нові українські кліпи
Кадр із кліпу Tember Blanche — "Про Київ"

Попри повномасштабну війну, представники української культури продовжують творити, рости та розвиватися. Ми зібрали два вас підбірку нових українських кліпів цього літа. 

Tember Blanche — "Про Київ"

Назва композиції "Про Київ" говорить сама за себе. Це пісня про улюблене місто — столицю України.

Кліп наповнений прогулянками містом і мріями про кінець комендантської години, "щоб можна було гуляти до ранку й п’яніти від київських краєвидів на узбережжі Дніпра".

ЮЮ — "Довбаний світ"

Російськомовна версія пісні мала вийти 25 лютого, але початок повномасштабної війни вніс свої корективи. ЮЮ разом з Натою Жижченко (ONUKA) переклали композицію українською.

У кліпі зображена реальна історія виконавиці та спроба показати два основні стани хвороби: манію та депресію.

alyona alyona та Jerry Heil — Kupala

Спільна композиція alyona alyona, Jerry Heil та німецької співачки з українським корінням Ela,присвячена святу Івана Купала.

За основу треку взяли купальські пісні, а кліп містить кадри з фільму Юрія Іллєнка "Вечір на Івана Купала".

"У пісні — чотири стихії: вогонь, вода, земля і повітря. Сотні поколінь. Дві мови", — описують композицію виконавиці. 

SANTORIN — "Маю крила"

Репер із Фастова SANTORIN показав кліп на свій новий і перший трек українською. "Маю крила" — це рефлексія на повномасштабну війну. Автор використовує етнічну мелодію, щоб підкреслити приналежність до історії нашого народу, який все своє життя прагне і бореться за власну свободу.

GRABAR — "Мова"

Екссценарист телевізійних шоу та проєктів на YouTube Олег Грабар показав кліп на свою дебютну пісню "Мова".

Кліп має відсилки майже у кожному своєму елементі. Зокрема, дерево — це етнічна приналежність та рід, міст — вибір шляху, мови та позиції, а дім — це правильний вибір, який призведе до розбудови та процвітання. Також у кліпі виконали пісню мовою жестів.

Артем Пивоваров — "Ой На Горі"

"Ой на Горі” — це перша українська народна пісня, інтерпретована на сучасний лад у рамках проєкту "Твої Вірші, Мої Ноти". В той час, як оригінальна версія пісні сповнена журбою та сумом, її оновлене звучання передає світло та надію.

FAHOT (ТНМК) — "Енергодар — це Україна"

ТНМК представив кліп на трек про тимчасово окупований Енергодар. Це життєствердна історія про те, що як би росіяни не намагалися залякати населення, ніхто не здасться. Бо всі ми знаємо головне — Енергодар, як і решта тимчасово окупованих населених пунктів, — це Україна. 

KOZAK SYSTEM — "Мольфар"

Пісня, написана ще у 2014 році ветераном АТО Глібом Бабічем, отримала друге дихання завдяки новому кліпу в чорно-білих кольорах. Композиція присвячена бойовим діям, що проходили на території Донецької та Луганської областей.

Матеріал є частиною спецпроєкту "Нова Україна", в якому ми допомагаємо людям розв'язувати нагальні потреби та ставати ще сильнішими. Ми підіймаємо важливі теми, які цікавлять українців тут і зараз: нова робота, новий дім, нова культура, новий бізнес, нові технології, нові історії, нові українці та нова реальність.