Безпечний відпочинок улітку: фахівці нагадали правила безпеки біля водойм у Києві
Наш Київ

Із настанням літа фахівці комунального підприємства "Плесо" закликали мешканців та гостей столиці бути максимально обережними біля води. 

Аби мінімізувати ризики під час перебування на водоймах, рятувальники радять дотримуватися простих правил:

  • Найкраще купатися до 11:00 та після 16:00 у безвітряну погоду.
  • Температура води має бути не менше +18°C, а повітря — від +24°C.
  • Заходьте у воду поступово та утримайтеся від купання протягом 1,5–2 годин після їди.
  • Безпечна тривалість плавання — до 15 хвилин. Після цього бажано відпочити в затінку, а не під прямим сонцем.

Маленьких дітей не можна залишати без нагляду дорослих ні на хвилину. Якщо дитина ще не вміє добре плавати, обов'язково використовуйте сертифіковані рятувальні жилети та змалку пояснюйте їй правила поведінки на воді.

Для запобігання нещасним випадкам суворо забороняється:

  • Вживати алкогольні напої під час відпочинку біля води.
  • Купатися в необладнаних та неперевірених місцях.
  • Стрибати у воду з мостів, дамб, причалів, човнів чи високих берегів.
  • Залазити на буї, підпливати до плавзасобів, влаштовувати небезпечні ігри або подавати неправдиві сигнали про допомогу.

Нагадаємо, офіційно пляжний сезон у Києві цього року не оголошено.

Безпека біля води: на столичних пляжах чергують лайфгарди та обстежують водойми