8 березня: в центрі Києва проходять два жіночих марші та акція проти фемінізму (фото, відео)

В четвер, 8 березня у центрі Києва проходять два жіночих марші, присвячених Міжнародному дню боротьби за права жінок.

Спочатку біля монумента Незалежності зібралися учасниці маршу «Oh my March! МАТИ вибір», повідомляє «Українська правда».

Мета цієї акції, за словами організаторів, — «виявити та показати нових українок і побачити, що їх турбує».

Учасниці маршу пройшли Хрещатиком до ЦУМу, тримаючи плакати з гаслами: «Давай разом мити посуд», «Давай разом виховувати дітей», «МАТИ вибір», «МАТИ можливості», «Ми — справжні Національні Дружини», «Хочу народжувати дітей, а не військових», «Моя дорогенька, я твій През», «Трюдо краще Гройсмана, бо фемініст».

Багато хто тримав в руках фіолетові кульки, як символ кольору, який обрали найперші європейські борці за права жінок.

Також на Михайлівській площі розпочався марш «Годі терпіти», учасники якого виступають за рівність та проти зверхнього ставлення до жінок. Вони вимагають від держави ратифікувати Стамбульську конвенцію Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок та домашньому насильству.

Пряму трансляцію з маршу веде ТСН.

Марш відбувається під гаслами проти насильства щодо жінок, нерівності в оплаті праці за однакову роботу та інших дискримінаційних практик.

Цікаво, що в той самий час біля Михайлівського собору також відбувається ще одна акція, учасники якої, згідно з гаслами на їх плакатах, виступають проти фемінізму.