Точно на часі: курси військової підготовки для цивільних у Києві
Фото: https://www.facebook.com/cckstvory

У зв’язку з подіями, які зараз відбуваються в нашій країні, значно збільшилася кількість охочих отримати навички з захисту та надання допомоги. Невизначеність того, як ситуація буде змінюватись надалі, спонукає українців готуватися до будь-якого розвитку, зокрема й проходити вишкіл, щоб при потребі зберегти своє життя та дати гідну відсіч. Тому обирайте для себе найбільш цікавий та корисний курс військової підготовки для цивільних з нашої добірки. 

Realist Security Hub

На курсах безпеки у хабі Realist розповідають теорію та допомагають застосувати на практиці отримані знання захисту себе. Фахівці навчають базових навичок у таких напрямках: особиста безпека, поводження зі зброєю та невідкладна медична допомога.

Заняття з теорії проводяться в спеціально обладнаних приміщеннях, а практичні стрільби у 25-метровому стрілецькому тирі. Під час навчання медичній допомозі використовують сертифіковане обладнання та манекени.

В кінці учасникам видають сертифікат про проходження базового курсу та довідку про проходження курсу вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею та застосування. Ці документи необхідні при отриманні дозволу на купівлю та зберігання власної зброї.

Курси безпеки у хабі Realist

Вартість: 

Базовий курс поводження зі зброєю у групі — 2000 грн, індивідуальний — 3500 грн; базовий курс невідкладної допомоги — 900 грн

Реєстрація: на сайті

"Український Легіон"

Громадська організація "Український Легіон" навчає поводженню зі зброєю, надання домедичної допомоги у критичних ситуаціях та взаємодії з військовими підрозділами. 

Навчання складається з чотирьох етапів: ввідного, початкового та базового. На ввідному учасники дізнаються про діяльність військ й опанують поводження зі зброєю, пересування на полі бою, домедичну допомогу та інше. Запис на цей етап відбувається кожні чотири тижні.

Під час навчання на початковому курсі вивчатимуться бойові дії в місті й в лісі, а також управління зв'язку. На базовому — заняття проводяться в складі навчальних підрозділів та з різною інтенсивністю залежно від можливостей учасників.

Український ЛегіонВартість: потрібно уточнювати.

Реєстрація: анкета.

"Білий вовк"

Записавшись на курс "Рекрут" у центр спеціальної підготовки "Білий вовк", ви зможете навчитись тактики бою у місті та на пересіченій місцевості, стрілковій підготовці. Там розкажуть основи протимінної безпеки й виживання в екстремальних умовах. Крім того, учасники опанують базові навички та знання тактичної медицини.

Заняття проводяться інструкторами ЦСпТП "Білий Вовк", які мають реальний бойовий досвід. В процесі учасники зможуть брати участь у спільних навчаннях з військовими підрозділами та взаємодіяти з іншими патріотичними організаціями.

Курс проходить на полігонах та аеродромах на території Києва та області.

Центр спеціальної підготовки "Білий вовк"Вартість: безкоштовно

Реєстрація: за посиланням

"Тактика"

У школі бойової підготовки для цивільних "Тактика" розповідають теорію поводження зі зброєю та ведення прицільного вогню по мішенях. Викладачі — військові з досвідом бою.

Цей курс розрахований для цивільних, які раніше не брали до рук зброю. Формат передбачає можливість протягом місяця обирати вільні дати та проходити навчання. 

На перших заняттях учасників навчать правильної стійки стрільця та пересування. Далі розповідатимуть про тактичну медицину, а саме алгоритми роботи з пораненими, типи аптечок, на практиці відбудеться накладання турнікетів собі та напарнику в умовах ведення бойових дій та у "мирному" житті. 

Школа бойової підготовки для цивільних "Тактика"

Вартість: 3000 грн. Додатково оплата за набої. Обід та логістика входять у ціну. 

Реєстрація: за посиланням

"Створи себе сам"

Якщо ви бажаєте навчитися або вдосконалити свої навички поводження зі зброєю, то радимо пройти курс від організації "Створи себе сам". На ньому тренер розробить та відкоригує індивідуальний комплекс вправ для кожного курсанта, а інструктор розкаже про особливості локації, проконтролює заходи безпеки під час знаходження на локації.

На курсі викладають українські та іноземні експерти з цивільного захисту, які вже брали участь в бойових діях. 

Охочі можуть записатися на групові й індивідуальні заняття, вогневу підготовку та вишкіл. Постійні члени організації щомісяця отримують два тренування: холосте і стрілецьке.

По закінченню учасники опанують дрібну моторику зі зброєю та дізнаються все про прицільну й купчасту стрільбу. 

Курс підготовки від організації "Створи себе сам"Вартість: є кілька тарифів, докладніше про них та реєстрація на сайті

"Вітер волі"

У стрілецькій школі "Вітер волі" навчають всіх напрямків стрільби із вогнепальної зброї. Спочатку учасникам розповідають ознайомчу лекцію, а у практичній частині проводяться стрільби із двох видів пістолетів. 

Курс можна пройти як у груповому, так й в індивідуальному форматі. Початківцям краще обрати групові курси, які тривають два дні. На період навчання школа видає свою зброю. Спочатку інструктор розповідає правила, відповідає на питання учасників, а далі проводяться навчальні стрільби. 

На приватні заняття можна брати власну зброю. Фахівець розповість вам теорію, після якої відбудеться практична частина. 

Навчають курсантів бійці зі стрілецьким досвідом. 

Стрілецька школа "Вітер волі" Вартість: снайпінг — 2500 грн за людину; гладкоствольна зброя, 50 пострілів — 5000 грн (дві людини по 2500 грн); пістолети, 40 пострілів — 6000 грн (4 людини по 1500 грн); AR-15 та АК, 40 пострілів — 6000 грн (4 людини по 1500 грн).

Реєстрація: в Instagram

"ЕБШ"

У курс входить тактична, медична та фізична підготовка, яка проходить в хабі "ЕБШ" та на трьох виїзних тренуваннях.

Фізична включає функціональні тренування, заняття з тактичної підготовки та день повністю присвячений тактичній медицині.

На тактичній частині учасники дізнаються правила поведінки у надзвичайній ситуації, опанують складання, розбирання й перезарядження зброї. Крім цього, тренери розповідатимуть про зачистку приміщення та базову роботу в парі. Також при регулярному відвідуванні занять в кінці видається сертифікат.

У межах медичної підготовки курсанти вивчать алгоритм MARCH та дії при наданні першої невідкладної допомоги. 

Тактична, медична та фізична підготовка в хабі "ЕБШ" Вартість: 5900 грн

Реєстрація: на сайті