120 кілометрів за годину і ніяких пробок: яким буде новий "гібридний трамвай" на Троєщину


Фото: Wikiwand

У середу, 23 листопада, в рамках Інвестиційного форуму Києва керівники КМДА презентували так званий "трамвай-гібрид", або трам-трейн, що має з'єднати Троєщину з центром міста.

Як повідомляють "Вісті", вартість проекту становитиме 180 мільйонів євро. 

Планується, що трам-трейн курсуватиме за маршрутом вул. Милославська (Троєщина) — "Березняки" — "Караваєві Дачі". Проект передбачає реконструкцію лінії швидкісного трамваю по вул. Бальзака, будівництво пересадочного вузла в районі залізничної станції "Дарниця", а також пересадочних платформ "Либідська", "Протасів Яр" та "Політехнічна". Наибільш зручні пересадки до метро будуть на станціях "Видубичі" і "Вокзальна".

"Згідно з розрахунками, пасажиропотік повинен скласти 264,5 тис. чоловік на добу, а сам трам-трейн зможе розвивати швидкість до 120 км/год. Реалізувати проект плануємо за 3-4 роки", — розповів директор департаменту транспортної інфраструктури КМДА Сергій Майзель.

Водночас на Троєщині збираються запустити систему швидкісного сполучення по відокремленій смузі. Маршрут проходитиме через станцію метро "Петрівка". Використовувати планують як тролейбуси, так і автобуси.

Раніше повідомлялось, що в Києві з'явиться новий вид транспорту.