Більше двох десятків суддів Апеляційного суду Київщини безкоштовно отримали землю

22 судді Апеляційного суду Київської області і ще низка суддів із Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ одночасно безкоштовно отримали земельні ділянки в селі Іванків під Києвом наприкінці 2012 року. Це з’ясували журналісти програми «Схеми» під час зйомок переатестації суддів.

Журналістам вдалося отримати список із 39 отримувачів землі в Іванкові.

Окрім суддів, у переліку отримувачів є нинішній член Вищої кваліфікаційної комісії, яка і бере участь в оцінюванні суддів, Тетяна Шилова.

Землю виділили за підписом заступника голови Бориспільської райдержадміністрації Миколи Кононенка наприкінці грудня 2012 року. А вже з 1 січня 2013-го районна адміністрація втратила право роздавати землю. Це підтвердив нинішній голова адміністрації Дмитро Воронін.

«Ці земельні ділянки межують із селом і розташовані в адміністративних межах сільської ради, тобто поза межами населеного пункту. І в той час, як я розумію, проходили якось через адміністрацію. Але з 1 січня 2013 року адміністрація також не займається питаннями виділення», – пояснив він у коментарі програмі «Схеми», спільному проекту Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший».

Серед отримувачів землі – голова Апеляційного суду Київської області Олексій Данилов. Під час співбесіди із суддею Вища кваліфікаційна комісія запитала про походження цієї земельної ділянки у 12 соток.

«Це писали всі, і я написав заяву», – пояснив він і додав, що планує цю землю обробляти і збудувати там «маленький будинок».


Голова Апеляційного суду Київської області Олексій Данилов

Заступник голови Апеляційного суду Київської області Олег Ігнатюк, який також має земельну ділянку в Іванкові, походження своєї земельної ділянки в Іванкові пояснив: «Це земельна ділянка в садовому товаристві. Є рішення Іванківської сільради, яке надає земельну ділянку у зв’язку зі створенням садового товариства».


Заступник голови Апеляційного суду Київської області Олег Ігнатюк

Апеляційний суд Київської області, 22 судді якого наприкінці 2012 року отримали по 12 соток в Іванкові під Києвом, серед іншого вирішує земельні суперечки в Київській області. 

Джерело: Радіо Свобода