Виставка Олександра Яновича "Let it be"
whiteworld

У Києві у березні відбудуться різноманітні виставки, що охоплюють широкий спектр мистецтва та історії. Експозиція "Маріуполь Нескорений" вшановує річницю початку війни, а "Випадкові події" в Українському Домі демонструють симбіоз науки та мистецтва через роботи жінок-новаторок.

Підготували добірку найцікавіших подій, які варто відвідати у березні.

"Маріуполь Нескорений"

Ця виставка — мистецький фронт, що об’єднує художників з усієї України та світу, які через свої роботи висловлюють підтримку Маріуполю та Україні в боротьбі за свободу. Експозиція виставки присвячена річниці початку повномасштабної війни.

У межах проєкту зібрані понад 100 робіт відомих і молодих художників, які працюють у різних стилях та жанрах. Усі ці твори присвячені або самому Маріуполю, або незламності та боротьбі за життя і свободу.

Де: Дзвіниця Києво-Печерської Лаври, Лаврська вулиця, 9.
Коли: з 24 лютого до 2 березня
Вхід вільний"Маріуполь Нескорений"

"Випадкові події"

З 1 по 16 березня у Національному центрі "Український Дім" відбудеться експозиція "Випадкові події". У першій частині виставки 10 жінок-новаторів у співпраці з 10 художницями переосмислили власні професійні сфери, створивши художні об’єкти на стику науки та мистецтва. Тематика робіт охоплює широкий спектр питань: від глобальних проблем, таких як ядерна безпека та екологічна відповідальність, до особистих переживань — жіночої ідентичності, можливостей для самовираження та принципів інклюзивності.

Окрім того, відвідувачі зможуть ознайомитися з ретроспективною частиною експозиції, яка досліджує роль жінок у розвитку мистецтва та науки, починаючи з післявоєнних років і до наших днів.

Де: Національний центр "Український Дім", вул. Хрещатик, 2
Коли: з 1 до 16 березня, вівторок — неділя з 11:00 до 19:00
Вхід вільний"Випадкові події"

Виставка "Анна Звягінцева. Світлячок"

У Мистецькому арсеналі відбудеться персональна виставка української художниці Анни Звягінцевої під назвою "Світлячок". Ця експозиція стала способом пошуку внутрішнього світла у часи невизначеності, спричиненої війною. Образ світлячка, що долає темряву, символізує надію та силу.

Художниця провела три місяці, створюючи нові роботи у спеціально облаштованій майстерні в просторі Старого арсеналу. Результатом стали масштабні полотна та текстильна сорочка.

Де: "Мистецький арсенал", вул. Лаврська, 12
Коли: з 6 березня до 4 травня
Ціна: 120 грн (повний квиток), 60 грн (пільговий)Виставка "Анна Звягінцева. Світлячок"

"Веселий сад, пахучі віти"

У ЦСМ "Білий Світ" відкриється виставка, присвячена девʼятому дню народження галереї. Вона складатиметься з мистецьких творів з фондів і за традицією буде присвячена весні, пробудженню природи та надії на щасливе життя.

Де: ЦСМ "Білий Світ", вул. Євгена Чикаленка, 21а
Коли: з 1 до 28 березня, ср-нд — 11:00-19:00; пн-вт — вихідні. 
Вхід вільний"Веселий сад, пахучі віти"

"Let it be" ("Нехай буде так")

У Музеї української діаспори відбудеться виставка живопису Олександра Яновича під назвою "Let it be" ("Нехай буде так"). Художник поділиться зі своєю аудиторією особистими роздумами щодо сутності творчої свободи та інструментів, необхідних для її досягнення.

Київський живописець і скульптор у своїх роботах досліджує межі самовираження, аналізуючи власні відкриття та ділячись спостереженнями, зокрема про хибність поспішних висновків. Він показує, як сьогоднішні досягнення можуть виявитися марними, а невдачі — відкрити нові можливості та знання.

Де: Музей української діаспори, вул. Князів Острозьких, 40-б
Коли: з 14 лютого до 13 квітня.
Ціна: 150 грн (повний), 100 грн (пільговий)."Let it be" ("Нехай буде так")

"Магія природи — картини-обереги"

У Музеї гетьманства відбудеться персональна виставка "Магія природи — картини-обереги" художниці та дизайнерки прикрас Ольги Шинкаренко. Ця експозиція про доісторичні амоніти, втілені в мистецтві.

На виставці представлені 35 полотен, створених на основі натурних зображень пиритизованих амонітів, вік яких сягає 200-300 мільйонів років. Експозиція поділена на три тематичні лінії: фантазійні образи, сучасні інтерпретації та класичні полотна.

Окрім живопису, відвідувачі зможуть побачити нову колекцію авторських прикрас, створених з натуральних амонітів. 

Де: Музей Гетьманства, вул. Спаська, 16-б
Коли: з 1 до 20 березня, з 10:00 до 17:00
Вхід вільний"Магія природи — картини-обереги"

Виставка чашок "Кухлик"

У бібліотеці сімейного читання імені Олеся Гончара експонується виставка "Кухлик". Там представлена колекція чашок різної форми, кольору та різних років виготовлення. За однією з версій, слово "кухлик" походить від старослов’янського терміна, що позначав невеликий посуд для напоїв. З часом цей термін закріпився в мові, набуваючи значення зручного посуду для споживання гарячих або холодних напоїв.

Де: вул. М. Шепелєва, 13
Коли: з 24 лютого до 10 березня
Вхід вільнийВиставка чашок "Кухлик"

Це 15 серіалів, які виходять у березні