Статьи 18.07.2019

Один із найскладніших округів Києва – округ 219: кого та чого чекати мешканцям?

Огляд кандидатів по 219 одномандатному виборчому округу Києва.

кандидати в депутати

Уже згодом країна обере тих, хто представлятиме їх інтереси в Парламенті. Всі знають, що Борщагівка — максимально важкий округ Києва. Мешканці скаржаться на злочинність, що процвітає, пов’язуючи це з алко-, наркозалежностями та ігровими автоматами на кожному кроці. Чи варто чекати їм змін та хто візьметься за усунення їхніх проблем?

Для участі у виборах у ЦВК було зареєстровано аж 17 кандидатів: лише 5 від партій та 12 самовисуванців.

Пропонуємо ознайомитися з даними незалежного опитування мешканців Святошинського району:

У першу чергу хочемо звернути увагу на «народного ревізора» Миколу Тищенка, який балотується від партії Президента «Слуга Народу». Тищенко — киянин у четвертому поколінні, київський ресторатор, телеведучий, спортсмен, президент і власник групи компаній мережі ресторанів. Уже більше 20 років розвиває ресторанний бізнес в Україні. Майстер спорту України з дзюдо. З 2008 є Президентом Асоціації пляжного волейболу Києва.

Має три державні нагороди: почесну грамоту Верховної Ради України за заслуги перед українським народом, грамоту Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту України за благодійність та указом Президента України у 2008 році нагороджений державним орденом України «За заслуги» III ступеня.

У політиці раніше не був, але зарекомендував себе, як грамотний топменеджер завдяки своєму бізнесу та програмі «Ревізор». У передвиборчій кампанії обрав нестандартну тактику — пообіцяв особисто познайомитися з усіма мешканцями округу, тому щодня проводить по 3-4 зустрічі з виборцями. Взяв на себе місію народного ревізора та першочергово обіцяє зайнятися питанням стандартів харчування в закладах освіти й лікарнях, а також побороти нарко-, алкозалежність та ігровий бізнес.

Одним із головних конкурентів Тищенка є кандидат від політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Свобода» Чернецький Олег.

Олег Станіславович є чинним депутатом VIII скликання Верховної Ради України. Народився 25 червня 1967 року в селі Шаровечка Хмельницького району Хмельницької області. З 2000 року активно приділяв увагу благодійній діяльності. У 2004 р. побудував Храм та передав у власність парафії у м. Хмельницькому. А у 2007 році заснував приватний іменний благодійний фонд.

У жовтні 2010 року обраний депутатом Луцької міської ради за списком ВО «Свобода». Був головою постійної комісії міської ради з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів. У 2014 р. на виборах до Київської міської ради пройшов за списками ВО «Свобода». Тому він відкликав свій мандат з депутатського корпусу Луцької міської ради.

Обіцяє захистити Україну від реваншу та змусити владу працювати на українців. Усунути олігархів від впливу на економіку та повернути Україну в українські руки.

Серед кандидатів на окрузі є і тезка ревізора — ще один Тищенко. Але не Микола Миколайович, а Анатолій Анатолійович. В офіційній біографії Анатолія Тищенко на сайті ЦВК вказано, що він народився 26 березня 1977 року в Києві, має вищу освіту, а працює тренером-викладачем із таїландського боксу в столичній дитячо-юнацькій спортивній школі № 5.

У відкритих джерелах знайшовся лише один чоловік, який підходить під цей опис — майстер спорту України, переможець і призер всеукраїнських та міжнародних турнірів. Правда, на сторінці Анатолія Тищенко в соцмережах як місце роботи вказано знаменитий клуб таїландського боксу «Файтер», який якраз знаходиться на Борщагівці. У короткій передвиборчій програмі кандидата зазначено, що в першу чергу він зосередиться на розв’язанні проблем в освітній, медичній та спортивній сфері. Але активної агітації від нього не видно, хоча мешканці повідомляють, що Анатолія знають особисто.

Балотується до Верховної Ради по 219 округу й Андрій Анатолійович Хилько. Особистість неординарна, про яку останнім часом досить багато говорять. Саме він у квітні подав позови про скасування реєстрації Володимира Зеленського кандидатом у президенти України. І хоча програв, проте бонуси в популярності отримав.

Судячи з персональної сторінки Андрія Хилько в Facebook, подавати позови, скарги, різні заяви, викликати поліцію для нього справа звична. На сайті ЦВК серед відомостей зазначено лише те, що він глава благодійного фонду свого ж імені. А на сторінці ФБ «Хилько» говориться, що фонд реалізовує і розробляє різні громадські проєкти, у тому числі терміни реалізації яких складають 30, 50 і 100 років.

Хилько активно пише про проблеми жителів округу: про сміття на озері Віра або про сухі гілки на деревах, затоплених підвалах. А кілька днів тому навіть заявив, що оголошує сухе голодування до тих пір, поки президент не втрутиться і не допоможе жителям Борщагівки розібратися з транспортним колапсом через скасування маршрутів 1 і 3 трамваїв. Проте поки успіху не мав.

27%
10%
27%
36%
Статьи 18.07.2019
Українська стратегія зниження тарифів

Дві новини, які підтверджують, що українська політика виборами 21 липня не завершується.

Володимир Гройсман

Перша. НАК «Нафтогаз України», відповідно до доручення прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, зобов’язана у липні знизити ціну природного газу для населення ще на 650 грн за тисячу кубічних метрів. Раніше Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 293 і зобов’язав «Нафтогаз» з червня продавати для населення газ дешевше. Це рішення унеможливлює спекуляції «Нафтогазу» з цінами на газ.

Друга. За даними редакторки Ukraine Alert Atlantic Council Мелінди Харінг серед потенційних претендентів на посаду нового голови уряду є голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв. Той самий, що нарахував собі сотні мільйонів гривень премії за рішення суду, яке продовжують оскаржувати. І який переказав гроші матері, що проживає у США, оскільки в Україні їх зберігати небезпечно. Кримінальних справ на Коболєва відкрито багато.

А тепер інтерпретуємо ці факти у політичній площині.

Уряд Володимира Гройсмана часто критикували за підвищення комунальних тарифів. Тема, дійсно, болюча, і стосується кожної людини, яка проживає на території України.

Однак сказати, що з власної ініціативи нинішнє керівництво Кабміну просто так взяло і підписало розпорядження про зростання ціни на комунальні послуги — не можна. Ключовою державною структурою у сферах енергетики та комунальних послуг є Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), створення якої місяць тому було визнано неконституційним. Саме вона погоджувала зростання тарифів для населення та підприємств.

Місцеві постачальники дані вказівки часто використовували для необґрунтованого підняття цін за надані населенню послуги. Що, у свою чергу, викликало опір Кабміну. Так, наприкінці минулого року Володимир Гройсман заявив: «Звертаюся до громадян: платіть тільки за фактично спожитий газ за ціною 8,55 гривні за кубометр. Все інше — шахрайство з боку постачальників... Треба штрафувати облгази. Облгази виходять за межі своїх повноважень, а люди страждають».

«Нафтогаз», однак, така тарифна політика влаштовувала повністю. Той же Коболєв неодноразово звертався до уряду з пропозиціями про регулювання ціни на газ для населення у контексті її подальшого підвищення. Причому аргументував це необхідністю продовження співпраці з МВФ, яке, начебто, наполягає на зростанні комунальних тарифів.

А це не зовсім так. МВФ, кредитні кошти якого необхідні для утримання стабільності української фінансової системи, наполягає на ринкових цінах на «блакитне паливо», відповідно до європейських.

І якщо ціни на енергоносії знижуються у країнах Євросоюзу, український уряд також має можливість знизити їх всередині країни.

Що Володимир Гройсман і зробив, як тільки сталася відповідна нагода.

«Лібералізація» ціни відповідно до схеми Коболєва, коли у «Нафтогаза» буде забрана можливість контролю за місцевими постачальниками, що мають здійснювати забезпечення населення та підприємств теплокомуненерго газом за регульованими пільговими цінами, — відкритий шлях до того, що тарифи зростуть ще більше. Адже після скасування обмеження у 8,55 гривень за кубометр, ніхто не заважатиме постачальникам продавати паливо як дешевше, так і дорожче цього показника — по 10 чи 11 гривень.

Висновок з цієї історії наступний.

Уряд Володимира Гройсмана поступово будує соціальну модель суспільства, у якій люди відчуватимуть себе захищеними. Такі ж програмні цілі має і його партія «Українська стратегія».

Анонсоване представниками «Слуги народу» впровадження ідеології «лібертаріанства» передбачає самоусунення держави від впливу на постачальників комунальних послуг, які можуть просто зробити їх космічними.

Пропозиції Коболєва у таку ідеологію вписуються ідеально. Тому й поширюються чутки про його можливе призначення керівником нового уряду. Тільки не всі українці ще зрозуміли, що «лібералізація» тарифів на практиці призведе до «дикого капіталізму».

Тому основне ідеологічне протистояння — між соціальною моделлю Володимира Гройсмана і «лібертаріанством» Коболєва та йому подібних — почнеться після 21 липня. І вибори до Верховної Ради — це перший етап вибору довготривалої стратегії розвитку держави.

50%
0%
0%
50%
Статьи 17.07.2019
Що відомо про кандидатів в депутати на 212 окрузі в Києві

Огляд кандидатів по 212 одномандатному виборчому округу Києва.

кандидаты в депутаты

Країна стоїть на шляху до змін, і вже за чотири дні відбудуться позачергові вибори у Верховну Раду України. Тож, ми презентуємо короткий огляд кандидатів по 212 одномандатному виборчому округу Києва.

Для участі у виборах в ЦВК було зареєстровано 9 кандидатів від партій, та 9 самовисуванців.

За даними незалежного опитування мешканців Дарницького району були отримані досить цікаві результати, з якими ви можете ознайомитися прямо зараз:

По перше хочемо звернути увагу на члена команди партії «Європейська солідарність» Задерейко Андрія.

Наразі він працює заступником завідувача науково-дослідного відділу стратегічного планування соціально-економічного розвитку міста Комунальної науково-дослідної установи «Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста», а також депутатом Київської міської ради VIII скликання.

Основні акценти в передвиборній програмі Задерейко Андрія: модернізація Бортницької станції аерації та сміттєспалювального заводу «Енергія», збереження існуючих та створення нових екопарків, сучасних зон відпочинку, заборона транзитного руху транспорту в пікові години, будівництво нової багаторівневої транспортної розв'язки на Харківській площі, будівництво нових державних садочків та шкіл.

Підтримує ідею прийняття законопроєкту про зняття депутатської недоторканості та відкликання виборцями депутата, а також низки законопроєктів за для подолання корупції. Відстоює інтереси громадян, що стосуються зниження тарифів ЖКГ та спрощеної системи субсидіювання, підвищення прожиткового мінімуму, середньої заробітної плати та пенсії.

Головним конкурентом Задерейко Андрія виділився самовисуванець — Мірошниченко Ігор. Депутат Київради, член екологічної комісії міськради, член фракції ВО «Свобода». Є фізичною особою — підприємцем. До партії належить достатньо давно — з 2007 р., активно брав участь у Євромайдані, де і запам’ятався скандалом, пов’язаним зі звільненням Олександра Пантелеймонова (керівника Національної телекомпанії Україна). У 2014 році Мірошниченко вже мав досвід участі у виборах до ВР, балотувався від рідної партії.

В передвиборній програмі Ігор Мірошниченко надає особливого значення: соціальній справедливості (обіцяє ввести закони, що зупинять виведення коштів за кордон, повернуть гроші з офшорів, а також сприятиме створенню пільгових умов державного кредитування для підприємців-початківців. Для людей непрацездатного віку — гідний прожитковий мінімум); якісному екологічному простору (збереження та примноження зелених зон, забезпечення безперешкодного доступу громади до всіх водойм в Києві та столичному регіоні, захист від незаконного будівництва, а також реконструкція Бортницької станції аерації та сміттєспалювального заводу «Енергія» — ідея гарна, але не нова!).

Обіцяє також закрити золовідвал Дарницької ТЕЦ на озері Гарячка та контролювати стан стічних вод у Дніпро і питної води в кранах, створити умови для роздільного збору сміття. Ну і не забуває про будівництво нових та реконструкцію старих шкіл та дитячих садочків, модернізація їхньої матеріально-технічної бази. Українським науковцям — сприятливі умови для роботи, досліджень та винаходів). Тримає курс на Євросоюз та НАТО; Мірошниченко за запровадження системи для голосування, що унеможливить кнопкодавство, обмеження депутатської, президентської та суддівської недоторканості, позбавлення депутатського мандата за пропуск роботи у ВР, можливість відкликання депутатів громадою.

Попов Олександр — безпартійний самовисуванець. Нагадаємо, Попов Олександр був головою Київської міської держ. адміністрації у 2010-2013 роках, міністром ЖКГ України, є народним депутатом VI скликання від «Партії Регіонів». На даний момент, є співзасновником ТОВ «Офер УА», де і працює директором даного підприємства.

Фігурує у справі про розгін студентів на Майдані (свою провину не визнає). Організував доволі масштабні проєкти з розвитку інфраструктури міста (будівництво мостів, транспортних розв’язок).

У своїй передвиборній програмі кандидат виступає проти війни, тарифного геноциду, розкрадання міського бюджету. Підтримує курс на збільшення пенсій, бюджетне фінансування ремонтів багатоповерхових будинків, підвищення рівня енергоефективності.

Нестор Віталій — висуванець в народні депутати від партії ВО «Батьківщина». В партії Юлії Тимошенко Нестор Віталій працює давно, з 2008 року.

Адвокат, викладач Інституту післядипломної освіти Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка. Є головою Громадської організації «Центр захисту киян». Також не можемо обійти стороною інформацію про те, що Віталій Нестор захищав як адвокат народного депутата Валерія Дубиля, який, можливо, таки мав відношення до аграрного рейдерства в Чернігівській обл. Тут знову ми бачимо фігуру Юрія Власенка, який працював помічником Валерія Дубиля.

За даними ЗМІ, Віталій Нестор одружений із сестрою Сергія Коровченка — начальника Головного управління юстиції в АР Крим (в період окупації). Ба більше, Нестор очолює благодійний фонд Коровченка, до речі, останній був включений до бази «Миротворця» з примітками «зрадник батьківщини, посібник російських окупантів — учасник спецоперації Росії з захоплення АР Крим».

У своїй передвиборній програмі кандидат вказує на цілі своєї діяльності, серед яких — справедливі ціни на комунальні послуги, боротьба з корупцією, збільшення матеріальної допомоги при народженні дитини тощо.

Далі приведено короткий огляд кандидатів, відповідно до рейтингу результатів проведеного соціологічного дослідження.

Для участі в парламентських виборах від політичної партії «Опозиційний блок» балотується Гордієнко Олександра. Працює директором ТОВ «Пазл Системс». На чергових виборах до Київради у 2015 році Гордієнко не змогла пройти в міську раду.

У своїй передвиборній програмі пропонує виділяти на кожного новонародженого киянина по 100 тис. грн з міського бюджету, які будуть знаходитися на спеціальному рахунку. Також, кандидатка вважає, що люди похилого віку й соціально незахищені шари населення мають отримувати щомісячну допомогу в розмірі двох тисяч гривень коштом місцевих доходів і зборів. Крім того, пропонує «саджати» корупціонерів на 20 років й створити Міністерство «щастя».

І в політиці є блогери. Кандидат від партії «Демократична сокира» неї по 212 округу — Олександр Карпюк, він же бізнесмен у сфері нерухомості, директор ТОВ «Сейл-Естейт», волонтер і блогер під псевдонімом «Серж Марко». Входить до Ради громадського контролю Національного бюро України. Обіцянок в програмі у Карпюка немає, є сміливі та нестандартні цілі, одна і яких легалізація медичного канабісу. Також, Олександр Карпюк за скорочення кількості чиновників і за скасування мораторію на продаж землі.

Олексій Гриценко, син народного депутата Анатолія Гриценка VI і VII скликань (ексміністра оборони України, а також голови ради партії, від якої власне і балотується кандидат), політичної сили «Громадянська позиція». У Громадянській позиції Олексій з 2015 року. Гриценко-молодший обіймає посаду директора ТОВ «Айдіес», є громадським активістом. Один з лідерів Автомайдану, волонтер. Депутат виріс в Дарницькому районі та, як і багато хто з тих, хто балотується, хоче, щоб дарничани не дихали шкідливим повітрям з Дарницької ТЕЦ і станції аерації, щоб перед жителями району не стояла проблема з наявністю місць в дитячих садках та школах шляхом будівництва нових установ. Так само в його програмі стоїть питання про боротьбу з корупцією, зниженням тарифів на комунальні послуги. Ну і найболючіше питання для всіх дарничан — закриття золовідвалу Дарницької ТЕЦ.

Представник прекрасної половини українського народу, так би мовити захисник жінок, у 212 окрузі, Лариса Дегтярьова.

Активний кандидат району, або як пише вона про себе «Дієва дарничанка», з жовтня 2015 року депутат Київської міської ради VIII скликання (фракція «Солідарність»). Також, Лариса Вікторівна керівник ГО «Солідарність жінок», тому не дарма ми її назвали захисницею жінок. Дегтярьова є співзасновницею турагентства «КийТревел», згідно з офіційною біографією, вона є його директором, але в декларації згадки про нього немає.

На позачергові парламентські вибори балотується сама по собі. У передвиборчій програмі обіцяє створити парк відпочинку в районі озера Лебединого, зробити транспортну розв’язку на Харківській площі, ну і з глобальних, знову ж, боротьба з корупцією.

Ще вона виступає за запобігання насильству над жінками та готова сприяти утвердженню Конвенції Ради Європи в цьому питанні.

Кандидат від чинного президента Володимира Зеленського, Максим Перебийніс — завідувач відділення реанімації та інтенсивної терапії в медичному центрі ТОВ «Борис», лікар анестезіолог вищої категорії. В медицині у Перебийніса 21-річний досвід роботи, чого не скажеш про політику, слуга народу раніше ніякого відношення до неї не мав. У передвиборній програмі основна спрямованість на залучення чиновників до відповідальності за незаконне збагачення. Чи вийде? ...

Також, напевно, через особливий власний інтерес, буде просувати підготовку законопроєкту про Кодекс охорони здоров’я. Не забув кандидат і про таку проблему, як нові площі для паркування автомобілів.

Чинний нардеп, професійний політик Віталій Сташук. На позачергові парламентські вибори Сташук йде з оновленим мандатом і висувається не від партії «Народний фронт», а балотується як самовисуванець.

Віталій Сташук очолює пост секретаря комітету з питань будівництва, мостобудування і житлово-комунального господарства

Сташука можна сміливо назвати одним з найбільш впливових людей в Дарницькому районі, так само швидше за все він пов’язаний з паркувальним бізнесом. Якщо заглянути в декларацію нардепа, то в основному все його майно записано на дружину Світлану Сташук, на ній і земельні ділянки, і житловий будинок, і квартира й автомобілі. Також вона є власницею компаній «Форест камп Міжигір’я» та ТОВ «Вищий ґатунок».

У програмі депутата конкретні проблеми Дарниці: реконструкція, точніше контроль над реконструкцією Бортницької станції аерації (БСА), будівництво нових дитячих садків і шкіл, а також захист екопарку «Осокорки».

10%
30%
20%
40%
Статьи 04.07.2019
Експерт: Урівноважити «політичну форму» Зеленського може «технократичний зміст» Гройсмана

На думку експерта Миколи Філонова, оптимальним варіантом для Володимира Зеленського та нової парламентської коаліції було б збереження нинішньої економічного курсу, що реалізує команда Володимира Гройсмана.

Владимир Гройсман

Серед можливих кандидатів найчастіше українці у кріслі прем’єра бачать Юрія Бойка, Юлію Тимошенко та Володимира Гройсмана. Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» 12-20 червня.

13% бачать майбутнім прем’єром Бойка, 11% — Тимошенко і 10% не проти, щоб залишився Гройсман.

«При цьому, Гройсмана частіше хочуть бачити прем’єром на Галичині та в Центрі, Бойка — на Сході й Донбасі, Тимошенко — на Заході, Півночі, у Центрі та в столиці», — відзначають соціологи.

Найбільш рейтингового (серед партій ред.) претендента на посаду голови Кабміну від «Слуги народу» — Дмитра Разумкова бачать лише 6% респондентів.

Дані доволі показові, з яких можна зробити й певні висновки щодо майбутнього вектору розвитку української політики після парламентських виборів, — пояснює політичний експерт, директор Центру суспільно-політичного моніторингу «Вектор» Микола Філонов.

Умовне лідерство Юрія Бойка — це думка стійкого ядра «Опозиційної платформи — За життя», яка сформувалася ще в часи Партії регіонів. На реальні післявиборчі комбінації жодного впливу вона не справить, оскільки прем’єрства Бойка не допустить громадськість. Якщо Володимиру Зеленському потрібен новий Майдан проти реваншу, він може спробувати вдатися до такого кроку, але він не політичний самовбивця, — переконаний експерт.

Прем’єрство Юлії Тимошенко є більш реальним і вона, аналізуючи дані власних закритих соцопитувань, сама почала пробну кампанію у цьому напрямку, тиражуючи у ЗМІ меседжі, що молодому президенту потрібен досвідчений голова уряду. 11% — показник збереження стійкої мережі прихильників «леді Ю», яка також виникла ще років 15 тому, однак з того часу значно скоротилася. Проте і тут шанси, попри усі бажання Юлії Володимирівни, не є значними. На даній посаді, яка в умовах парламентсько-президентської республіки є ключовою у сфері економічної політики у державі, з призначенням Тимошенко можуть не погодитися впливові гравці у ЄС та США. Особливо, з огляду на введення у дію «Північного потоку-2» та загрозу припинення через Україну транзиту російського газу. Об’єктивно, за ЮВТ залишився величезний «шлейф» газових угод з Путіним. І ризики того, що Україна та ЄС знову можуть стати заручниками мутних «схем», іноземні фінансові донори бажали б мінімізувати.

Можна, звісно, зробити ставку на чергове «нове обличчя» з «Зе команди!», яким не обов’язково має бути Дмитро Разумков. Але це знову ж ризик шукання оптимальних шляхів навіть не розвитку, а стабілізації економічної ситуації, яку після виборів до Верховної Ради будуть розкачувати.

Як не дивно, проте оптимальним варіантом для Володимира Зеленського та нової парламентської коаліції було б збереження нинішньої економічного курсу, що понад три роки реалізує команда Володимира Гройсмана. За цей час гривня навіть дещо зміцнилася після обвалу 2014-2015 років, і громадянам часто дивно було спостерігати, як в обмінних пунктах дешевшав долар. На підйомі перебуває малий та середній бізнес, особливо у сфері інноваційних технологій. Надприбутки отримує аграрний сектор. І вперше за багато років в Україну потягнулися інвестиції.

Третє місце нинішнього прем’єр-міністра на тлі тотального антирейтингу колишнього президента і влади — це показник того, що в очах більшості українців Володимир Гройсман отримав стійку репутацію господарника, який без зайвих політичних заяв просто робить свою роботу.

Директор Центру суспільно-політичного моніторингу Микола Філонов:

«Для Володимира Зеленського вкрай необхідно зберегти цю економічну стабільність з ростом соціальних стандартів у перші місяці свого президентства, щоб розчарування виборців не унеможливило його шанси на утворення впливових депутатських фракцій у місцевих радах восени наступного року».

Наразі нове прем’єрство Володимира Гройсмана виглядає як виклик політичній доцільності, відповідно до якої кожна нова влада формує виконавчі органи з найближчого власного оточення. Однак, хто знає, може осінь 2019 року буде саме тим часом, коли вперше вибір буде зроблено на користь суто технократичного Кабміну.

0%
100%
0%
0%
Статьи 03.07.2019
Правительство Гройсмана: Украинцы больше не будут платить за обогрев воздуха

Кабинет Министров сделал важный шаг на пути к успешному прохождению отопительного сезона 2019-2020, установив предельные тарифы на услуги ЖКХ.

Владимир Гройсман
Фото: kmu.gov.ua

Подготовка к отопительному сезону — трудоемкий процесс, занимающий не один месяц. Для успешного «прохождения» зимы важно не только привести в порядок теплосети и наладить работу с предприятиями — поставщиками услуг, но и обеспечить разумные тарифы для потребителей. Надавив на руководство НАК «Нафтогаз Украины», Правительство Владимира Гройсмана уже обеспечило снижение цены на газ для населения. Пришло время разобраться с тарифами на тепло.

Премьер-министр взялся за «коммунальных баронов»

Кабинет Министров Украины сделал важный шаг на пути к успешному прохождению отопительного сезона 2019-2020. Правительство во главе с Владимиром Гройсманом установило предельные тарифы на услуги ЖКХ в Украине. Жители крупных городов могут быть спокойны: необоснованного роста стоимости тепла в многоквартирных домах этой зимой не будет.

Согласно решению Правительства, цена за тепло в крупных городах страны не может превышать 1400 гривен за гигакалорию.

«Я понимаю, что людям трудно оплачивать тарифы. Мы постоянно работаем над тем, чтобы цены были ограничены. НАК "Нафтогаз Украины" начал снижать цены. Но есть также платежи за тепло и горячую воду. Опираясь на собственный опыт, я задаю вопрос — почему в одних городах цена тепла 2 тыс. грн за Гкал, а в других — 1,3 тыс. грн? Почему такая разница? Она необъективна и неадекватна», — заявил Владимир Гройсман во время заседания Правительства.

В рамках программы «Честная платежка», инициированной Кабинетом Министров, украинцы получат не только справедливую цену на воду и тепло. Правительство также начинает активную борьбу с так называемыми «коммунальными баронами».

«Я заставлю всех коммунальных баронов выполнить решение Правительства и дать людям честную платежку с экономически обоснованной ценой», — отметил Владимир Гройсман. По его словам, «нельзя ворочать миллиардами и не думать о том, какое качество услуг получает человек».

В свою очередь, Министр юстиции Павел Петренко напомнил о том, что Кабинет Министров имеет полное право вводить экономически обоснованные тарифы на тепло и воду, так как поставщики являются «местными монополиями».

«Правительство выполняет свою прямую функцию государственного ценового регулирования и защиты прав потребителей — миллионов украинцев, которые не должны быть жертвами манипуляций местной «коммунальной мафии», — отметил глава Минюста.

Также стало известно о том, что Министерство юстиции Украины намерено обнародовать информацию о реальных владельцах теплоснабжающих компаний и объяснить гражданам, что делать в случае получения «нечестной платежки», как добиться перерасчета стоимости отопления и восстановить справедливость.

Гройсман анонсировал аудит каждого теплокоммунэнерго

Чтобы информация о платежах была максимально прозрачной, а украинцы не сомневались в том, что они платят справедливую цену за отопление, Правительство рекомендовало НКРЭКУ ежемесячно мониторить тарифы на тепло и горячую воду в разных городах Украины. В случае необоснованного повышения цен комиссия обязана принять соответствующие меры.

Также глава Кабмина поручил Министерству регионального развития, строительства и ЖКХ и Государственной аудиторской службе провести аудит каждого теплокоммунэнерго Украины и выяснить, насколько объективны текущие тарифы на тепло и горячую воду.

«Проведите аудит, и затем каждый чиновник пусть выходит на трибуну и говорит, что у него все обосновано, что нет потерь и никто не выводит деньги в оффшоры. Аудит и контроль, будем обсуждать. Но оставлять ситуацию такой, что люди в тупике и платят, нельзя», — сказал Премьер-министр и лидер «Украинской стратегии Гройсмана» Владимир Гройсман.

Премьер также напомнил о том, что в результате запущенной им реформы децентрализации местные бюджеты выросли в 4 раза.

«Сегодня есть колоссальные финансовые ресурсы местного самоуправления. Но почему-то пошел тренд на пиар — плиточку положить, фонтан установить. Я это поддерживаю. Но кому нужен фонтан, если воды нет! А ТКЭ тем временем написал 1800 грн за Гкал или 2000 грн, получает сверхприбыли, а люди вынуждены платить!» — отметил глава Правительства, добавляя, что средства на энергомодернизацию коммунальной сферы на местах есть.

Владимира Гройсмана поддерживает и Министр юстиции Павел Петренко, отмечая, что «украинцы должны перестать платить из собственных карманов фактически за обогрев воздуха».

«Обеспечить модернизацию теплосетей — это обязанность властей. Средства на это у них есть благодаря децентрализации, которую успешно провело Правительство. Поэтому в ближайшее время Минюст передаст на рассмотрение Кабмина ряд документов, которые будут нормировать тарифы. Никто больше не будет наживаться за счет граждан», — подчеркнул глава Минюста, добавляя, что адвокаты и юристы системы бесплатной правовой помощи уже готовы защищать права украинцев в случае получения платежек с завышенными тарифами.

Тарифы на тепло: «до» и «после»

Напомним, с 1 января 2019 года вступили в силу повышенные тарифы на тепло. По итогам январского повышения жители разных регионов Украины получали абсолютно разные платежки, цифры в которых иногда отличались в разы.

Например, этой зимой потребители из Кировоградской области платили за отопление 2129.08 грн/Гкал, а жители Черниговщины получали платежки с цифрами 1737.61 грн/Гкал. В то же время, компания ООО «Ровнотеплоэнерго», конечными владельцами которой являются частное лицо и компания, зарегистрированная в Венгрии, «обогревала» жителей города за 1795,53 грн/Гкал, а предприятие, поставляющее тепло в дома луганчан, оценивало гигакалорию тепла в 1784.71 грн.

В соответствии с новым правительственным решением, с начала отопительного сезона-2019-20 снижение тарифов на тепло во всей Украине составит порядка 14%. В отдельных же регионах граждане будут платить меньше на 40%. Таким образом, Кабинет Министров по инициативе Владимира Гройсмана зафиксировал экономически обоснованную предельную стоимость отопления на уровне 1400 грн.

Например, если до установления граничного тарифа жители Киева и области платили 1611,58 грн за гигакалорию тепла, то теперь суммы в платежках уменьшатся на 13,1%: жители Киевщины и столицы смогут сэкономить больше 200 гривен.

Также Правительство приняло постановление, направленное на урегулирование цены на горячую воду. Таким образом, максимальный тариф на горячую воду для населения будет составлять 83 грн за кубометр для домов с полотенцесушителями и 75 грн за 1 кубический метр — без сушилок для полотенец.

По словам главы Минюста Павла Петренко, первоочередная задача Правительства, возглавляемого Владимиром Гройсманом, — обеспечить справедливость для всех без исключения граждан Украины.

«Пять лет Правительство Владимира Гройсмана последовательно вводило реформы в этом направлении, которые были признаны успешными не только в Украине, но и за рубежом. Нашу систему бесплатной правовой помощи на уровне ООН назвали одной из самых эффективных в мире. Сейчас нам нужно не допустить свертывания этих процессов и продолжить дальнейшее внедрение изменений для обеспечения соблюдения прав миллионов украинских граждан», — резюмировал Павел Петренко, № 6 в избирательном списке партии «Украинская стратегия Гройсмана».

0%
1%
16%
83%
Такий email не зареєстровано у системі
Введите свой электронный адрес, на который мы отправим вам новый пароль.
Поле не должно быть пустым и содержать кириллицу
Спасибо!

Ваше сообщение принято.

Сожалеем :(

Во время обработки что-то пошло не так.

Bы можете отправить сообщение на электронный адрес betatest@nashkiev.com