» цих активів. Закон нам необхідний, але такий, який не створював би нам проблеми на міжнародному рівні та дистанціював всіх політичних лідерів від цього питання», – зазначає Борислав Береза в коментарі Радіо Свобода.

Депутати та активісти єдині в одному – в незадоволенні затягуванням процесу повернення державі викрадених коштів. Тим часом співвласник скандальних активів замислюється над поверненням додому. Віктор Янукович після втечі з України перебуває в Росії, свою причетність до корупційних оборудок відкидає, про що періодично розповідає в російських ЗМІ. В одному з інтерв’ю в грудні 2015 року він висловив намір повернутися в Україну, зокрема в політику і зазначив, що підтримує зв’язки з деякими українськими політиками.

Джерело: Радіо Свобода

В Токио стартовала Олимпиада 2020
Фото: twitter.com/Olympics

В пятницу, 23 июля, в Токио (Япония) начались главные международные спортивные соревнования — 32-е летние Олимпийские игры 2020. 

Об этом сообщается на официальной странице Олимпиады в Twitter.

Олимпийские игры 2020 были перенесены на этот год из-за пандемии коронавируса. Официально их открывал имератор Японии Нарухито. Олимпийский огонь зажгла известная японская теннисистка и вторая ракетка мира Наоми Осака. При этом для факелов впервые в истории Игр было использовано экологическое топливо — водород.

На Олимпиаде 2020 будут представлены 206 стран и более 11 000 спортсменов. Игры продлятся с 23 июля по 8 августа. В это время будет разыграно 339 комплектов медалей в 33 видах спорта.

Фото: twitter.com/Olympics

Фото: twitter.com/Olympics

Фото: twitter.com/Olympics

В делегацию от Украины вошли 157 спортсменов в 25 видах спорта. В Министерстве молодежи и спорта прогнозируют, что украинская олимпийская сборная в этом году может рассчитывать на 13-15 медалей. Наши спортсмены будут соревноваться в бадминтоне, боксе, борьбе вольной и греко-римской, тяжелой атлетике, велоспорте (шоссе, трек, маунтенбайк), гребле академической, гребле на байдарках и каноэ (гребном слаломе), спортивной и художественной гимнастике, дзюдо, каратэ, конном спорте, легкой атлетике, плавании, артистическом плавании, стрельбе из лука, пулевой стрельбе, прыжках в воду, прыжках на батуте, современном пятиборье, теннисе, настольном теннисе, триатлоне и фехтовании.

Фото: sport.gov.ua

Украинского гимнаста Верняева дисквалифицировали из-за допинга: своей вины он не признает

 

«Да ты знаешь, кто я такой?!»: топ-10 фраз от нарушителей парковки
Фото: kyivcity.gov.ua

Столичные инспекторы по парковке составили топ-10 фраз от водителей, которые нарушают правила парковки. К таким «аргументам» нарушители чаще всего прибегают, чтобы избежать штрафов за неправильно припаркованное авто.

Об этом сообщает пресс-служба КГГА.

Самые распространенные фразы:

  • «Я же на зебру не наехал, там еще полметра»;
  • «Зачем я покупал машину, если ее нужно ставить за 200 метров и идти пешком?»;
  • «Звони Кличко, пусть закрывает эту богадельню!»;
  • «Может, на месте договоримся?»;
  • «Да что я там нарушил!»;
  • «Вы меня уже второй раз за день забираете, давайте скидку!»;
  • «Да ты знаешь, кто я такой?!»;
  • «А почему меня забираете, а вон ту машину нет?»;
  • «То есть эвакуировали? Ты вообще видела, какие там номера на машине?»;
  • «Я эвакуатор не вызывала, почему я должна за него платить?».

По словам инспекторов, чаще всего «напоминают» о своих должностях сотрудники прокуратуры, адвокаты, судьи и депутаты. Кто-то пробует «договориться на месте», кто-то требует позвонить мэру, кто-то даже начинает угрожать. Однако для инспекторов имеет значение только наличие нарушения.

Фото: kyivcity.gov.ua

Фото: kyivcity.gov.ua

Фото: kyivcity.gov.ua

Фото: kyivcity.gov.ua

Фото: kyivcity.gov.ua

Фото: kyivcity.gov.ua

Фото: kyivcity.gov.ua

Фото: kyivcity.gov.ua

В Киеве утвердили новые парковочные зоны: что изменилось

 

Мор рыбы и уток в Голосеевском парке: стала известна предварительная причина
Фото: Tetiana Voinarovska

Специалисты Государственной экологической инспекции взяли пробы воды в одном из Ореховских прудов Голосеевского парка, где был зафиксирован массовый мор рыбы и уток. Предварительные результаты исследований показали, что в водоем, скорее всего, были намеренно сброшены неустановленные ядовитые химикаты. 

Об этом сообщается на странице Государственной экологической инспекции Столичного округа в Facebook.

При обследовании пруда инспекторы не обнаружили посторонних запахов от воды, цветение или примесей на поверхности воды. 

«Непосредственно в местах обнаружения погибшей рыбы специалистами Отдела инструментально-лабораторного контроля проведены измерения растворенного в воде кислорода, который составил 9,32 — 9,95 мг/дм3, при норме не ниже 4,0 мг/дм3. Температура воды 23,7 — 24,6 градусов. Зафиксировано повышение уровня железа общего в концентрациях 0,706 — 0,729 мг/дм3. Также обнаружено высокое химическое потребление кислорода (ХПК): на уровне 120 — 128 МГО/дм3, что в 4,2 раза превышает нормативные показатели (30 МГО/дм3)», — говорится в сообщении.

В связи с этими результатами специалисты предполагают, что в пруд были намеренно сброшены неустановленные ядовитые химикаты. Это и привело к гибели уток и рыбы. Химикаты могли попасть в каскад прудов через ливнестоки. Окончательные результаты исследований будут известны на следующей неделе. Материалы будут переданы в правоохранительные органы.

На озерах в Голосеевском парке заметили мертвую рыбу и уток

 

Украина и Италия договорились о взаимном признании водительских прав
Фото: rbc.ua

Правительства Украины и Италии заключили новое соглашение о взаимном признании и обмене водительских удостоверений. С украинской стороны документ подписал министр инфраструктуры Александр Кубраков, а с итальянской — министр постоянной инфраструктуры и мобильности Энрико Джованини. Об этом сообщает пресс-служба Мининфраструктуры.

Документ предусматривает упрощение процедуры обмена водительских прав для граждан обеих стран. Это позволит украинцам, которе постоянно или временно проживают в Италии, обменять украинское водительское удостоверение на итальянское без сдачи теоретических и практических экзаменов и уплаты соответствующих сборов.

Действие соглашения распространяется на граждан Украины, которые легально проживают в Италии, являются резидентами страны менее четырех лет и имеют действительные украинские водительские права.

Новое соглашение является редакцией предыдущей, заключенного в 2015 году сроком на пять лет. В течение последнего года срока действия предыдущего соглашения стороны проводили консультации с целью его продления. Над согласованием документа работали Министерство внутренних дел Украины и Министерство постоянной инфраструктуры и мобильности Италии.

«Процедура обмена занимает определенное время, ведь для выяснения подлинности документов проводиться специальная проверка. При выдаче нового итальянского водительского удостоверения, украинское будет изыматься. Соответственно, итальянцы будут сдавать национальный документ при получении украинского», — объяснил заместитель министра внутренних дел Сергей Гончаров.

По данным Главного сервисного центра МВД Украины, за время действия предыдущего соглашение было получено и обработано более 22 тысяч запросов на обмен водительских удостоверений украинцами в Италии.

Напомним, с июня этого года Италия временно перестала признавать украинские водительские права из-за того, что соответствующее соглашение между странами утратило свою силу.

Италия временно перестала признавать украинские водительские права

 

В работе столичного метро возможны изменения
Фото: vn.com.ua

Вечером в субботу, 24 июня, в работе столичной подземки возможны изменения — для пассажиров могут ограничить вход и выход на трех центральных станциях.

Об этом сообщает пресс-служба КГГА со ссылкой на «Киевский метрополитен».

Возможные изменения в работе метро связаны с проведением на НСК «Олимпийский» футбольного матча между командами «Шахтер» (Донецк) и «Ингулец» (пгт. Петрово).

Так, после окончания игры возможно ограничение (закрытие) на вход станций «Дворец спорта», «Олимпийская» и «Площадь Льва Толстого».

«Механизм применяется из соображений безопасности во избежание массового скопления пассажиров на платформах станций», — объснили в киевком метрополитене.

Одна из станций столичного метро работает по особому графику: причина