Це 10 фільмів про Другу світову війну
Кадр із фільму "Лють"

На жаль, ми на власному досвіді знаємо, що війна — це не тільки про епічні бойові здобутки на полі бою, а ще й про біль, втрати та зруйновані життя мільйонів. Як кажуть зараз, в нас немає цивільних — всіх так чи інакше торкнулась війна.

Ми зібрали добірку художніх фільмів про Другу світову, які розкривають різні аспекти війни.

"Тіні в моїх очах" / The Shadow in My Eye (2021)

У фільмі зображено реальні події 21 березня 1945 року під час операції британського авіанальоту в Копенгагені. Тоді бомбардування штабів гестапо переросло в справжню трагедію для місцевого населення — вибухи зруйнували школи, вбивши 86 дітей та 125 дорослих. Стрічка в деталях показує цей день, розповідаючи повість про кожного із загиблих.

"Грейхаунд" / Greyhound (2020)

Події фільму відбуваються в 1942 році в Північній Атлантиці, коли морський конвой з військами та вантажами для союзників прямує до порту Ліверпуля. Увійшовши в недосяжний для авіації сектор "чорна яма", судна натрапляють на групу німецьких підводних човнів. Капітану "Грейхаунда" без військового досвіду доведеться керувати обороною.

"Лють" / Fury (2014)

Події фільму відбуваються у квітні 1945 року. Союзники впевнено просуваються вглиб ворожої території. Опір фашистів із кожним днем ​​стає дедалі слабшим, але він все ще продовжується. У центрі сюжету екіпаж "Лють", якому належить виконати наднебезпечну місію. Ситуація ускладнюється, коли в команді з'являється новобранець, який ніколи не воював і не готовий вбивати.

"Антропоїд" / Anthropoid (2016)

1942 рік. Британська розвідка та чеське підпілля полюють за нацистським ватажком. Операція "Антропоїд" має на меті ліквідувати одного із лідерів Третього Рейху — Рейнхарда Гейдріха на прізвисько М'ясник.

"Гра в імітацію" / The Imitation Game (2014)

Події фільму зображають початок Другої світової війни. Британська розвідка збирає найкращих математиків і ставить перед ними задачу хакнути код фашистської шифрувальної машини Enigma. Керувати процесом доручено видатному вченому Алану Тьюрингу, який у перший же день знаходить сто п'ятдесят мільйонів комбінацій.

"Дружина доглядача зоопарку" / The Zookeeper's Wife (2017)

Події фільму відбуваються у Польщі під час Другої світової війни. Сім'я доглядача зруйнованого німцями Варшавського зоопарку не може байдуже дивитися, як тисячі польських євреїв знищують нацисти. Спорожнілі та напівзруйновані вольєри вони використовують, щоб ховати земляків.

"Нескорений" / Unbroken (2014)

Девіз фільму: "Якщо витримаєш — ти переможеш". Це історія про олімпійського чемпіона Луї Замперіні, який під час Другої світової війни став командиром бомбардувальника й зазнав катастрофи в Тихому океані. Спортсмен потрапив у полон до японців, але дивом вижив.

"Дюнкерк" / Dunkirk (2017)

Стрічка заснована на реальних подіях Дюнкеркської операції — евакуації морем англійських, французьких і бельгійських частин, блокованих німецями після Дюнкеркської битви у 1940 році. Це саме той епізод Другої світової, який рідко висвітлюється у воєнних фільмах.

"З міркувань совісті" / Hacksaw Ridge (2016)

Фільм розповідає історію християнина-адвентиста сьомого дня Десмонда Досса, який відмовився носити або використовувати будь-яку зброю на полі бою. Чоловік врятував 75 людей і став першим та єдиним "відмовником від військової служби з міркувань совісті", якого відзначили Медаллю Пошани за службу під час битви за Окінаву.

"Операція "М’ясний фарш" / Operation Mincemeat (2021)

Секретна група фахівців британської розвідки розробляє операцію, в результаті якої до рук Третього рейху мають потрапити документи щодо подальших дій британських військ. За допомогою мертвого англійського волоцюги агенти хочуть змусити фюрера повірити, що вони планують напасти на Грецію.