Аюрведа як спосіб відновлення психічного стану під час війни

Під час війни люди відчувають високий рівень стресу та занепокоєння, що може призвести до серйозних психічних захворювань. Одним із способів зменшити нервову напругу та розслабитися є аюрведа — стародавня система оздоровлення, до якої входить йога, медитація та масажі.

В Україні існує єдиний та один із найбільших у Східній Європі аюрведичний стаціонарний комплекс — Shambala Wellness Club. Він присвячений розвитку культури аюрведи та здорового способу життя. Разом із досвідченими фахівцями з Індії, центр створив унікальну оздоровчу концепцію. Вона базується на філософії стародавньої індійської медицини аюрведи, безпечних методах очищення організму, wellness-підході та сучасних трендах в харчуванні. Для комфорту гостей в Shambala Wellness Club пропонують 40 сучасних номерів категорій Standard, Standard pool view, Suite та Suite Pool view, а ще конференц-зали, якщо треба провести бізнес-зустріч з колегами. Для цих цілей пропонують послуги персонального івент-менеджера.

На території SPA-зони розташовані басейн із протитечією та гідромасажем, wellness-бар, де можна спробувати різноманітні фіточаї та фреші, хамам, фінська сауна з панорамними вікнами на паркову зону, циркулярний душ, соляна кімната з іонізованим повітрям та кольоротерапією. 

Фахівці комплексу створили 11 SPA-пакетів. Наприклад, "Антистрес", що включає аутентичний індійський масаж всього тіла, стоп та голови. До пакета "Традиції Сходу" входить кокосовий скраб та обгортання з німу. 

За бажанням провести день у SPA-зоні, варто звернути увагу на пакет Welcome Pool & SPA, який дозволить протягом усього дня користуватися інфраструктурою комплексу.

Shambala Wellness Club побудований за давньоіндійською системою Васту Шастра, яка підказує, як правильно створити простір відповідно до законів природи. У комплексі завжди тихо й спокійно, можна почути спів птахів, яких рідко зустрінеш у мегаполісі. Тут немає гучної музики, міського шуму та телебачення, а дітей можна брати, лише якщо вони досягли віку 10 років.

Повний комфорт у комплексі гарантують генератор, власна свердловина та Starlink. А в разі повітряної тривоги можна спуститися в комфортабельні підвальні приміщення з ремонтом, вентиляцією та опаленням.

Лінійка "Аюрведа" в Shambala Wellness Club

Основною оздоровчою програмною лінійкою центру є "Аюрведа" — низка оздоровчих детокс-програм, які тривають від 10 днів. 

Фахівці комплексу активують внутрішні ресурси організму цілющими травами й оліями, масажами, корисним харчуванням, а також заняттями йогою, дихальними практиками та медитаціями.

До лінійки "Аюрведа" входить:

  • панчакарма (традиційне індійське глибоке очищення організму);
  • відновлення опорно-рухового апарату;
  • нормалізація роботи шлунково-кишкового тракту;
  • комплексна підготовка до вагітності;
  • аюрведична корекція ваги (14 днів).

Кожна з програм починається з первинної консультації лікаря, який складе повну картину стану здоров'я, а також підбере спеціальні препарати та процедури, згідно індивідуальних потреб гостя.

До кожної з аюрведичних програм в Shambala Wellness Club входить щоденний блок оздоровчих процедур, комплексне триразове харчування, відвідування SPA-зони, а також заняття з йоги та пранаями.

Щоденні процедури включають проходження аюрведичних терапій, серед яких, зокрема, масаж мішечками з травами в олії, широдхара, в процесі якої тепла олія тонкою цівкою ллється на лоб, пропарювання тіла у спеціальній бочці та інші. 

В результаті організм очиститься від токсинів, відновиться і зміцниться імунітет, покращиться робота кишково-шлункового тракту та засвоєння цінних мікроелементів. Загальний психоемоційний стан буде більш стабільним та гармонійним. 

По закінченню процесу оздоровлення, відвідувачам створюють індивідуальні рекомендації з харчування та коригування способу життя.

Для того, щоб спробувати на собі аюрведичні терапії та на декілька днів відключитися від повсякденних проблем, Shambala пропонує програми лінійки Wellness, тривалістю від 3 до 7 днів.

У межах програм можна насолодитися аромамасажем всього тіла, косметичними процедурами для обличчя, різноманітними пілінгами та обгортаннями для тіла, а також автентичними процедурами.

Окрім цього, спробувати на собі аюрведичні терапії можна обравши короткострокові програми SPA day, Wellness day, Ayurvedic weekend або SPA weekend.

Аюрведична кухня в ресторані центру 

У центрі Shambala – аюрведичне комплексне меню з незвичайною подачею страв. На одній тарілці розміщують одразу шість смаків: солодкий, солоний, терпкий, гіркий, гострий і кислий. Такий підхід цілюще впливає на ментальний і фізичний стани та дозволяє збалансувати всі процеси в організмі. Кожну страву готують з екологічно чистих продуктів.

Авторське меню вміщує великий вибір вегетаріанських, безглютенових і безлактозних страв, а також свіжі салати, корисні закуски та десерти.