Емблема футбольного клубу "Динамо" Київ з 2011 року
Фото: fcdynamo.com

У 2022 році київський футбольний клуб "Динамо" Київ відзначив свою 95 річницю існування. За ці роки багато змін зазнав як сам клуб, так і його емблема. Офіційно за роки існування клубу їх нараховується сім. Але існує багато варіацій, які використовували для друкованих видань або виготовлення сувенірів.

Історія створення першої емблеми

У 1924 році, з метою розвитку фізичної культури і спорту, було створене всеукраїнське пролетарське спортивне товариство "Динамо". Емблемою товариства був ромб зі схематичним зображенням 11 видів спорту.

Значок спортивного товариства "Динамо"Але саме для футбольної команди вирішили створити більш лаконічне зображення. У 1925 році нападник клубу та художник Олександр Борисов створив нову емблему: зображення великої прописної букви "Д" в ромбі. Тоді вперше з'явилися класичні біло-сині кольори. З 1927 по 1939 роки на футболках команди була саме ця емблема.

Перша емблема футбольного клубу "Динамо", 1928 рік

Зміна в емблемі у 1939 році

В цьому році, на честь 15-річчя товариства "Динамо", столичну команду нагородили орденом Леніна. На той час це була найвища нагорода СРСР, яку вирішили зобразити на емблемі. У верхньому куті ромба з'явилася червона зірка. Проте на футболках гравців залишалась лише літера "Д". 

Два варіанти емблеми футбольного клубу "Динамо" з червоною зіркою у 1939 роціНижче можна побачити варіанти емблеми, яка зображувалася на формі біло-синіх:

Емблема футбольного клубу на формі гравців "Динамо", 1939-1970 роки

Поява напису "УРСР" у 1972 році

Емблема клубу зазнала змін у період так званого "застою", коли союзні товариства отримали більше самостійності. У 1972 році до емблеми було додано напис "УРСР" на тлі кольорів прапору української РСР.

Емблема футбольного клубу "Динамо", 1972 рік.

Зміни в клубі під час "перебудови" та незалежності України

Після створення футбольного клубу "Динамо" та відокремлення українського національного футбольного чемпіонату, постало питання й про зміну логотипа. "Керівництву клубу хотілося винайти щось своє. Було навіть оголошено конкурс на найкращу емблему клубу", — повідомляють представники ФК "Динамо". Вперше на емблемі з'явився символ Києва — каштан та жовті й блакитні кольори. Але офіційним лого команди все ж таки стала буква "Д", поряд з якою був напис "Київ".

Два варіанти емблеми футбольного клубу "Динамо" з 1989 по 1993 рокиЕмблема футбольного клубу "Динамо", 1995 рік.

Після того, як Україна стала незалежною державою, на деякий час змінився й колір форми гравців — з біло-синього на жовто-блакитний, який згодом теж поміняли на класичні синьо-білі кольори.

Жовто-блакитна фома гравців ФК "Динамо" Київ у 90-ті рокиУ 1996 році керівники ФК "Динамо" змінили форму емблеми на круг, додали по краях повну назву клубу і рік заснування товариства "Динамо". Основні кольори — білий, синій, жовтий і блакитний.

Емблема футбольного клубу "Динамо", 1996 рік.Також до емблеми додавали зірочки:

  • у 2003 році  одну зірку, коли "Динамо" завоював 10-й чемпіонський титул;
  • у 2007 році додали другу зірку та цифру 80 на честь ювілею клубу та 20-й чемпіонський титул (включаючи 13 перемог у чемпіонатах СРСР).

Додавання зірочок до емблеми у часи незалежності УкраїниУ 2008 році з емблеми прибрали вінок та число 80, залишивши лише дві зірочки.

Нинішня офіційна емблема

В липні 2011 року відбулися останні зміни в логотипі динамівців. Наразі емблемою клубу є біла перероблена літера "Д" в ромбі синього кольору з білою облямівкою і з написом "Київ". На вершині ромба — дві зірки золотого кольору.

Нинішня емблема ФК "Динамо" КиївОстанній варіант є поверненням до свого коріння — першій емблемі спортивного товариства "Динамо".