«Газета по-киевски» привела список мест для выгула собак в 5 из 10 районов города.

Деснянский район

Закревского, 51-91

Лесковская, 12-32/51,

Радунская, 14/18а

Волкова, 2-26,

Жукова, 15/13

Маяковского, 44 и 52

Милославская

Деснянский район

Оболонский район

Приозерная, 2а,

Героев Сталинграда, 17а и 43в

Малиновского 7а

Богатырская, 2а

Автозаводская, 5 и 43-63

Озерная

Северная

Оболонский район

Печерский район

Заньковецкой, 6

Шелковичная, 48-50

Печерский район

Соломенский район

Островского, 1-3,

Пулюя, 1

Кадетский гай, 9

Лепсе, 5г и 52

Чумака, 8,

Отрадный, 12

Василенко, 14а,

Индустриальная, 46а,

Медовая, 3

Соломенский район

Святошинский район

Зодчих 34-40 и 66-68/2

Генерала Наумова, 39

Туполева, 15

Ушакова, 8,

Подлесная

Святошинский район

Согласно принятому Киеврадой «Положенню про функціонування місць та зон для вигулу тварин в м. Києві» «место для выгула домашних животных» – это территория, на которой собака должна находиться в наморднике и на поводке, а в «зоне для выгула домашних животных» её можно освободить от всей упряжи. Как отличить «место» от зоны»? Обратимся к решению Киеврады.

«Зони для вигулу собак мають бути відведені у кожному парку та сквері на території міста. Площа зони для вигулу собак не повинна бути менша за 30 відсотків від загальної площі парку або скверу. Також зонами вигулу домашніх тварин вважаються зони відчуження впродовж доріг, зони відчуження під лініями електропередач, санітарні зони навколо АЗС і т.п., пустирі, ліси, лісопосадки, маловідвідувальні території (схили Дніпра), береги річок (крім територій пляжів та місць масового відпочинку)».

«Місця для вигулу собак відводяться на території жилої, змішаної забудови, рекреаційних територіях спільного користування, в зоні відмежування залізничних колій, швидкісних автомагістралей, в охоронних зонах електропередач з напругою не більше 110 КВт, за кордонами санітарних зон водопостачання першої та другої категорії, а також в місцях, що стихійно склались для вигулу собак… Місця для вигулу тварин обладнуються в густозаселених районах міста з щільною забудовою у випадках відсутності природних місць, придатних для вигулу собак (лісопосадки, яри тощо), де вигул вже склався натуральним шляхом».

Запутано? Еще бы. Обозначенные зоны далеко? Понимаем. Специально для вас в документе сделана оговорка: «У разі відсутності можливості обладнання місць для вигулу собак, або коли відстань до найближчого місця або зони для вигулу собак перевищує 400 метрів, дозволяється вигулювати собак на при будинкових територіях з тильної або технічної сторони будинку, про що повинен свідчити відповідний попереджуючий знак».

Update. После целого дня звонков нам удалось, наконец, связаться с Викторией Пышной, начальником отдела учета и регистрации животных киевского Центра идентификации животных. Сейчас это учреждение занимается практически всеми связанными с домашними животными городскими проблемами. Виктория Павловна категорически опровергла информацию «Газеты по-киевски». По ее словам, киевская власть отказалась от концепции выделения специальных площадок для выгула собак, а названный список назвала основанным на устаревшей и неверной информации. Примите наши извинения. Оставляем этот материал на портале только в качестве памятника чужой недобросовестности, своей неосмотрительности и часам, потраченным в MSPaint на малевание красных квадратиков.