Тиждень австрійського кіно
Тиждень австрійського кіно

Після річної перерви фестиваль актуальних стрічок з Австрії повертається у своїй 11-й едиції. Це повернення символізує підтримку українського народу та висловлює повагу до його незламності.

Кіноогляд триватиме з 30 березня до 5 квітня в київському кінотеатрі «Жовтень». Подія традиційно охоплюватиме найбільш яскраві та резонансні австрійські стрічки останніх років.

Після завершення фестивалю активісти та керівники кіноклубів зможуть організувати покази у своєму місті в межах проєкту «Кіноклуб. Всеукраїнська мережа». Для цього потрібно подати заявку на сайті

Фестиваль проводять Австрійський культурний форум у Києві та Австрійське бюро кооперації у Львові спільно з кінокомпанією "Артхаус Трафік" за підтримки генерального партнера Amic Energy.

Програма "Тижня австрійського кіно"

Фільм-відкриття: Ризики й побічні ефекти / Risiken und Nebenwirkungen

Країна: Австрія (2022 рік)
Мови: німецька
Хронометраж: 88 хвилин
Жанр: комедія
Режисер: Міхаель Крайсль

У ролях: Самуель Фінці («Хід короля», «Очі змії: Початок Джі.Ай.Джо», «Спокусник»), Інка Фрідріх («Фанатки не залишаються на сніданок»), Томас Мрац, Піа Хірцеґґер («Земля під моїми ногами»)

Нагороди:

— Номінація на Австрійську кінопремію за Найкращу чоловічу роль першого плану, 2021

Катрін потребує пересадки нирки. Їй надзвичайно поталанило, адже в її чоловіка — потрібна група крові. Але, схоже, він не надто поспішає стати донором для коханої.

Ріміні / Rimini

Країна: Німеччина, Франція, Австрія (2022 рік)
Мови: німецька, італійська, англійська 
Хронометраж: 114 хвилин
Жанр: комедія, драма
Режисер: Ульріх Зайдль

У ролях: Міхаель Томас, Тесса Гьотліхер, Ганс-Міхаель Реберг («Список Шиндлера»), Ґеорґ Фрідріх («Велика свобода»)

Нагороди:

— Ґран-прі, Діаґонале, 2022

Річі Браво, колись успішна попзірка, женеться за своєю згаслою славою в вітряному Ріміні. Він фінансує свій розпусний спосіб життя та пристрасть до азартних ігор концертами для автобусів, повних туристів, і сексуальними послугами для своїх шанувальниць. Його світ починає руйнуватися, коли в його життя раптово вривається доросла донька і вимагає від нього гроші, яких він їй ніколи не давав. Тим часом його літній батько, який страждає на деменцію, перебуває в будинку для літніх людей в Нижній Австрії та згадує свої помилки минулого. 

Не на своєму місці / Matter Out of Place

Країна: Австрія (2022 рік)
Мови: німецька, англійська, албанська, непальська

Хронометраж: 100 хвилин
Жанр: документальний
Режисер: Ніколаус Ґейргальтер

Нагороди:

— Зелений леопард WWF, Міжнародний кінофестиваль у Локарно, 2022

Найпростіше визначення бруду — це щось не на своєму місці. Цей фільм про сміття на берегах, у горах, на дні океанів та глибоко в землі. Про відходи, які розійшлися по всьому світу, аж до віддалених куточків планети. А також про сізіфову працю людей, які намагаються зробити світ чистішим.

Альма й Оскар / Alma & Oskar

Країна: Австрія, Німеччина, Швейцарія, Чехія (2022 рік)
Мови: німецька, англійська
Хронометраж: 88 хвилин
Жанр: біографічна драма
Режисер: Дітер Бернер

Відень, весна 1912 року. Нещодавно овдовіла Альма Малер, знана світська дама, спокушає Enfant Terrible віденської мистецької сцени, молодого художника Оскара Кокошку. Невелика сексуальна пригода обертається бурхливим романом. Оскар вважає Альму своєю музою, яка більше служить його чоловічим фантазіям, ніж реальності. Сама Альма теж мисткиня — композиторка. Одержиме прагнення Оскара зробити цю жінку своєю ставить під загрозу її мрію досягти успіху самостійно. Виникає гра влади та залежності, яка веде Альму та Оскара на межу самознищення.

Францові історії / Geschichten vom Franz

Країна: Австрія, Німеччина (2022 рік)
Мови: німецька
Хронометраж: 78 хвилин
Жанр: комедія
Режисер: Йоганнес Шмід

У ролях: Йоссі Янчіч, Нора Райдінґер, Лео Вача

Нагороди:

— Другий приз Дитячого журі за Найкращий ігровий фільм, Міжнародний фестиваль дитячих фільмів у Чикаґо, 2022

— Офіційна конкурсна програма, Чілдрен Кінофест, 2022

Францу — дев’ять. Він найменший у класі, його часто плутають із дівчинкою, а голос у невідповідні моменти стає писклявим. У пошуках сили та впевненості хлопець натрапляє в інтернеті на відео інфлюенсера. Той дає поради, як стати "справжнім чоловіком". Франц у захваті, а от двоє його найкращих друзів піддають такі настанови сумніву.

Це 10 нових фільмів березня