"Чий х*й?": вийшов тизер серіалу про історію української лайки
Фото: скріншот

Студия FILM.UA Group  презентувала тизер документального серіалу про українську лайку "Чий х*й?". Пілотну серію також можна подивитися в одному із онлайн-кінотеатрів. Автори кажуть, що вона вийшла зовсім без цензури та "запікувань".

"Проєкт "Чий х*й?" розповість про походження та еволюцію лайки, регіональні відмінності, чим вона відрізняється від "русского мата", як матюкаються різні професії, культові нецензурні цитати та матюччя як спосіб протесту", — розповіли автори.

У першій серії серіалу Чий х*й?" розкривається тема історії появи ненормативної лексики, її вживання історичними постатями, заборону церквою, цензуру у ЗМІ, історію про Діда Панаса та таємничу появу його муралу на Троєщині.

Ведучою проєкту стала Ірена Карпа, а серед спікерів — письменник Лесь Подерв'янський, блогер Сергій Іванов, стендап-комік Андрій Щегель, керівниця "Дикого Театру" Ярослава Кравченко, вокаліст гурту ТНМК Олександр "Фоззі" Сидоренко. На противагу поборників нецензурщини виступив архієрей ПЦУ Євстратія Зорі.

Зйомки серіалу розпочалися ще до війни. Загалом у ньому буде п'ять серій, які вийдуть, щойно дозволить ситуація в країні.

Гумор під час війни — це доречно? Тоді який?