Бучу, Бородянку та Іванків звільнили від російських окупантів

У п'ятницю, 31 березня, місто Буча, всю Бучанську територіальну громаду, а також селище Іванків на Київщині звільнили від російських окупантів.

Про це повідомили міський голова Бучі Анатолій Федорук і депутат Іванківської селищної ради Олег Береговий.

Звільнена Буча

"31 березня увійде в історію нашого населеного пункту, всієї територіальної громади, як день звільнення від російських орків, від російських окупантів, нашими Збройними силами України", — розповів Федорук. 

 
Бучу звільнено!

✅31 березня- день звільнення Бучі Про це повідомив Бучанський міський голова Anatolii Fedoruk Цей день увійде в славну історію Бучі та всієї Бучанської громади як день звільнення Збройними Силами України від російських окупантів. ✅Це радісний день великої Перемоги! 🇺🇦Слава Україні! Тарас Шаправський Сергій Шепетько Олег Цимбал Ярослав Дученко Людмила Риженко Андрій Куцевалов Вадим Наумов

Posted by Бучанська міська рада. Офіційна сторінка on Friday, April 1, 2022

За інформацією Генерального штабу ЗСУ станом на 18:00, на відході з міста Буча російські окупаційні війська здійснили мінування цивільних споруд, об'єктів інфраструктури та ділянок місцевості у межах населеного пункту. Зокрема, відомо, що російські окупанти замінували територію фабрики "Деліція", а її продукції — отруїли. 

Наразі місцева влада міста налагодила роботу гуманітарного штабу. Як тільки військові дадуть дозвіл, волонтери будуть готові виїхати з гуманітарним конвоєм у кожен мікрорайон Бучі і населений пункт Бучанської територіальної громади. 

"Водночас працюємо над тим, аби відновити життєзабезпечення міста якомога швидше. Багато об'єктів заміновані. Закликаю усіх мешканців, які не евакуювалися, бути максимально обережними. Енергетики, комунальники, мобільні оператори та ДСНС зможуть повноцінно почати роботу після розмінування і припинення вогню", — повідомили у Бучанській міській раді. 

Звільнена Бородянка

Разом зі звільненням усієї Бучанської ТГ від російських окупантів звільнили і селище Бородянка. Про це повідомила новинна агенція Міноборони "АрміяInform". Над знищеним відділком поліції у Бородянці знову з'явився український прапор. 

Звільнений Іванків

Також 31 березня стало відомо про звільнення селища Іванків на півночі від Києва. З початку березня воно перебувало під російською окупацією. Утім, за словами, депутата Іванківської селищної ради Олега Берегового, наразі військовослужбовці рф вийшли із Іванкова. 

"Іванків вже наш. Оране, Хочаве, Олізарівка — орків немає", — написав Береговий у своєму Telegram-каналі

Він також опублікував фотографію місцевих жителів з українським стягом біля селищної ради. 

Фото: t.me/beregoleg

Спротив російській окупації, день 37