Археологічні знахідки на Поштовій площі під загрозою знищення

Унікальні археологічні знахідки під Поштовою площею в Києві опинилися під загрозою через зупинку фінансування роботи археологів. Про це повідомляють журналісти програми "Схеми" з посиланням на директора подільської археологічної експедиції Михайла Сагайдака.

"Фактично ми заблоковані, робота археологів зупинена. Від інвестора будівництва, який за законом має фінансувати роботу археологів, четвертий місяць коштів не надходило. Водночас зведення торгового комплексу значно пришвидшилося. Ми переймаємося, щоб знахідки через ці роботи не були зруйновані", – зазначив Сагайдак.

Нагадаємо, що стародавню вулицю часів Київської Русі на Поштовій площі виявили навесні 2015 року під час ремонтних робіт. За оцінками археологів, дерев’яні споруди датуються ХI–XII століттями. У жовтні 2015 року мер Києва Віталій Кличко пообіцяв зберегти цінні артефакти та створити на площі музей.

Втім у жовтні 2015 року журналісти виявили, що у транспортну розв’язку на Поштовій планують вбудувати торговий центр, який може зруйнувати унікальну археологічну знахідку. Право будувати торговельні приміщення в 2013 році виборола фірма "Хенсфорд Україна", що була зареєстрована за кілька місяців до оголошення конкурсу. Наразі телефони компанії вимкнені.

 

Нагадаємо, що авторів проекту Поштової площі покарають.