Українські церковники виступили проти знущання над тваринами

За останній рік ідею цирку без тварин підтримали багато відомих українців, серед яких співачки Джамала і Onuka, акторка Олена Кравець, продюсерка Олена Мозгова та телеведуча Інна Цимбалюк. З відкритим листом до Президента України звернувся навіть колишній в’язень концтаборів Аушвіц, Терезін і Маутгаузен. Ігор Малицький попросив Петра Порошенка посприяти забороні цирків із тваринами та порівняв останні з концтаборами. 

Не залишились осторонь проблемного питання і представники українського духовенства, які одностайно виступили проти циркових знущань над тваринами.

Голова бюро УГКЦ із питань екології Володимир Шеремета

Фото: Володимир Шеремета (facebook.com)

"Згідно з вченням Католицької Церкви, тварини є Божими створіннями і повинні бути відповідно пошанованими зі сторони людини як вінця Божого творіння. Церква навчає доброзичливо ставитися до тварин і констатує, що знущання над ними суперечить гідності самої людини. Жорстоке поводження з тваринами під час дресирування, перевезення чи безпосередньо під час їхньої участі в циркових виставах, рівно ж як і неналежні умови їх утримання чи харчування, – це неприпустимі речі".

Речник УПЦ КП Архієпископ Євстратій

Фото: Архієпископ Євстратій (YouTube.com)

"Будь-яке жорстоке поводження із тваринами, з християнської точки зору, є неправильним і неприйнятним. Тому якщо християнин стикається з жорстоким поводженням, свідомим знущанням і завданням болю тваринам або неналежним їх утриманням, очевидно, що він не може підтримувати або схвалювати такі речі. Навпаки, треба робити все задля того, щоб такого поводження із тваринами не було".

Муфтій Духовного управління мусульман України "Умма" Саїд Ісмагілов

Фото: Саїд Ісмагілов (YouTube.com)

"Іслам категорично забороняє насильство і жорстокість по відношенню до тварин. У жодному разі не можна знущатися над тваринами, робити їм боляче, заподіювати шкоду і морити голодом. Кожен мусульманин повинен милосердно ставитися до тварин ― як диких, так і домашніх. Тому в мусульманському світі не поширені такі розваги як цирк або дельфінарій. Що ж стосується зоопарків, то кращий варіант ― парки, де тварини живуть у своєму природному середовищі".

Сьогодні експлуатація тварин цирками заборонена чи обмежена у десятках країн: від Австрії до Греції, від Великобританії і Латвії до Ізраїлю. Пов’язане таке рішення з жорстокістю дресури та поганими умовами утримання тварин, а також небезпекою для людей. 

Відео утримання тварин у Національному цирку України.

 

В Україні лише за останні кілька місяців трапилися два жахливі випадки. Спочатку в Прилуках левиця втекла з цирку і вирушила у житлові квартали. На диво, дика тварина не кидалася на людей, але поліція її вбила, бо у цирку не виявилося транквілізаторів. Кілька тижнів тому у Білій Церкві ведмідь прямо на арені цирку вирвався від дресирувальника і напав на глядачів.

 

В Україні ідею цирків без тварин популяризує зоозахисна організація UAnimals, яка нещодавно провела в Києві мітинг, що зібрав понад тисячу людей у парку Шевченка та дав старт цілій хвилі акцій у різних містах.

 

Варто зазначити, що на сьогодні пересувні цирки з тваринами вже заборонені в кількох українських містах. На розгляді у Верховній раді знаходяться одразу кілька законопроектів, які пропонують заборонити експлуатацію тварин на манежі.

Читайте також: "Концтабір для тварин: куда не варто вести дітей в Києві".