57% українців пережили травматичну подію з початку війни

Згідно з дослідженням, яке проводила соціологічна платформа Gradus Research на замовлення фармацевтичної компанії "Дарниця", 57% українців повідомили, що протягом останніх 6 місяців пережили певну травматичну подію, яка стосувалася них самих та їхніх близьких.

57% українців пережили травматичну подію з початку війни

Цей відсоток є вищим серед жінок, мешканців Східної України та людей, чиї близькі брали участь у бойових діях за час війни – 60%, 66% та 72% відповідно. Найчастіше ці люди помічали у себе такі симптоми, як підвищений рівень тривожності (68%), порушення сну (65%) та перепади настрою (61%).

Загальна кількість людей з розладами психічної сфери передбачувано зросла від початку повномасштабного вторгнення росії на територію України.

13% українців зверталися по професійну допомогу за шість місяців війниНезважаючи на високий процент людей, що зазначали переживання певного травматичного досвіду, лише 13% зверталися по професійну допомогу. Такий стан справ потребує активізації загальноосвітньої роботи серед населення, бо вчасна професійна допомога зменшує ризик хронізації та/або прогресування хвороби. Наслідком може бути погіршення прогнозу для одужання.

Третина з тих, що шукали допомогу – зверталися до сімейних лікарів. Дослідження підтвердило наші прогнози і саме тому компанія "Дарниця" почала проводити медичні вебінари для первинної ланки медичної системи із залученням провідних експертів з психіатрії. Ми розуміємо актуальність цієї проблеми для суспільства та активно підтримуємо навчання сімейних лікарів діагностиці та основам лікування генералізованого тривожного розладу (ГТР), депресії та посттравматичного стресового розладу (ПТСР). Адже до сімейних лікарів буде звертатися за допомогою основна маса наших співвітчизників, це буде "передова" в боротьбі за ментальне здоров’я

Тільки кожен п’ятий, з тих що шукав професійну допомогу, звертався до психіатра. Ймовірною причиною цього може бути упереджене ставлення до ментальних захворювань, їх стигматизація. На жаль, уникання професійної допомоги може тільки погіршити стан справ.

"Серед тих, хто НЕ звертався по професійну допомогу трохи менше третини йшли з цим питанням до родичів та друзів. Також 24% людей займалися пошуком інформації для самостійного надання собі психологічної підтримки, а близько 47% – не шукають допомоги взагалі.  Саме тому важливою є доступність загальноосвітніх ресурсів для простих громадян, щоб сформувати правильне ставлення до хвороби і раннього звернення до лікаря. Ми в "Дарниці" ставимо собі на меті допомогти українцям з якісною експертною інформацією у цьому напрямку, саме тому створили інформаційну платформу про ПТСР для лікарів та пацієнтів. Паралельно ми працюємо над розширенням тематики до всього спектру проблем ментального здоров’я", – підкреслює Ігор Никифорчин.

До речі, фармацевтична компанія "Дарниця" заснована в 1930 році. Під час війни компанія передала понад 1,6 млн упаковок ліків на суму майже 138 млн грн як благодійність до МОЗ, медичних установ та благодійних організацій.

"ДарВідзнака": компанія "Дарниця" засновує премію для фармацевтів