10 кращих фільмів про адвокатів та юристів

8 жовтня в Україні відзначають професійне свято — День юриста. До цього дня ми зібрали підбірку кращих фільмів про адвокатів та юристів.

 "За статевою ознакою" / On the Basis of Sex (2018)


Фільм про молоду, але цілеспрямовану адвокатесу Рут Бадер Гінзбург. Жінка, яка планує стати верховним суддею, стикається з дискримінацією та сексизмом. На шляху до своєї заповітної мрії, Рут стає справжнім борцем за рівні права чоловіків та жінок. 

"Нова спроба Кейт Макколл" / The Trials of Cate McCall (2013)


Колишня юристка, яка втратила успішну роботу через проблеми з алкоголем, вирішує розпочати свою кар’єру заново. Вона береться за справу Лейсі, яку засудили за вбивство. Довести невинність дівчини для адвокатеси не тільки справа честі, але й можливість повернути доньку та роботу.

"Свята Джуді" / Saint Judy (2018)


Фільм засновано на реальних подіях. Він розповідає про адвокатку Джуді Вуд. Жінка, яка розчарувалася в імміграційній службі, на яку працювала, вирішила відкрити свою справу. Вона бореться за права біженок і допомагає їм знайти притулок в США.

"Тільки правда" / The Whole Truth (2016)


В убивстві багатого банкіра звинувачують його сина, якого знайшли поруч з тілом батька. Докази винуватості здаються незаперечними, але не для адвоката Річарда Ремсі. Чоловік береться за складну справу, навіть не здогадуючись, як це змінить його власне життя.

"Небезпечна гра Слоун" / Miss Sloane (2016)


Лобістка Слоун представляє інтереси впливових політиків, яким треба просунути їх ініціативи у різних комітетах. В цьому головній героїні немає рівних, але наступне завдання може покласти край не тільки її кар'єрі, але й життю. Загроза, що нависла над нею, не зупиняє Слоун і вона береться за справу із законом про виготовлення і розповсюдження летальної зброї.

"Судити по совісті" / Just Mercy (2019)


Фільм про правозахисника, який присвятив кар’єру боротьбі за права темношкірих в Америці, засновано на реальних подіях. Юрист Брайан Стівенсон та активістка Єва Енслі кидають виклик судовій системі й виборюють рівні права для своїх підопічних, особливо тих, кого засудили до смертної кари.

"Роман Ізраел Esq." / Roman J. Israel, Esq. (2017)


Адвокат Роман Ізраел довгий час боровся за права людей, що мають проблеми із законом. Його клієнти були невдячними, роботу ніхто не цінував, а фірма тільки зазнавала збитків. Його ледь не звільнили, але смерть боса та партнера дозволяє герою не тільки залишитися у фірмі, але й очолити її. Так Роман дізнається про брудні справи компанії, які загрожують серйозними неприємностями.

"Життя ікони правосуддя" / RBG (2018)


Документальний фільм про життя та кар’єру судді Верховного суду США Рут Бейдер Ґінсбурґ, яка крім всього іншого, ще й стала правдивою іконою популярної культури. Стрічка має на меті пролити світло на її унікальний шлях до найвищої судової кімнати Америки, який був невідомим широкому загалові.

"Адвокат на лінкольні" / The Lincoln Lawyer (2011)


Контора Мікі Геллера — це його власний автомобіль. Адвокат займається дрібними кримінальними справами. Одного разу до правозахисника звертається багатій Луї Руле. Мікі, як завжди, блискуче справляється зі своєю роботою й виправдовує підзахисного в суді. Проте скоро ця справа приймає дуже несподіваний та цікавий поворот.

"Суддя" / The Judge (2014)


Головний герой стрічки Генк Палмер блискучий адвокат. Він витягує своїх клієнтів зі, здавалося б, безнадійних ситуацій. Та робота зі справжніми негідниками перетворює його самого на циніка й негідника, від якого відрікається родина. Відправившись на похорон матері, він дізнається про звинувачення його батька, — місцевого судді, — в умисному вбивстві. Генк береться за справу, аби добитися виправдання для батька, з яким не спілкувався вже 20 років.