Через напад росії в Україні вже загинули 158 дітей, поранені 258

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україні загинули 158 дітей, а 258 отримали поранення. Про це заявили в Офісі генпрокурора з посиланням на ювенальних прокурорів.

Загалом від війни вже постраждали понад 416 дітей. Ці дані не є остаточними, оскільки триває робота з їх встановлення в місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях. Зокрема у Маріуполі, на окремих територіях Київської, Чернігівської та Луганської областей.

За офіційно встановленими ювенальними прокурорами даними, найбільше дітей постраждало в таких областях: у Київській — 75, Донецькій — 73, Харківській — 56, Чернігівській — 47, Миколаївській — 32, Луганській — 31, Запорізькій — 22, Херсонській — 29, столиці — 16, Сумській — 16, Житомирській — 15.

За останні дні зросла кількість дітей, що постраждали. Так, 30 березня внаслідок обстрілу селища в Баштанському районі Миколаївської області отримала тяжкі поранення 14-річна дівчинка. А 1 квітня під час вибуху невідомого пристрою на понтонному мосту неподалік села Припутні в Чернігівській області в автомобілі загинуло двоє людей та двоє отримали поранення, серед них — один підліток.

Через бомбардування та обстріли пошкоджено 869 закладів освіти. 83 з них — зруйновано повністю.

Спротив російській окупації, день 39