Топ-5 онлайн-шкіл в Україні
Фото: unsplash

Усі школи в Україні активно готуються до офлайн-навчання, роблять ремонти в сховищах. Проте, як показують опитування, не всі батьки хочуть, щоб їхні діти "ходили" до школи. Причини зрозумілі: війна та страх за життя. Крім того, багато з учнів знаходяться в містах, де зараз ведуться активні бойові дії. Велика кількість дітей виїхали за кордон, але хочуть продовжувати навчання саме за українською програмою. Саме тому батькам дали право обирати форму навчання: офлайн чи онлайн. Навчатися дистанційно можна як в державній, так і в приватній школі. Але для навчання обов'язково потрібно мати доступ до інтернету, комп'ютер чи ноутбук. Як саме це робити дітям — вибір батьків. Ми вирішили зробити огляд трьох найпопулярніших приватних онлайн-шкіл, які вже відкрили запис до нового навчального року. 

Центр освіти "Оптіма"

Це школа для тих, хоче займатися за індивідуальним графіком, у своєму темпі з будь-якого куточка світу.

Дистаційна школа "Оптіма"Дітей приймають з 1 по 11 клас. Можна обрати форму навчання, яка підходить саме вам: учень, екстерн чи слухач. Можна навіть не бути учнем школи, але отримати доступ до освітніх матеріалів. Дистанційне навчання коштує 3500 грн на місяць, для екстернів — 1600 грн на місяць.

Щоб навчатися у школі потрібно зв'язатися з адміністрацією, забрати документи зі старої школи, передати їх до "Оптіми" та підписати договір. Після зарахування учень отримує логін та пароль до власного кабінету. Дитині пропонується перелік предметів, які вона вивчатиме. Кожен урок, який містить текст, аудіо або відео-матеріал, закінчується контрольним тестом. Якщо потрібна усна відповідь — можна записати її на відео. Якщо треба написати контрольну роботу чи здати малюнок — можна зробити фото або відсканувати та відправити на перевірку вчителеві. 

Заклад також пропонує різні варіанти для дітей, які навчатимуться у школі за кордоном. Наприклад, пакет "Ми з України" пропонує вивчати три предмети з української програми, для того, щоб отримати два документи про середню освіту — міжнародний та український. Але обов'язково потрібна довідка з навчального закладу, де дитина навчатиметься. Ціна пакета навчання з отриманням документів про освіту — 900 грн на місяць.

В школі "Оптіма" підкреслюють, що вони можуть зарахувати оцінки, отримані в іншому закладі освіти, та видати український документ про освіту державного зразка.

Також особливістю школи є пакет "В майбутнє з ОПТИМізмом" для дітей, які постраждали під час воєнної агресії, для дітей із дисграфією та дислексією, онкохворих та ВІЛ-позитивних дітей, а також дітей з особливостями розвитку. Навчання страндарт коштує 2850 грн на місяць, для екстернів — 1600 грн на місяць.

До речі, ця онлайн-школа надає 300 стипендій для школярів, які втратили батьків внаслідок війни, для дітей з сімей військовослужбовців або вимушених переселенців. 

Для більш детальної інформації про школу та оплату переходьте за посиланням. 

"Атмосферна школа"

Особливістю цієї дистанційної школи є мотивація для учнів та інформованість батьків, а також англійська мова з профільним викладачем.

Атмосферна школаДітей приймають з 1 по 11 клас. Доступні такі навчальні пакети: "Учень" 1-4 класи (2500 грн в місяць), 5-11 класи (2500 грн на місяць), "Екстерн" (6750 грн за семестр) та "Слухач" (800 грн на місяць). Можна обирати онлайн-заняття за розкладом разом з вчителем або дистанційно в зручний час. 

Для дітей, які знаходяться за кордоном є можливість обрати пропозицію "З Україною в серці", де також можна займатися паралельно з навчанням в школі іншої країни. Оцінки, які дитина отримуватиме в іноземній школі також будуть перенесені для отримання документа про освіту державного зразка. Ціна від 8500 грн до 12 600 грн на рік. 

Під час занять учні отримують навчальні матеріали у вигляді відеолекцій, відеолабораторних робіт з природничих наук та опорні конспекти. У школі обіцяють мінімальне додаткове навантаження для учнів, де навчання проходить за індивідуальним графіком. З вчителем можна зв'язуватися у чаті та під час планових консультацій. Після кожного уроку треба виконати завдання, наприклад самостійну роботу чи тест, який можна виконувати необмежену кількість разів. Серед обов'язкових — контрольна робота протягом двох тижнів. 

Щоб перейти до онлайн-навчання треба підготувати всі документи та зареєструватися на навчальній платформі. Детальніше про зарахування можна прочитати тут.

Для сімей з тимчасово окупованих територій процедура вступу спрощена.

У дистанційній школі також доступні онлайн курси "Професії майбутнього" для дітей 12-18 років, де можна ознайомитися та визначитися з майбутньою професією.Ціна курсу — 500 грн.

Дізнатися більше про Атмосферу школу можна за посиланням.

Дистанційна школа Unicorn School

Ця школа позиціонує себе як "інноваційна шкільна освіта у форматі комп'ютерної онлайн-гри". Вона має власну методику викладання з гейміфікованим підходом. У школі наголошують, що ця методика відповідає вимогам МОН.

Unicorn SchoolДітей приймають з 5 по 11 клас. Навчання у такому форматі підійде для активних та прогресивних дітей, а також для тих, хто виїхав за кордон, але хоче навчатися за українською програмою. 

Навчання проходить у зручний для вас та дитини час, в невеликих групах з індивідуальним підходом. Також можна обрати "живий" формат онлайн-занять. Учень у цій школі є головним героєм цікавої комп’ютерної гри з персональним аватаром. 

Онлайн заняття без консультацій та уроків у живому форматі коштує від 1499 грн до 3999 грн на місяць, а у форматі "живих" занять — від 4999 грн до 13999 грн на місяць.

Під час навчального процесу можна самостійно обирати, які саме предмети вчити та скільки часу витрачати. Є можливість займатися екстерном. Особливу увагу у школі приділяють вивченню IT-предметів: Game Art, 3D-моделювання, основи HTML тощо.

"Unicorn School надихає та мотивує учня, а не примушує його навчатися", — наголошує адміністрація.

Для вступу потрібно заповнити заявку, пройти онлайн-співбесіду та укласти договір. 

Все про школу можна дізнатися на сайті.

Столичні школи відкриють 1 вересня: як проходитиме навчання