7 екранізацій відомих казок, які варто подивитися
Кадр із фільму "Аладдін"

Казки заслужено називають колискою людства. Вони відображають стародавню картину світу, яка інколи лякає й вражає уяву сучасних читачів.

Казкові мотиви — це кістяк культури, який не втомлюються переосмислювати у кіно. Ми зібрали кращі, на нашу думку, сучасні екранізації казок, які будуть цікавими не лише для дітей.

"Піноккіо" (2020)

Казка Карло Коллоді "Пригоди Піноккіо" лягла в основу багатьох кіноадаптацій різних років і жанрів. Одна із них — моментами похмура, але все ще підходяща для дітей — була знята Маттео Гарроне й вперше представлена на Берлінському міжнародному кінофестивалі.

Сюжет всім відомий — жебрак Джеппетто робить з поліна дерев'яного чоловічка і починає виховувати його як сина. Уперта і неслухняна лялька втікає від майстра і потрапляє в ляльковий театр Манджафоко.

"Аліса в країні чудес" (2010)

Оригінальна кіноадаптація однойменної казки Льюїса Керролла переносить глядачів у чарівний світ з неймовірною музикою та яскравими фарбами.

У центрі сюжету — 19-річна Аліса Кінгслі, яка вже давно забула про свою подорож в Задзеркалля. Зараз дівчина — майбутня наречена багатого, але злого лорда Гемішем. У момент пропозиції вона помічає того самого кролика і тікає за ним до фантастичного світу.

"Попелюшка" (2015)

В основу екранізації Кеннета Брани лягла однойменна казка Шарля Перро. Режисер створив чудове сімейне кіно, в якому освіжив образ мачухи. Із мегери вона перетворилася на нещасну жінку, яка готова на все, щоб видертися з бідності. Але, як і в оригіналі, мачуха із заздрості до краси та доброти перетворює падчерку на служницю та пестить своїх недалеких дочок.

Головна героїня Ела терпить випробування й далі вірить у добро. В якийсь момент дівчина зустрічає у лісі юнака, після чого змінюється її життя.

"Зоряний пил" (2007)

Екранізація однойменного твору Ніла Геймана розповідає про юнака Трістана, який вирушає на пошуки зірки, яка впала, щоб подарувати коханій. Хлопець не підозрює, що ця зірка — молода дівчина з дуже зухвалим характером і бути подарунком для іншої в її плани не входить.

"Білосніжка. Помста гномів" (2012)

Незвичайна інтерпретація усім відомої казки братів Грім Білосніжка показує протистояння молодої дівчини та підступної мачухи. Остання вигнала падчерку з королівства й наказала слугам вбиті її, а сама вирішила одружити на собі принца.

Білосніжка все ж залишається живою й починає свою боротьбу за справедливість разом з новими друзями — гномами-розбійниками.

"Аладдін" (2019)

У центрі сюжету — місцевий лиходій Аладдін, який намагається якось "крутитися" у цьому житті. Хлопець знайомиться з дочкою короля Жасмін, яка вирішила втекти від батька.

Парочку впіймали разом, що накликало на Аладдіна смертельну небезпека. Але неочікувано хлопцю відкривається таємниця про печеру зі скарбами. Старий, який розповів головному герою про неї, обіцяє допомогти закоханим розпочати нове життя в обмін на допомогу в здобутті цих коштовностей.

"Червона Шапочка" (2011)

Дівчина у червоному плащі Валері намагається розгадати таємницю перевертня, який живе в її селі. Тим часом її мама намагається видати доньку заміж за багатого коваля Генрі. Все це створює додаткові проблеми, адже Валері закохана у місцевого дроворуба.