Білл Гейтс

Засновник компанії Microsoft, мільярдер та письменник Білл Гейтс склав список літератури, яку, на думку чоловіка, всі мають прочитати за це літо. 

Книги, як зазначив і сам Гейтс, не зовсім підходять для легкого дозвілля. Та, погодьтеся, й часи зараз не ті, щоб засмагати з книжкою на пляжі, ні про що не думаючи.

Отож, тримайте список книг від Білла Гейтса:

Наомі Алдерман "Сила" (The Power)

Наомі Алдерман "Сила"
"Сила" — це роман про жінок, які отримали дар створювати електроенергію. Їхні нові здібності змінили баланс влади, підштовхнули до створення нової держави, проте зрештою ця сила призвела до війни.

Коментар Білла Гейтса: "Читаючи "Силу", я сильніше й глибше відчув проблеми насильства та несправедливості щодо жінок. Я перейнявся ще більшою вдячністю до людей, які працюють над вирішенням цих проблем в Америці та в усьому світі".

Езра Кляйн "Чому ми поляризовані" / Why We’re Polarized

Езра Кляйн "Чому ми поляризовані"
"Чому ми поляризовані" — книга американського журналіста щодо політичної ситуації в США. Автор аналізує історію та політику Америки після Громадянської війни.

Коментар Білла Гейтса: "У цій глибокій книзі Кляйн переконує, що причиною розколу є людський інстинкт, який дозволив груповій ідентичності керувати нашими рішеннями. Книга в основному про американську політику, але там також простежується погляд на людську психологію загалом".

Амор Тоулз "Шосе Лінкольна" / The Lincoln Highway

Амор Тоулз "Шосе Лінкольна"
Роман про Америку 1954 року, в якому розповідь ведеться відразу від кількох головних персонажів, а сама книга починається з 10 глави і закінчується першою. Це історія 18-річного хлопця та його восьмирічного брата, які втративши все, вирішують їхати в подорож.

Коментар Білла Гейтса: "Тоулз черпає натхнення з подорожей відомого героя і, здається, каже, що наші особисті подорожі ніколи не бувають такими лінійними чи передбачуваними, як ми могли б сподіватися". 

Кім Стенлі Робінсон "Міністрество Майбутнього" / The Ministry for the Future

Кім Стенлі Робінсон "Міністрество Майбутнього"
"Міністерство Майбутнього" — це історія, яка розвивається в наш час. Точніше, у найближчому майбутньому. В 2025 році у світі починає діяти міжнародна організація, покликана врятувати людство від глобальної катастрофи.

Коментар Білла Гейтса: "Коли я торік рекламував свою книгу про зміну клімату, багато людей порадили мені прочитати цей роман, оскільки він пояснює багато піднятих мною питань. Я радий, що прочитав цю чудову книгу. Вона настільки складна, що важко зробити єдиний висновок, проте Робінсон представляє зхопливу історію, яка охоплює десятиліття та континенти".

Вацлав Сміл "Як насправді влаштований світ" / How the World Really Works

Вацлав Сміл "Як насправді влаштований світ"
Ця книга відкриває завісу семи найбільших фундаментальних реалій, які керують нашим виживанням і процвітанням. Автор спробував пояснити важливі факти про світ, опираючись на новітню науку і власні захопливі дослідження.

Коментар Білла Гейтса: "На відміну від більшості книг Вацлава, які читаються як підручники і глибоко розглядають одну тему, ця написана для масової аудиторії та оглядає основні сфери його компетенції. Якщо вам потрібна коротка, але повна освіта про фундаментальні сили, які формують людське життя, цю книгу варто прочитати. Це tour de force".