“Ой у лузі червона калина”: топ-5 відео з піснею
Колаж: Дар'я Давиденко

Ми всі неодноразово чули пісню “Червона калина”, яка є гімном Січових стрільців. Не знаємо, наскільки її виконання тепер можна назвати флешмобом, але до цього долучились навіть Pink Floyd. НК зібрав найпопулярніші відео на яких люди виконують дану пісню. Серед них є милі, запальні та просто класні. Дивіться!

Депутати

Почнемо з раритетного запису того, як “Червону калину” виконують проукраїнські депутати. Вони робили це майже відразу після прийняття Акту проголошення незалежності України. Дане відео ми знайшли на офіційному каналі Верховної ради. Лише подивіться на обличчя цих співаків! Вони тільки но проголосили державну незалежність. Погодьтеся, не щодня таке відбувається.

Андрій Хливнюк та Pink Floyd

Тут буде одразу два відео. Перше - це Андрій Хливнюк, лідер гурту “Бумбокс”, заспівав “Червону калину” на самому початку війни, в центрі Києва. Відео тоді розлетілося всім інтернетом. Другий ролик з’явився завдяки першому - Pink Floyd побачили як співає Хливнюк і записали з ним своєрідний фіт/кавер (як це правильно назвати?). Вийшло класно.

Леонард Буша

Цього хлопчика звати Леонард Буша, йому три з половиною роки. Родина Лео евакуювалася з Ірпеня у перші дні російського вторгнення. Хлопець розуміє, чому сім’ї довелося переїхати та навіть пояснював журналістам, як виглядає війна. Відео на якому Леонард співає “Червону калину” стало неймовірно популярним в інтернеті, його дивились буквально мільйони людей.

Священник з Варшави

У Варшаві ксьондз (священник) під час великодньої меси дістав колонку (!) та запропонував вірянам разом заспівати "Червону калину". Людям навіть роздали листочки з текстом пісні, щоб усі могли виконати її українською.

Олександр Свириденко

Це відео не дуже популярне, але нам здається, що заспівав він гарно. Олександра Свириденка знають завдяки участі в талант-шоу на телебаченні. Зараз він захищає Україну в лавах ЗСУ, але це не заважає йому й надалі співати. Чим він і займається, доки їде кудись разом із побратимами.