Чому Київ декілька днів поспіль огортає густий туман. І як довго це триватиме

Київ огорнув настільки щільний серпанок, що на відстані витягнутої руки нічого не було видно. Проте після 9 ранку туман зазвичай розсіюється, а видимість поліпшується. Чому так відбувається? Ми запитали у синоптика.

Синоптики в щільному тумані не бачать нічого дивного і кажуть, що це цілком нормальне явище для листопада.

«Туман — одне з найхарактерніших явищ осені, а для жовтня та листопада це взагалі метеорологічна класика. В листопаді тумани можуть вкривати міста тижнями й не розсіюватись цілий день», — пояснила «Нашему Киеву» синоптик Наталка Діденко.

Поява туману пов’язана з кліматичними умовами: туман — це конденсація водяної пари, яка застигає у повітрі через відсутність сильного вітру. І поки сильного вітру в Києві немає, умови для утворення туманів будуть дуже сприятливими.

«Як довго тумани будуть огортати Київ, сказати важко. Це залежить від того, як довго погоду в Україні буде визначати антициклон. Якщо цей антициклон почне руйнуватись, то вітер буде збільшуватись, і тоді ймовірність туманів почне зменшуватись. Але 11 та 12 листопада очікується суттєве посилення вітру, тому і тумани, звичайно, в ці дні припиняться», — каже Наталка Діденко.

Зараз ймовірність появи туманів, за словами синоптика, висока, особливо в нічні та ранкові години. Тому будьте уважні на дорогах.

Раніше ми писали про те, що українським водіям нагадали про необхідність переходити на зимові шини.