Тиждень ізраїльського кіно: програма фестивалю
Кадр з фільму "Аж осьде ми!"

З 16 до 19 лютого у київському кінотеатрі "Жовтень" відбудеться фестиваль "Тиждень ізраїльського кіно". Його організовують кінокомпанія "Артхаус Трафік" і Посольство Ізраїлю в Україні.

Глядачів фестивалю познайомлять зі знаковими ізраїльськими фільмами останніх років, які вже здобули визнання на батьківщині. Покази відбуватимуться під гаслом "Кіно незламності", адже Ізраїль, як і Україна зараз, перебуває в умовах постійної воєнної загрози.

Програма "Тижня ізраїльського кіно"

Фільм-відкриття: "Образ перемоги" (Tmunat Hanitzahon)

Країна: Ізраїль (2021 рік)
Мови: Арабська, іспанська, іврит, німецька, англійська
Хронометраж: 128 хвилин
Жанр: Історична воєнна драма
Режисер: Аві Нешер
У ролях: Джой Ріґер, Амір Хурі

Епічне полотно, засноване на реальних подіях часів Війни за Незалежність Ізраїлю. За сюжетом, талановитий і амбітний єгипетський режисер вирушає знімати кінохроніку про рейд озброєних формувань Єгипту на єврейську комуну Ніцанім. Прагнучи наповнити кадри патріотичним запалом, герой опиняється в епіцентрі бою та усвідомлює, що реальна війна не має нічого спільного з його очікуваннями. Тим часом на іншій стороні зіткнення перебуває молода мешканка комуни, перед якою постає непростий вибір між громадянським та родинним обов’язками.

"Доброго ранку, сину" (Good Morning Son)

Країна: Ізраїль (2018
Мови: Іврит
Хронометраж: 81 хвилина
Жанр: Драма
Режисер: Шерон Бар-Зів
У ролях: Шерон Бар-Зів, Хадар Барух

Зворушлива оповідь про любов та стійкість, яка демонструє, з якими випробуваннями стикаються родини військових в Ізраїлі та в усьому світі. У центрі сюжету - важко поранений молодий солдат, який перебуває на межі між життям і смертю. Родина, друзі та лікарі, балансуючи між відчаєм та надією, роблять все можливе й неможливе для одужання хлопця. 

"Паризький бутік" (Paris Boutique)

Країни: Ізраїль, Франція (2022 рік)
Мови: Англійська, французька, іврит
Хронометраж: 81 хвилина
Жанр: Комедія
Режисер: Марко Кармел
У ролях: Неллі Таґар, Жозефін Дрей, Моріс Коен, Батель Мосері

Героїня на ім'я Луїза приїздить у відрядження до Єрусалима, де сподівається укласти кількамільйонну угоду. В аеропорту її зустрічає Нета, зухвала водійка таксі з розбитим серцем, яка намагається "розвести" заможну клієнтку на якомога більше грошей. Жахлива, на перший погляд, подорож закінчується тим, що обидві жінки знаходять на вузьких вуличках Старого міста справжню дружбу і кохання.

"Аж осьде ми!" (Here We Are)

Країни: Ізраїль, Італія (2020 рік)
Мова: Іврит
Хронометраж: 94 хвилин
Жанр: Драма
Режисер: Нір Берґман
У ролях: Шай Авіві, Ноам Імбер

Стрічка розповідає про відданого батька Аарона та його дорослого сина Урі, який має аутизм. Маленька родина мало з ким контактує та комфортно живе у своєму маленькому світі, сповненому буденних справ. Проте обставини складаються так, що Урі мусить переїхати до спеціалізованого закладу. Тоді Аарон вирішує організувати втечу, адже вважає, що розлука зашкодить сину. Однак, можливо, саме батько не готовий прийняти дорослішання свої дитини?

Стрічка увійшла до офіційної програми Каннського кінофестивалю 2020 року та отримала в тому ж році премію Ізраїльської кіноакадемії за найкращу режисуру, сценарій, акторську гру першого та другого планів.

Раніше ми розповідали про те, які нові фільми вийдуть у лютому. Серед кіноновинок будуть драми, жахи, пригоди та біографічні стрічки.

7 екранізацій відомих казок, які варто подивитися