В умовах війни основна увага людей зосереджена на безпеці себе та країни в цілому. Однак важливо приділяти увагу тілу, особливо, якщо постійно перебуваєш у стані сидячи або лежачи.
Спортивний тренер Олександр Довженко дає прості вправи, що допоможуть підтримувати тіло в робочому стані.
Спорт у надзвичайних умовах важливий не тільки для здоров’я тіла, але й для підтримки морального здоров’я. Якщо виливати емоції у крики або інші експресивні дії, це негативно впливає на психіку. Натомість накопичений стрес треба переводити у спорт, який ці емоції нівелює. У психології це явище називають сублімацією.
Як кажуть:
Механізм дій:
- Відчути кінцівки. Якщо довго лежиш, не рухаючись, спершу потрібно відігріти кінцівки — руками або теплими речами. Далі треба починати обережно рухати пальцями. Наступний крок — самостійно пощипати кінцівки або попросити це зробити сусіда. Рух - знизу вверх або зверху вниз. Це допомагає притоку крові. Якщо щипати хаотично, може з’явитися запаморочення.
- Перейти з позиції лежачи у позицію сидячи. Рухаємо хребці вліво-вправо, після чого тягнемося до пальців ніг. Паралельно потрібно розминати стопи круговими рухами або на себе та від себе. Все робимо поступово, щоб не стало зле.
- Встаємо. Робимо нахили вперед-назад-вліво-вправо, млин, нахили з доторканням рукою протилежних пальців ніг. За останньої вправи завжди дивимося на руку зверху, аби голова та хребет перебували у нейтральному стані.
- Коли тіло початково розім’ялося, робимо 10 присідань. Це найпотужніша вправа на ноги, яка вмикає також м’язи спини, попереку та пресу. Також вправі корисні з огляду на те, що у бункері зазвичай холодно, а присідання максимально розганяють кров та зігрівають тіло.
- Якщо дозволяє місце, можна зробити “берпі”. Це вправи, за яких з положення лежачи (на руках) потрібно стати у положення стоячи та стрибнути. Також у пригоді стануть віджимання.
Вправи потрібно робити двічі на день.
Лайфхак як від спортсмена: ікри мають бути закритими. Це важливий м’яз, що відновлює циркуляцію крові.
Спортом потрібно займатися не тільки в екстремальних умовах на кшталт бункеру. Це важливо робити й тим, хто перебуває вдома.