Фільми з Бренданом Фрейзером у головній ролі: добірка
Кадр із серіалу "Професіонали"

Головна роль у драмі "Кит" разом з поверненням у велике кіно принесла голлівудському актору Брендану Фрейзеру перший в його кар’єрі "Оскар".

Фільм Даррена Аронофскі про самотнього викладача з важкою формою ожиріння, який намагається зрозуміти себе й оточуючих, повернув Фрейзеру минулу славу.

Брендан Фрейзер у драмі "Кит", яка принесла йому Оскар

Редакція НК вирішила згадати стрічки, у яких знявся актор на піку своєї популярності.

"Джордж із Джунглів" / George of the Jungle (1997)

Пародія на Тарзана, якою є ця сімейна пригодницька комедія, принесла Брендану Фрейзеру перший серйозний успіх. Сам актор називав свою участь тут одним із поворотних моментів його кар’єри.

За сюжетом, Джордж виріс в африканських джунглях серед горил та інших диких звірів, які перетворилися в його домашніх улюбленців. Головний герой насолоджується своїм вільним життям, поки не зустрічає красуню Урсулу, яка не лише зачаровує його, а й відвозить до Сан-Франциско.

"Боги і монстри" / Gods and Monsters (1998)

Роль садівника у фільмі "Боги і монстри" також сприяла кар’єрі молодого Фрейзера, розкривши його як серйозного драматичного актора.

За сюжетом, колишній морський піхотинець Клейтон влаштовується садівником в особняк чоловіка похилого віку з жахливим характером. Останній виявився знаменитим режисером Джеймсом Вейлом, який зняв фільми про Франкенштейна.

"Мумія" / The Mummy (1999)

Пригодницький екшн стався в житті Фрейзера через рік після "Богів і монстрів" і приніс актору світову популярність. У 2001 році він знявся у продовженні "Мумія повертається", яке стало не менш успішним за першу частину. Згодом, у 2008-му, Фрейзер знову зіграв головну роль у наступному фільмі "Мумія: Гробниця імператора Драконів".

"Засліплений бажаннями" / Bedazzled (2000)

Наступний фільм із Фрейзером у головній ролі — "Засліплений бажаннями". Комедія стала рімейком однойменної картини 1967 року.

За сюжетом, невдаха Елліот закохується у свою колегу Елісон, але ніяк не може їй у цьому зізнатися. Засліплений бажанням бути з дівчиною, герой зустрічає Дияволицю, яка готова виконати сім його бажань в обмін на душу.

"Зіткнення" / Crash (2004)

Кримінальна драма Пола Гаґґіса про автомобільних злодіїв отримала три статуетки "Оскар", але не стала доленосною в кар’єрі Фрейзера.

За сюжетом, зіткнення абсолютно різних за соціальним статусом та життєвими цінностями людей призвело до непередбачуваних та трагічних наслідків.

"Подорож до центру Землі" / Journey to the Center of the Earth (2008)

Цей науково-фантастичний фільм із Фрейзером у головній ролі розповідає про дивакуватого професора Тревора Андерсона. Зі своїм племінником він вирушає до Ісландії, де знаходить таємничу печеру. У надрах Землі мандрівники відкривають дивовижний підземний світ.

"Чорнильне серце" / Inkheart (2008)

Знята за однойменним твором Корнелії Фуке стрічка стала третьою прем’єрою 2008 року, де Фрейзер виконав головну роль.

За сюжетом, Мортімер Фолхарт виявляє в себе дар оживляти літературних персонажів. Все б нічого, але проблема в тому, що замість них у твори потрапляють реальні люди. Так, чоловік втратив дружину, яка опинилася на сторінках книги. У той час треба тікати від лиходіїв, яких Мортімер оживив.