Що подивитися на вихідних: найкращі фільми-претенденти на "Оскар 2023"

Церемонія вручення найпрестижнішої в кіноіндустрії премії "Оскар-2023" відбудеться вже 13 березня. 

Деякі стрічки-номінанти беззаперечно можна назвати фаворитами глядачів, на це вказують як відгуки у соцмережах, так і повні зали в кінотеатрах.

Водночас букмекери вважають, що перше місце у категорії "Найкращий фільм" посяде картина "Все завжди й водночас". Нагороду за найкращу чоловічу роль, за прогнозами, отримає виконавець головної ролі у фільмі "Кит" Брендан Фрейзер, а найкращою акторкою стане Мішель Єо, яка зіграла у "Все завжди й водночас".

Пропонуємо переглянути фільми найкращих стрічок-претендентів на "Оскар" та обрати той, який, на вашу думку, гідний отримати головну статуетку цьогорічної премії. 

"На Західному фронті без змін" / All Quiet on the Western Front

Нова кіноадаптація відомого роману Еріха Марії Ремарка, у центрі сюжету якої історія німецького солдата на ім'я Пауль, що служить на Західному фронті під час Першої світової війни. Хлопець та його юні товариші потрапляють в пекло бойових дій. Те, що їм доведеться пережити в реальності зовсім не схоже на героїчні історії й оповідки, які вони очікували побачити. 

Цей фільм став найдорожчим в історії німецької кінематографії. 

"Аватар: Шлях води" / Avatar: The Way of Water

Головний герой науково-фантастичної стрічки солдат Джейк Саллі безповоротно перевтілюється в образ свого аватара й стає вождем народу на'ві, що мешкає на Пандорі. Спокійне життя Джейка, наповнене сімейними та общинними турботами, перериває візит користолюбних людей, з якими він та його близькі вимушені вступити в боротьбу. 

"Банші Інішерина" / The Banshees of Inisherin

Сюжет стрічки розгортається на вигаданому ірландському острові Інішерин, де фолк-музикант Колм Доерті раптово починає ігнорувати свого давнього друга Патрикія. Довгий час вони прожили в крихітному ірландському селі, будучи добрими приятелями. Але одного разу їхні стосунки стали надзвичайно складними й згодом це почало негативно позначатися на інших місцевих.

"Елвіс" / Elvis

Біографічний фільм про становлення Елвіса Преслі як всесвітньо відомого співака, а також про складні 20-річні стосунки з його таємничим менеджером Томом Паркером, роль якого дісталася Тому Генксу. Паркер десятиліттями впливав на вчинки, думки та прагнення короля рок-н-ролу. 

"Все завжди й водночас" / Everything Everywhere All at Once

Головна героїня Евелін живе з родиною в Америці. Одного разу жінка потрапляє у паралельну реальність та дізнається, що є нескінчена кількість вимірів і у кожному вона являє собою різну людину. Подорожуючи світами, Евелін може увібрати у себе безліч спогадів, вмінь та навичок, які допоможуть їй з проблемами. 

"Фабельмани" / The Fabelmans

Екранізація дитинства та історії дорослішання культового режисера Стівена Спілберга, яке проходило у штаті Арізона. Глядачі зустрічаються із маленьким Семмі, коли він та його батьки йдуть у кінотеатр на показ фільму. Хлопчик швидко зачаровується картинками, батьки це помічають і невдовзі дарують йому камеру. 

"Тар" / Tár

Диригентка та композиторка Лідія Тар, талант якої визнали у всьому світі, стає першою в історії жінкою-диригентом Берлінського філармонічного оркестру. Вона дає інтерв’ю, випускає книги, викладає і на новій посаді розпочинає репетиції симфонії № 5 Малера. Але її бездоганна репутація опиняється під загрозою, коли одна з колишніх підопічних накладає на себе руки. 

"Топ Ґан: Меверік" / Top Gun: Maverick

Дія фільму відбувається через 36 років після подій першої частини. Легендарний повітряний ас Пітер Мітчел згоджується попрацювати новим льотним інструктором групи військових льотчиків, де також навчається Бредлі Бредшоу, син його покійного друга Ніка Бредшоу, який прагне опанувати професію, як його батько.

"Трикутник смутку" / Triangle of Sadness

Пара супермоделей вирушає у розкішну подорож на яхті. Інші пасажири судна — розпещені й надвпливові багатії, а капітан — неврівноважений та завжди п’яний цинік. Раптом там трапляється велика аварія, унаслідок якої яхта тоне. Рятуючись, закохані опиняються на безлюдному острові в оточенні мільярдерів.

"Жінки розмовляють" / Women Talking

Група жінок, які знаходяться в ізольованій релігійній організації, вже протягом двох років постійно зазнають сексуального насильства з боку чоловіків, які, як їм сказали, є демонами, що прийшли покарати їх за гріхи. Але в якийсь момент їхнє терпіння закінчується. 

Фільм про авіапрорив на "Азовсталь" у Маріуполі виклали на Youtube