Бізнесу, що купуватиме імпортовану електроенергію, не відключатимуть світло
Фото: unsplash.com

Підприємствам, які купуватимуть імпортовану електроенергію, не загрожуватимуть планові відключення в межах придбаних об'ємів енергії. Про це повідомила міністерка економіки Юлія Свириденко на зустрічі з представниками бізнесу.

За її словами, запроваджений урядом механізм імпорту електроенергії з Євросоюзу дозволить виробникам зменшити залежність від планових відключень електроенергії та сприятиме посиленню енергетичної безпеки України.

"Доступна пропускна спроможність для імпорту електроенергії з країн ЄС, зокрема Румунії та Словаччини, складає 600 МВт на годину. Підприємства, які купуватимуть імпортовану електроенергію, будуть гарантовано захищені від планових обмежень електропостачання в об’ємах закупленої ними електроенергії", — зазначила Свириденко.

Запропонований Кабміном механізм має допомогти у роботі цілих галузей економіки, особливо тих, які залежать від безперебійного енергопостачання.

Водночас представники бізнесу під час зустрічі висловили кілька пропозицій щодо удосконалення цього механізму та розв'язання окремих питань енергопостачання. Ці пропозиції мають розглянути та врахувати відповідні міністерства для забезпечення балансу енергосистеми.

Нагадаємо, у Києві на вихідних можуть скоротитися обсяги відключень світла у зв'язку з потеплінням, яке йде до столиці. Тепла погода дозволить енергетикам вкластися у наявний обсяг генерації, а також прискорити ремонти.

У "Софії Київській" відкриють платний коворкінг: вартість та послуги