Білоруські віськові не хочуть воювати в Україні та готові здатися ЗСУ
volynnews.com

Багато білоруських військових не хочуть воювати проти ЗСУ та готові здатися у полон, якщо їх відправлять в нашу країну. Про це свідчать записи телефонних розмов українців з військовослужбовцями збройних сил Білорусі, які опинилися у розпорядженні Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Двоє з білорусів на записах є чинними військовими, які зараз знаходяться на білорусько-українському кордоні, а ще один пішов з армії у 2011 році. У всіх розмовах білоруські військові про своє небажання воювати проти українців. Українці, своєю чергою, попереджають білорусів про те, що у разі вторгнення їх тут будуть вбивати. Тому їм радять "прийняти правильне рішення", щоб не довелось воювати.

Пресофіцер командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо Білоруські  в ефірі єдиного телемарафону також повідомив, що білоруські військові планують здаватися в полон у разі відправлення їх на територію України для участі в бойових діях.

«Ми всі бачимо, що українські Збройні сили готові до будь-якого перебігу подій, і ворогу на території України просто нічого робити. Білоруські військові про це прекрасно знають. Вони пробують зв’язуватись з нашими представниками влади і будуть попереджати про те, що у разі вилазки до нас вони будуть відразу здаватися в полон», — сказав Фітьо.

На запитання щодо зміни тактики російських загарбників речник відповів, що наразі вона нагадує тактику орди.

«Тактика ворога зараз абсолютно змінилась, і вони, як століття тому діяла орда, так і вони зараз діють. Вони просто все нищать, всю західну цивілізацію хочуть знищити. Для них все, що у нас вважалось звичайним побутом, для них це є предметами розкоші, яких вони не мали», — розповів речник.

Спротив російській окупації, день 28