80 тисяч на місяць: мер Львова виклав дані орендодавців, що завищили ціни
Фото: unsplash.com

Міський голова Львова Андрій Садовий опублікував дані недобросовісних орендодавців, які необґрунтовано завищували ціни на житло в місті для переселенців з інших регіонів.

Він розповів, що за два тижні від початку війни влада Львова отримала на гарячу лінію близько 80 скарг на таких орендодавців. Працівники мерії опрацювали та перевірили кожне звернення, після чого склали список із шести юридичних та фізичних осіб, які наживаються на війні. 

"Цю інформацію я передаю у військову адміністрацію з пропозицією використати дані приміщення для поселення військових та людей, які потребують прихистку безоплатно. Відповідно до закону про воєнний стан військова адміністрація має відповідні повноваження", — відзначив Садовий.

Мер Львова оприлюднив такий перелік несумлінних орендодавців: 

  • Однокімнатна квартира, Павлов С. М., вул. Валова, 16б/20, 81 614 грн за місяць;
  • Оренда апартаментів, вул. Дорошенка, 67, три ночі коштують 11 100 грн;
  • Апарт-готель, вул. Княгині Ольги, 39, доба коштує 4 197 грн;
  • Хостел «Форест», вул. Фурманська, 5, десять ночей коштують 11 200 грн;
  • Квартира, Мацків Людмила, вул. Старицького, 6/7, власниця без повернення завдатку виселила мешканців;
  • Квартира з однією спальнею, Станько Б. М./вул. Костюшка, 5/4/1 доба коштує 5400 грн.

Він додав, що в соцмережах скарг на орендодавців значно більше, проте таким скаргам часто не вистачає фактів — імен, адрес і контактних даних. Всю цю інформацію потрібно передавати на гарячу лінію міста. Також важливо уточнити, чи дійсно вартість квартири зросла після початку повномасштабної війни в Україні.

"Але прошу, не копіюйте неперевіреної інформації. Не узагальнюйте і не називайте усіх мешканців Заходу мародерами. Є чіткі дані — передавайте їх нам. І окремо. Тисячі львів’ян, сотні підприємств добровільно прийняли і продовжують приймати у себе людей. Ресторани забезпечують безкоштовним харчуванням, готелі часто також безоплатно поселяють в себе жінок з дітьми. Ми всі працюєте на перемогу України!", — додав Садовий.

Leroy Merlin відключив українську філію від корпоративної системи: причина