Безпрецедентний крок: Самойлова заспіває на Євробаченні через супутник
Фото: Twitter

Через заборону на в'їзд до України російській учасниці Євробачення-2017 Юлії Самойловій Європейський мовний союз запропонував їй можливість виконати свою пісню у другому півфіналі конкурсу через супутниковий зв'язок у прямому ефірі "Першого каналу". І у фіналі, в тому випадку, якщо вона до нього пройде.

"Беручи до уваги, що ця заборона може бути залишена в силі українською владою, а також з метою підтримки неполітичного характеру Євробачення, Європейський мовний союз наполегливо працював, щоб знайти рішення цієї ситуації, і прийняв безпрецедентне рішення, запропонувавши російському "Першому каналу" можливість Юлії (Самойловій. — ред.) взяти участь в конкурсі в цьому році, виконуючи (пісню. — ред.) в прямому ефірі другого півфіналу через супутник. У разі проходження Росії, в великому фіналі (Grand Final) буде застосовуватися таке ж рішення", — сказано у заяві Європейсього мовного союзу.

Як зазначається, такого ще не було за всю 60-річну історію конкурсу. Але таке рішення відповідає духу та цінностям Євробачення, а також цьогорічній тематиці конкурсу щодо відзначення різноманіття. Рішення було прийнято для того, щоб гарантувати, що всі 43 учасники отримають можливість виступити на конкурсі.

Нагадаємо, що Юлії Самойловій заборонили в'їзд до України на три роки. Проте таке рішення СБУ схвалили не всі укрїнці.