Як дізнатися про власника авто за номером

Війна в країні, ворожі ДРГ на вулицях, блок-пости. Незнайомі автівки викликають підозру не тільки у військових чи правоохоронців, а й у звичайних громадян.

Чи можливо дізнатися, хто є власником авто за номером транспортного засобу? Так. Розповідаємо про три сервіси, які допомагають знайти інформацію про машину та її власника.

Додаток odb-auto-app

У березні цього року в Україні запрацював застосунок, який може визначати власника транспортного засобу завдяки фото номерних знаків. Додаток розробили програмісти з благодійного фонду IT-Паросток.

У застосунку можна безперешкодно і швидко отримати інформацію про сам автомобіль та його власника. Для цього необхідно завантажити додаток та просканувати у ньому номер автомобіля.

Алгоритм розпізнавання працює з інформацією Opendatabot та має дані всіх 24 областей України та Криму.

Завантажити додаток можна за наступними посиланнями в AppStore та PlayMarket.

Opendatabot

Дані з реєстру транспортних засобів МВС вже давно відкриті й завдяки йому можна отримати інформацію про транспортний засіб та його власника.

Для цього не потрібно подавати запити на сайті МВС чи проходити ідентифікацію, як це було колись. Тепер достатньо запустити бота Opendatabot у зручному для вас месенджері (Facebook, Viber, Telegram або Skype) і ввести цифри номерного знака. Тут ви знайдете посилання на бота в Telegram.

АвтоНомера

Ще один сервіс, який також базується на даних з реєстру МВС — "АвтоНомера". Має сайт і додаток. Розробники обіцяють повну перевірку автомобіля з українськими номерами за всіма джерелами, а також звіт про транспортний засіб і фото.

Для того, щоб скористатися послугою, необхідно завантажити додаток або зайти на сайт і ввести номер транспортного засобу.

Це ті сервіси та додатки, які наразі функціонують для безоплатної перевірки й пошуку транспортного засобу та його власника. Варто розуміти, що повної та вичерпної інформації щодо людини, яка володіє тим чи іншим авто, ви не знайдете у відкритих джерелах. Персональні дані громадян України захищені законом.