Будь обережним: в Дніпровському районі через сказ запровадили карантин


Фото: Pinterest

В Дніпровському районі Києва запровадили карантин через випадок сказу у домашньої кішки.

Про це повідомляє прес-служба районної держадміністрації.

Заражену тварину виявили у квартирі на вул. Курнатовського, 6. Через це територію, окреслену вулицями Сулеймана Стальського, Братиславською, Миропільською та проспектом Алішера Навої, визнали загрозливою зоною, на якій запроваджено карантинні обмеження. Власникам хатніх улюбленців, які проживають на цій території, рекомендують провести профілактичне щеплення тварин проти сказу. Ці обмеження скасують через 60 днів після останнього виявлення захворювання на сказ в цій зоні. 

Власникам тварин також нагадують про необхідність дотримання "Правил утримання собак та котів в м. Києві". Собаки та коти, незалежно від породи, починаючи з 3-місячного віку повинні щорічно бути щеплені проти сказу у ветеринарних клініках або у лікарів, діяльність яких відповідно ліцензована. Крім того, про кожний випадок укусу домашніх собак та котів дикими або безпритульними тваринами потрібно негайно повідомляти установу державної ветеринарної медицини та ізолювати таких тварин. 

При укусі людини твариною по можливості необхідно самостійно промити рану значною кількістю мильної води, краї рани змазати 70-градусним спиртом або 5% розчином йоду, накласти асептичну суху пов’язку та негайно звернутися до лікаря.

Відзначимо, що сказ - це дуже небезпечне інфекційне захворювання, що характеризується тяжким ураженням центральної нервової системи і завжди, при відсутності своєчасного адекватного лікування, закінчується смертю хворого.

Джерелом інфекції для людини може бути будь-яка теплокровна тварина. Так склалося, що на території України основним джерелом сказу є лисиці. Також небезпечні укуси барсуків, єнотів, єнотовидних собак, куниць, тхорів, ласк, вовків, кажанів, з домашніх тварин найбільш часто вражаються кішки та собаки.

Раніше ми писали, що знайшлися власники собаки, яка сама прийшла в лікарню.