Андрій Павелко відзначив зміни, що сприяли зростанню України в рейтингу бюджетної прозорості

Як розповів нам голова комітету Верховної ради з питань бюджету Андрій Павелко, індекс бюджетної прозорості є показником ефективності роботи та взаємодії парламенту, центральних органів влади та органів фінансового контролю в частині формування та моніторингу виконання державного бюджету.

«Бюджетний кодекс передбачає чітку процедуру розгляду, прийняття та контролю за виконанням державного бюджету, і в останні роки передбачені цим документом строки та вимоги були дотримані у повній мірі. Обговорення та доопрацювання проекту закону проходять публічно та у тісній співпраці з профільними міністерствами та відомствами, що дозволяє підготувати та прийняти збалансований проект бюджету. Окрім того, вже стало доброю традицією проведення виїзних засідань бюджетного комітету парламенту в регіонах, і така практика робить бюджетний процес максимально відкритим», — пояснив Андрій Павелко.

Також, за словами голови комітету, на зростання показників бюджетної прозорості України в авторитетному рейтингу International Budget Partnership вплинуло прийняття нової редакції закону про Рахункову палату, який допоміг зробити цей важливий орган фінансового контролю більш публічним.