кафе Sunshine Cafe
Фото: Аліна Живаго

У ТЦ Metro біля станції метро "Почайна" відкрилося соціальне кафе-пекарня Sunshine Cafe. У ньому працюють люди із ментальною інвалідністю.

Про це повідомляється на сторінці закладу в Instagram.

Ідея відкриття такого кафе належить засновниці громадської організації "Сонячні люди" Аліні Живаго. У неї самої є дочка із синдромом Дауна. Цього року дівчина отримала диплом шеф-кухаря.

"У Києві тільки два професійних училища, що приймають на навчання молодь із ментальними розладами. Таких людей не охоче беруть на роботу, бо не знають, як з ними поводитись. <...> Не всім відомо, що щороку в Україні народжується більше 400 дітей з синдромом Дауна. Загалом, понад 17 000 повнолітніх людей з цим синдромом проживають сьогодні в Україні. 90% із них непрацевлаштовані, не мають можливості забезпечувати себе і своє майбутнє. Проти своєї волі вони стали тягарем для суспільства без можливості професійної реалізації. Ми прагнемо змінити цю ситуацію", — розповіла Аліна у коментарі виданню "БЖ".

кафе Sunshine Cafe

Основний напрямок кафе Sunshine Cafe — приготування піци та хліба. Частину хліба безкоштовно передаватимуть малозабезпеченим людям, територіальній обороні та ЗСУ.

У меню можна знайти 14 видів піци. Також у закладі є відкрита кухня — відвідувачі можуть спостерігати, як готуються їхні страви. У кафе працює доставка.

Меню:

  • піца "Маргарита" — 170 грн/390 г;
  • піца "4 сири" — 210 грн/370 г;
  • піца "Веганська" з гливами та тофу – 170 грн/450 г;
  • піца "Провансаль" з курячим філе та горгонзолою — 210 грн/490 г.

кафе Sunshine Cafe

Час роботи: щодня з 10:00 до 18:00.

Адреса: просп. Степана Бандери, 26в (у будівліТЦ Metro).

Це заклади, які відкрилися у серпні