7 міських проектів, які цього року втілять в Україні

«Конструктор / Дворики (Київ)»

Команда: ГО «Місто-Сад», керівник Євгенія Кулеба

Ідея: розробити універсальний конструктор, що дозволить облаштовувати двори та прибудинкові території. Модуль виконуватиме одночасно кілька функцій: наприклад, зможе застосовуватись як велопарковка, обмежувач паркування, клумба. Команда ініціативи планує спроектувати та виробити тестовий варіант модуля і надати його трьом дворам у різних куточках країни. Після — провести опитування мешканців щодо плюсів та мінусів конструкції.
мебель

«Мрій. Грай. Дій. Gamification for action» (Кременчук / Київ)

Команда: «Дитячі географії», «Urban куратори» та «Культурний Ді@лог»

Ідея: архітектори та школярі змінять шкільні подвір’я кременчуцького ліцею №4 та київської гімназії №172. Діти та підлітки (10—17 років) дослідять ці території та розроблять ідеї їхніх змін. Архітектори допоможуть підкорегувати ці ідеї. Візуалізовувати наробки будуть за допомогою гри Minecraft, а щоб втілити їх у життя, збиратимуть гроші на спільнокошті.

«Франек, добрий ранек!» (Київ / Івано-Франківськ)

Команда: випускники школи CANactions Олександр Шевченко, Ярослав Яковлєв та Дарина Подольцева

Ідея: команда ініціативи розробила незвичайний нотатник, що складається з двох частин: блоку чистих аркушів та блоку коміксів «Франек, добрий ранек». У останньому описані різні парадокси Івано-Франківська. Ідея створити блокнот прийшла команді під час подорожі містом. Грант CANactions піде на видання нотатника, а вилучені за його продажу кошти команда витратить на реалізацію урбан-проектів. Також активісти планують розробити подібні блокноти для інших міст, якщо буде така зацікавленість.

Mariupol Players (Київ / Маріуполь)


Фото: Wot Tak 

Команда: Architecture Ukraine 2016, «Urban куратори»

Ідея: команда ініціативи планує об’єднати зусилля з місцевими мешканцями, розробити проект реконструкції одного з занедбаних приміщень Маріуполя та максимально втілити його у життя. Вибрану локацію прагнуть перетворити на майданчик для комунікації та взаємодії місцевих активістів.

Громадський транспорт для людей з інвалідністю (Миколаїв)

Команда: Миколаївська філія ГО «Українська асоціація інвалідів АТО»

Ідея: зробити мобільний додаток, що допоможе людям з інвалідністю спостерігати за переміщенням тролейбусів, обладнаних пандусами. Активісти ініціативи кажуть, що весь громадський транспорт міста має GPS-навігатори, але лише дев’ять його одиниць відповідають потребам людей з інвалідністю. Також команда ГО разом з Миколаївським пастрансом обговорює можливість підвищити зарплатню водіям тролейбусів з пандусами та зобов’язати їх допомагати пасажирам з особливими потребами.

«Книжкова клюмба» (Харків)

Команда: працівники Харківського літературного музею і студенти Харківського національного університету будівництва і архітектури

Ідея: перетворити незадіяний «сірий» простір вздовж однієї з вулиць міста на територію для обміну досвідом. Щоб простір був зручний, тут планують встановити вуличні меблі-трансформери.

«Я сортую сміття» (Луцьк)

Команда: Вадим Курбан та ГО «Креативний простір „Озерний вітер“»

Ідея: активіст хоче встановити бокси для роздільного сортування сміття у школах Луцька із подальшою переробкою цих відходів компаніями. Крім того, Вадим проведе ряд лекцій для школярів на тему сортування сміття.

Фото: eye4design.com.br та CANactions

Джерело: DreamKyiv