Науково-популярні фільми та серіали про космос
Кадр із фільму "Космічна одіссея"

Людство століттями тяжіло до космосу. Бажання осягнути неосяжне — рушійна сила для наукових відкриттів. Завдяки прогресу та роботі вчених ми можемо зазирнути за межі нашого бачення і дізнатися, що приховує в собі Всесвіт.

Ми зібрали для вас підбірку захопливих науково-популярних фільмів та серіалів про космос, які дають відповіді на найпоширеніші питання.

"У Всесвіт зі Стівеном Хокінгом" / Into the Universe with Stephen Hawking  (2010)

Документальний мінісеріал про космос, написаний самим Стівеном Хокінгом. Озвучує бачення появи Всесвіту та інших космічних загадок очима головного фізика-теоретика — Бенедикт Камбербетч.

Серіал охоплює різні теми: від інопланетян та подорожей у часі до загальної історії космосу, починаючи від Великого вибуху.

"Космос" / Cosmos (1980)

Серіал астрофізика Карла Сагана "Космос" вважають чи не найкращою документальною роботою про Всесвіт. Попри те, з що серіал був створений ще у 1980 році, він не втрачає актуальності й досі. Документалка допомагає глядачам наблизитися до головних загадок космосу і не забуває розповісти про місце людей у Всесвіті.

"Космос: подорож у просторі та часі" / Cosmos: A Spacetime Odyssey (2014)

Науково-популярний серіал "Космос: подорож у просторі та часі" — продовження роботи Карла Сагана.

13 епізодів відрізняються від оригінала тим, що в них немає так званої книжної науки, а теми більше підлаштовані під сучасне покоління.

У серіалі йдеться про роль астрономії та космосу в історії людства, трансформацію сприйняття Всесвіту, використання предками астрономії та астрології для подорожей тощо.

"Космос: посібник для початківців" / The Cosmos. A Beginner’s Guide (2007)

Яким було минуле Всесвіту? Що чекає його в майбутньому? Відповіді на ці питання намагаються знайти відповіді вчені разом із командою BBC.

Крім одвічних роздумів щодо долі Всесвіту, ви також зможете збагатити свої знання щодо новітніх космічних технології, розробок та теорій.

"Крізь браму" / Through the Wormhole with Morgan Freeman (2010-2017)

Вісім сезонів науково-популярного серіалу Discovery з легендарним актором Морганом Фріменом.

Вчені з різних наукових галузей обговорюють найрізноманітніші теми, серед яких існування бога та інопланетян, природа Всесвіту та чорні діри, подорожі в часі тощо. Також герої серіалу дають свої прогнози щодо майбутніх наукових досягнень людства, як от повна перемога над старінням чи контакти з іншими цивілізаціями.

"Подорож на край Всесвіту" / Journey to the Edge of the Universe (2008)

Це науково-популярний фільм від команди National Geographic про незвідані та вже відомі куточки Всесвіту.

За допомогою зображень телескопа Хаббла та комп'ютерної графіки глядачі відправляються у дивовижну космічну подорож із Землі до краю Всесвіту.

"Гігантська Чорна Діра" / Monster Black Hole (2008)

Вчені вважають, що чорні діри мають потужний вплив на галактики, сонячні системи й на сам простір-час. Завдяки новітнім технологіям науковці проникають в центр чорних дір, аби зрозуміти їх природу.

Як народжуються чорні діри? Що буде з нашою галактикою, якщо чорна діра в її центрі вибухне? У цих та інших питаннях розбираються дослідники у фільмі.

"Що було до Великого вибуху?" / What Happened Before the Big Bang (2010)

Документальний фільм BBC Horizon розповідає про передісторію Великого вибуху, базуючись на всіх відомих на сьогодні теоріях. Деякі вчені вважають, що Великий вибух не поклав початок Всесвіту, ба більше, можливо, він став його кінцем.

"Чудеса Сонячної системи" / Wonders of the Solar System (2010)

П'ятисерійний науково-популярний фільм про таємниці виникнення зірок, планет, Сонця і Сонячної системи. Глядачі також зможуть дізнатися, чому життя зародилося саме на Землі, а не на інших планетах.

"Епохальні польоти НАСА" / NASA’s Greatest Missions (2008)

У серіалі виробництва Discovery йдеться про найвизначніші місії НАСА. Астронавти та інженери, які буквально зробили космічну революцію, діляться власними спогадами про перший політ на Місяць, ремонт телескопа "Хаббл" та підготовку космонавтів. Подивившись цей фільм, ви дізнаєтеся багато цікавого про роботу Національного управління з аеронавтики й дослідження космічного простору (НАСА). Серіал складається з 6 епізодів.