Бабак-віщун Тимко опинився під російською окупацією
Фото: ukrinform

Харківський бабак-віщун Тимко опинився під окупацією Росією. Разом з ним під російською окупацією опинилися й інші бабаки, які живуть на біостанції Харківського національного університету імені Каразіна.

Про це повідомляє "Суспільне" з посиланням на завідувача лабораторії екології Харківського національного університету ім. Каразіна Володимира Грубника.

"Бабаки наші зараз в окупації всі. Нестерівка (Великобурлуцька громада), з першого дня війни там у нас вийшла повна окупація", — сказав він.

Востаннє інформацію про стан тварин Грубник отримував на минулому тижні. За його словами, всі бабаки живі. Незважаючи на те, що тварини знаходяться в окупації, фахівці біостанції забезпечують їх як можуть.

Грубник додав, що багато місцевих жителів поїхало та залишило своїх собак, які збилися у зграї.

"Собаки зібралися в зграї і поводяться крутіше, ніж вовки. Минулого тижня дивом відбили бабаків, які живуть у клітках, від собак, які зібралися в зграю. Чотири собаки витягують клітку з-під шеда (конструкція, в якій стоїть клітка) і ще два собаки намагаються розірвати саму клітку, щоб дістатися звіра і зжерти його", — розповів Грубник.

Випустити тварин неможливо, оскільки вони не зможуть вижити у полі. Загалом на біостанції в клітках живуть близько 36-38 особин.

У Києві створили тимчасовий притулок для тварин, які втратили господарів