19 типів людської сексуальності
Фото: unsplash.com/@nextdistro

Якщо вам було цікаво, скільки наразі відомо типів людської сексуальності, то ми відповімо на це питання — 19. Непідготованій людині може бути непросто з цим розібратись. Тому НК зробив невеликий гайд. Він допоможе вам відрізняти базові поняття та не плутати їх. Ми постарались роз’яснити всі поняття максимально доступно.

Типи сексуальності

Автосексуальність

Для автосексуалів не мають значення стать, орієнтація чи зовнішність інших людей. Вони здаються собі настільки привабливими, що ніхто навколо не може з ними конкурувати. Тобто подобаються самі собі.

Андрогіносексуальність

Це люди, які відчувають сексуальний потяг до андрогінів. Інтенсивність такого потягу здебільшого залежить від зовнішності партнера — він повинен мати однаково добре виражені чоловічі та жіночі риси.

Андросексуальність

Андросексуалів приваблює мужність. Їм абсолютно неважливо, хто її випромінює — чоловік чи жінка.

Асексуальність

Це люди, яких не цікавить секс. Ні з ким, ні в якому вигляді.

Бісексуальність

Бісексуалів приваблюють і чоловіки, і жінки.

Гетеросексуальність

Це ті, кому подобаються люди протилежної статі. Більшість людей у світі є гетеросексуалами.

Гіносексуальність

Гіносексуалів приваблюють люди з яскраво вираженими фемінними рисами. Іноді вони звертають увагу на чоловіків з особливо розвиненою жіночністю.

Гомосексуальність

Це люди, яких приваблюють представники їх статі. До даної категорії потрапляють і чоловіки, яким подобаються чоловіки, і жінки, яким подобаються жінки.

Грейсексуальність

Це люди, які рідко відчувають потяг до інших. Тобто у них слабко виражений сексуальний темперамент. Від асексуалів їх відрізняє теоретична можливість того, що вони можуть відчувати цей потяг.

Демісексуальність

Це люди, які не можуть відчути сексуального потягу до когось, не сформувавши спершу стійкого емоційного зв’язку. Після того, як він налагодиться, у демісексуала може з’явитися інтерес. Зазвичай такі люди підтримують тривалі стосунки або принаймні прагнуть до них.

Літосексуальність

Це люди, які мають сексуальний потяг без бажання взаємності. Вони втрачають інтерес, як тільки розуміють, що теж зацікавили людину.

Об'єктумсексуальність

Це люди, які відчувають потяг до неживих предметів. Старий приклад: у 2007 році колишня американська військова Еріка Ла Тур Еффель офіційно вийшла заміж за Ейфелеву вежу.

Омніосексуальність

Якщо пансексуали не звертають уваги на гендер партнера, то для омніосексуалів він може відігравати роль, в окремих випадках.

Пансексуальність

Пансексуалів може приваблювати будь-яка людина, незалежно від гендерної ідентичності та сексуальної орієнтації. Вони не ділять людей за гендерними ознаками, коли йдеться про сексуальний потяг. Іноді вони називають себе "гендерно сліпими".

Полісексуальність

Якщо бісексуали вибирають собі партнерів серед чоловіків і жінок, а пансексуали серед усіх, то полісексуали знаходяться посередині цього спектру. Їм можуть подобатися представники кількох гендерів: чоловіки, жінки, трансгендери. Але для кожної полісексуальної людини набір гендерів, які її приваблюють є індивідуальним.

ПоМосексуальність

Дана назва розшифровується як "постмодерністська сексуальність". Це люди, які кидають виклик усім уявленням, які були раніше. Вони вважають, що гетеросексуальні жінки можуть вважати себе гомосексуальними чоловіками чи трансгендерами (і припускають будь-які інші комбінації). Вони заявляють, що слова та категорії не можуть повною мірою описати різноманітність людської сексуальності.

Сапіосексуальність

Це люди, яких насамперед приваблює інтелект іншої людини. При цьому гендер чи орієнтація ролі не відіграють. Сапіосексуали можуть бути гетеросексуальними, гомосексуальними, бісексуальними та взагалі будь-якими. Вчені з Університету Західної Австралії нещодавно дійшли висновку, що кожен десятий житель планети — сапіосексуал. Серед жінок та чоловіків це однаково поширено.

Сколіосексуальність

Сколіосексуалів приваблюють небінарні люди й ті, хто не вважає себе цисгендером. Цисгендер — це людина, чия гендерна ідентичність та самовираження збігатються з його біологічною статтю.

Цифросексуальність

Вчені прогнозують, що розвиток технологій наближає нас до того, що людей, які задовольняють свої сексуальні потреби за допомогою технологій та віртуальної реальності, стане ще більше і їх називатимуть цифросексуалами.

Ще трішки інформації

Звісно, звичайній людині, якщо її не цікавить ця тема, необов’язково знати всі 19 типів сексуальності. Це необхідно здебільшого терапевтам, які працюють з ЛГБТК+ особами. Або ж людям, які прагнуть визначити, до якої категорії вони належать. Більшість спеціалістів вважають, що достатньо відрізняти чотири типи: гетеро-, гомо-, бі- та асексуальність. Їх називають орієнтаціями, люди з ними народжуються і вони не можуть змінитися. Інші типи сексуальності можуть змінюватися, в залежності від періоду життя та інших факторів.