Бельгія офіційно запровадила чотириденний робочий тиждень
Фото: unsplash

Уряд Бельгії 21 листопада, вперше серед країн ЄС, дозволив робітникам працювати чотири дні на тиждень. Проте є нюанси.

Як передає видання Euronews, працівники, які обирають варіант чотириденного тижня, повинні відпрацювати однакову кількість годин, як і ті, що працюватимуть п'ять днів.

Тобто усі працівники державного або приватного сектора відтепер матимуть вибір: працювати дев’ять з половиною годин на день протягом чотирьох днів або вісім годин на день протягом п’яти днів. 

Прем’єр-міністр Бельгії Александр де Кроо наголосив, що останні роки були досить важкими для економіки країні, тому уряд розраховує, що нова модель створить більш динамічну економіку.

Мета — дати людям і компаніям більше свободи організовувати свій робочий час.

Цікаво, що в пілотних проєктах інших країн працівникам платять однакову суму за меншу кількість годин.

 У Бельгії як робітники, так і власники бізнесу не у захваті від нового робочого тижня. Працівники хвилюються, що збільшиться робоче навантаження, а власники компаній — що з'являться організаційні проблеми.

Бельгія стала першою країною в ЄС та третьою у світі (після Ісландії та Нової Зеландії), яка офіційно запровадила чотириденний робочий тиждень як варіант для співробітників.

Раніше ми писали, що з початку повномасштабного вторгнення, в Україні суттєво зріс рівень безробіття. Загалом понад 5 мільйонів громадян залишилися без роботи.

Три безробітних на вакансію: яка ситуація на ринку праці в Києві