Чим живе Литва. Виставка фото за п`ятдесят років

В рамках найбільшого спільного міждержавного проекту Литви та України «Литва-Україна. Культурне партнерство 2016» 13 квітня 2016 р. у Національному музеї Тараса Шевченка відбудеться відкриття виставки литовської фотографії «Щодення. Литва у фотографіях 1963-2013 рр.», яка триватиме до 24 квітня 2016 р.

Ця виставка є візуальною оповіддю про щоденне життя у Литві, на виднокраї якого протягом останніх п’ятдесяти років з'являлися все нові і нові речі, актуалії, настрої. Протягом цього періоду сформувалися три покоління фотографів. Кожне з цих поколінь вирізняється своїми темами, їм притаманною манерою, проте завжди говорить про актуалії свого часу.

У щоденні вміщується дуже багато. Лишень з нього і складається усе наше життя. У щоденні все начебто само собою зрозуміло і через це стає непомітним, але у той же час і важливим.

Ця виставка є спробою відкрити відвідувачам, яке щодення бачили і увічнили фотографи у різні періоди часу. Незалежно від того, у якому історично-політичному контексті розкривалася творчість митців, вона скерована на пізнання внутрішнього і зовнішнього світу людей і надання йому суті. Кожен митець знайшов своє виняткове бачення і представив його з характерним авторським стилем. 

На виставці представлені фото роботи таких митців литовської фотографії: Ромуа́льдас Пожя́рскіс, А́льґірдас Шя́шкус, Ві́тас Лу́цкус, Арту́рас Валя́уґа, Мі́ндауґас Каваля́ускас, Алєкса́ндрас Мація́ускас, Дона́тас Станкя́вічюс, Анта́нас Су́ткус, Ґі́нтарас Чясо́ніс, Альґі́мантас Ку́нчюс, Ромуа́льдас Рака́ускас.

Організатори: Національний музей Тараса Шевченка, Каунаське відділення Спілки фотомитців Литви, Інститут культури Литви.

Виставка «ЩОДЕННЯ. ЛИТВА У ФОТОГРАФІЯХ 1963-2013 рр.»
13–24 квітня / Відкриття – 13 квітня
Національний музей Тараса Шевченка
Бульвар Тараса Шевченка 12, Київ