Статьи 14.08.2019

Хто і чим керує в Києві ― пояснюємо, що не так з «законом про столицю»

Команда Зеленського заявила про ініціативу змінити «закон про столицю».

Киев
Що не так з «законом про столицю». Фото: Александр Гончаров/«Апостроф»

Після парламентських виборів представники «Слуги народу» заявили, що прагнуть внести зміни в «закон про столицю». Але озвучені пропозиції доволі розмиті, а готового законопроекту поки що ніхто не презентував.

Колізії в діючому «законі про столицю» дійсно є, що й не дивно, адже повноваження різних гілок влади та форма їх призначення неодноразово змінювались. Розказуємо, які органи влади є в Києві, що в них хоче змінити команда Зеленського та чи варто це робити.

Чим керує голова КМДА і мер столиці?

Самоврядування Києва регулює закон «Про столицю України – місто-герой Київ», який Верховна Рада прийняла в 1999 році. Цей документ визначає повноваження місцевої влади, а також процедуру формування бюджету.

Голова КМДА, згідно статті 101 цього документу, має основні виконавчі повноваження в столиці. Також йому підзвітні комунальні підприємства та профільні департаменти при КМДА.

З моменту прийняття закону у 1999-му до 2010 року головою КМДА призначався київський міський голова ― мер, якого обирали кияни. При кожній райдержадміністрації існували місцеві районні ради, депутатів до яких теж обирали на місцевих виборах.

Будівля КМДА та Київради. Фото: freedigitalphotos.net

Але у 2010 році з ініціативи Януковича Верховна Рада внесла зміни до «Закону про столицю»: посади голови КМДА і міського голови розділили, забравши у мера більшість повноважень і передавши їх голові КМДА. З цього моменту голову КМДА призначає президент, а міського голову, як і раніше, обирають кияни.

Відповідно до змін в закон 2010 року, мер Києва очолює Київраду, а голова КМДА ― керує всіма комунальними підприємствами, а також департаментами, які відповідають за місто. Більш того, саме голова КМДА розпоряджається бюджетними коштами, у той час коли мер може лише користуватись тими коштами, які йому виділив голова КМДА. І саме з головою КМДА мер зобов’язаний узгоджувати більшість своїх рішень. Самостійно мер і депутати можуть лише освоювати кошти, виділені на їхню діяльність, і голосувати на сесіях, на що їх витратити.

Зміни до закону у 2010 також скасовали районні ради, залишивши тільки райдержадміністрації.

Печерська РДА. Фото: depositphotos.com

Чим відрізняються районні ради та районні адміністрації

До 2010 року депутати районних рад самостійно обирали голову, якого президент призначав головою райдержадміністрації. Простіше кажучи, голова райради був одночасно й головою райдержадміністрації.

Але після ліквідації райдрад, голів райдержадміністрацій став призначати особисто президент. Голові адміністрації підзвітні комунальні підприємства. Він розпоряджається лише тими коштами і направляє їх на ті потреби, які визначає КМДА. При адміністраціях також є профільні спеціалісти з будівництва, благоустрою, освіти, культури, тощо.

При існуванні районних рад бюджет району формувався з двох джерел ― заробітку самого району та виділених коштів КМДА. Частина отриманих в районі коштів, зокрема від оренди комунальної власності, лишалась в районі, а решта передавалась в бюджет столиці. Саме райради фінансували профільні служби, що займались ремонтом і благоустроєм на рівні району. 

Оболонська РДА. Фото: iloveobolon.kiev.ua

З 2010 року всі повноваження про розподіл фінансів передано в Київраду та КМДА, а районна адміністрація може лише розпоряджатись тими коштами, що їй виділяють згори. Тобто, район віддає всі зароблені гроші нагору і користується лише тими коштами, що йому виділяють.

До 2010 року до компетенції райрад належали питання щодо:

 • освіти,
 • медицини,
 • культури,
 • молодіжних програм,
 • містобудування і архітектури в частині надання пропозицій до Генплану,
 • проведення громадських обговорень містобудівної документації,
 • погодження Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд,
 • сфера ЖКГ,
 • ремонт і експлуатація житлового фонду,
 • озеленення та благоустрій територій,
 • організація місць відпочинку,
 • ремонт та утримання під'їздів та проїздів,
 • організація торгівлі на ринках тощо.

Зараз всі ці компетенції передані КМДА й Київради. А місцеві адміністрації лише виконують прийняті згори рішення.

будівля КМДА та Київради. Фото: istockphoto.com

Фактично, зміна закону у 2010 році перебудувала вертикаль влади: якщо раніше всі рішення приймались знизу вгору, то після 2010-го навпаки ― згори донизу.

В Києві вже було кілька спроб відновити районні ради. Зокрема, у липні 2015 року Київрада проголосувала за їх відновлення, але це рішення скасував окружний адміністративний суд Києва, визнавши рішення ЦВК про формування територіальних виборчих комісій незаконним.

В травні 2019 року Київрада знову намагалася відновити районні ради, але цього разу не вистачило голосів.

Деснянська РДА. Фото: bigfoto.com

Що в законі планує змінити команда Зеленського

Вже наступного дня після парламентських виборів в липні цього року представники партії «Слуга народу» заявили, що прагнуть ініціювати зміни до закону про Київ.

― Повинна бути зменшена Київрада, повинні бути відновлені районні ради в місті Києві, і їм повинна бути передана більша частина міського бюджету, щоб люди в районах через своїх депутатів могли встановлювати пріоритети для витрачання грошей на потреби жителів району, ― прокоментував Богдан Яременко, переможець виборів на 215 окрузі в Києві від «Слуги народу».

За його словами, партія також ініціюватиме впровадження місцевих референдумів, що стосуватимуться питання забудови районів.

Наразі більшої конкретики серед «Слуги народу» ніхто не озвучив, також ніхто не представив законопроект, який має внести зміни в діюче законодавство. 

Адміністрація Президента України. Фото: publicdomainpictures.net

Що кажуть експерти?

Політичний консультант Петро Охотін вважає, що районні адміністрації проявили свою неефективність, і Києву треба повертатись до практики районних рад.

― Одним із ризикованих моментів є теза про те, що районна адміністрація гарно все виконує. Ні. Ми неодноразово бачили, що районні адміністрації є частиною вертикалі президентської влади. На місцях це означало можливості для корупційних дій на користь влади. Наприклад, згадайте інформацію зі ЗМІ про використання програми «Турбота» та соцпрацівників для побудови виборчої сітки одного з кандидатів», ― говорить експерт.

Як відомо, після скандалу з програмою «Турбота», поліція відкрила кілька кримінальних проваджень по статті 160 КК України ― «Підкуп виборця, учасника референдуму». А міського голову Василькова, що на Київщині, Володимира Сабадаша, якого підозрюють у підкупі виборців, суд відсторонив від посади.

Охотін додає, що відновлення райрад не є панацеєю, але це створить політичну конкуренцію різних сил і стане соціальним ліфтом для активних громадян без ресурсу.

― Ініціатива «Слуги народу» зменшити кількість депутатів Київради і відновити райради виглядає цікавою. Така собі спроба розмити «контрольний пакет акцій», який зараз через своїх депутатів Київради тримають забудовники, монополісти та інші групи впливу, ― вважає Охотін.

Солом'янська РДА. Фото: freedigitalphotos.net

Водночас, громадський діяч Сергій Бригадир не вбачає потреби в скороченні кількості депутатів Київради.

― Я не бачу нічого раціонального в зменшенні кількості депутутів Київради ― це обмежить можливість киян достукатись до свого депутата з якимось нагальним питанням, ― заявив він.

У той же час, Сергій Бригадир вважає відновлення районних рад в столиці правильним кроком для відновлення місцевого самоврядування.

― Місто гігантське, не всі проблеми округу депутат Київради може побачити. Коли на окрузі у депутата 150-200 багатоповерхівок, то все побачити просто неможливо. Функція районних рад має бути: ЖКГ, благоустрій, місцеві питання. Районні ради мають подавати на затвердження Київраді голів районних рад, щоб були важелі тиску і впливу на місцях. Ну і питання фінансування ― 60% податків, зібраних в районі, мають залишатись в районі, щоб не було таких ігрищ з «селфі-мостами» та велотреками, в той час як райони задихаються в розбитих міждворових проїздах та з інфраструкурою, що виходить з ладу, з трубами що кожного сезону рвуться на зелених зонах, ― підкреслив Бригадир.

Народний депутат, колишній депутат Київради Ігор Мосійчук неоднозначно відгукується про ініціативи команди Зеленського і вбачає в цьому спробу узурпації влади в столиці.

― Я однозначно і беззастережно підтримую ініціативу повернення існування райрад в місті Києві. Це сприятиме структурованості і поглибленню місцевого самоврядування в столиці. Водночас, скорочення кількості депутатів Київради на цю хвилину в багатомільйонному місті нівелює саму роль ради і призведе до узурпації влади в столиці одним чи двома фінансовими кланами, ― заявив Мосійчук.

Читайте також: «Можливе звільнення Кличка з посади голови КМДА ― пояснюємо, що до чого»

0%
100%
0%
0%
Статьи 26.07.2019
Можливе звільнення Кличка з посади голови КМДА ― пояснюємо, що до чого

Що говорить закон та що думають експерти.

Віталій Кличко
Віталія Кличка збираються звільнити з посади голови КМДА. Фото: Joinfo.ua

Нещодавно Андрій Богдан, голова Офісу президента, звернувся до Кабміну з проханням звільнити Віталія Кличка з посади голови КМДА. Це рішення в команді Зеленського називають законно обґрунтованим та просять «не політизувати ситуацію». Але, як повідомляють ЗМІ, у президента вже є дві кандидатури на заміну, і обидві ― від партії «Слуга народу». Розбираємося, що стоїть за такою ініціативою Офісу президента ― закон чи політика.

Що сталося

В середу, 24 липня, в Офісі президента України заявили про намір звільнити Віталія Кличка з посади голови КМДА. Відповідне звернення до Кабінету Міністрів направив Андрій Богдан, голова Офісу. Своє прохання він обґрунтував ст. 118 Конституції України, згідно якої президент за поданням Кабміну призначає і звільняє голів місцевих держадміністрацій.

Руслан Рябошапка, заступник Богдана, коментуючи це звернення до Кабміну, зазначив, що прем'єр-міністр Гройсман вніс подання про звільнення всіх глав місцевих адміністрацій, крім голови КМДА. Тому, на думку Рябошапки, це питання знаходиться виключно в юридичній площині, і політизувати його не слід.

«Відповідно до закону України "Про місцеві державні адміністрації", керівники місцевих держадміністрацій призначаються президентом за поданням прем'єр-міністра на термін повноважень президента. Президент призначив Кличка головою КМДА в червні 2014 року. Відповідно, прем'єр-міністр повинен виконати вимоги закону і внести подання про його звільнення», ― заявив Рябошапка.

Що кажуть у Кличка

Прес-секретар мера Оксана Зінов'єва 24 липня заявила, що ніяких офіційних документів щодо звільнення Кличка в апараті мера не отримували.

 «Все, що бачили ― скріншот листа Богдана в інтернет-ЗМІ. В принципі, нічого несподіваного. Вони заявляли про подібні наміри», ― відмітила Зінов'єва.

Намір команди президента дійсно не став для Віталія Кличко несподіванкою, адже ще 10 липня він обговорював це питання на зустрічі із Зеленським. На наступний день, 11 липня, коментуючи ініціативу свого звільнення, Кличко закликав президента не йти шляхом Януковича.

 «Я наголосив, що позбавлення мера виконавчих повноважень ― це повернення методів Януковича. Позбавлення Києва самоврядування, коли мер виконує декоративну функцію, а містом керує призначена зверху людина, яку кияни не обирають, яка перед громадою не несе жодних зобов’язань, ― такого немає в жодній європейській столиці. Якщо потрібно мати у столиці свого мера, нехай відбудуться дострокові вибори», ― прокоментував Кличко.

Що говорить закон

Наразі Віталій Кличко обіймає дві посади: міського голови (мер ― ред.) і голови КМДА. Перша — виборна, друга — за призначенням.

До 2010 року згідно з «Законом про столицю України ― місто-герой Київ», головою КМДА ставав обраний міський голова. Конституційний суд підтвердив цю норму ще в 2003 році.

Але з ініціативи Януковича в 2010 році до «Закону про столицю» були внесені зміни, які забирали виконавчі повноваження в обраного мера. Відповідно до них, мер Києва має очолювати Київраду, а голова КМДА ― керувати всіма комунальними підприємствами, а також департаментами, які відповідають за місто.

По суті, з 2010 року голова КМДА керує основними фінансовими потоками столиці. І саме з головою КМДА мер зобов’язаний узгоджувати більшість своїх рішень. Самостійно мер і депутати можуть лише освоювати кошти, виділені на їхню діяльність, і голосувати на сесіях, на що їх витратити. До речі, Київ ― єдине місто в Україні, де законодавча норма дозволяє двовладдя.

На момент 2010 року обраним мером Києва був Леонід Черновецький. Головою КМДА Янукович призначив Олександра Попова, який і отримав виконавчі повноваження.

Колишній міський голова Києва Олександр Омельченко, коментуючи ініціативу Офісу Зеленського, наголосив, що згідно чинного законодавства, Віталій Кличко не мав права обіймати посаду голови КМДА.

 «Коли президент Порошенко призначив Віталія Кличка головою адміністрації, він порушив закон про місто Київ, коли на дві посади призначається одна людина», ― розповів Омельченко.

Що прогнозують експерти

Олексій Якубін, політолог, кандидат політичних наук, називає ініціативу Офісу президента спробою використати успіх на парламентських виборах і скористатись стратегією «переможець отримує все».

«Після сенсаційної перемоги кандидатів від "Слуги народу" на всіх мажоритарних округах Києва в команді Зеленського вирішили, що це хороший привід для проведення позачергових виборів мера і розділення посади голови КМДА і мера. Це дозволить взяти під контроль столицю. Наскільки я розумію, тут не обійшлося без бізнес-інтересів оточення голови Офісу президента Андрія Богдана, бо з ним дуже часто пов’язують забудовника Андрія Вавриша», ― коментує політолог.

Олексій Якубін вважає, що у можливого розділення влади в Києві є як мінуси, так і плюси. Серед останніх, на думку політолога, ― часте перезавантаження влади, яке не дасть чиновникам діяти неефективно.

«Серед мінусів ― те, що Офіс президента хоче скористатись виборчою електоральною кон’юнктурою, яка склалась після передчасних парламентських виборів, щоб отримати все у місті Києві. Хоча прикривається це тим, що ніби робиться заради киян», ― підкреслив Якубін.

Водночас, політичний консультант Петро Охотін каже, що чутки про можливе розділення посади голови КМДА та мера ходять у політичній тусовці вже довгий час. І така ініціатива Володимира Зеленського, вважає експерт, показує рішучі дії стосовно перезавантаження влади.

«Віталій Кличко наразі не може говорити з позицій сили. Ситуація навколо пішохідного мосту, який руйнується, вказує на масштаби ймовірної корупції, а обрання Вадима Столара, який фактично був господарником у Кличка, у списку екс-регіоналів (ОПЗЖ ― ред.) також нищить імідж мера столиці як прогресивного та європейського», ― заявив експерт.

Охотін також додав, що коли сценарій із розділенням посад буде супроводжуватися активним висвітленням пори перебування Кличка при владі в негативному контексті, то таке рішення, швидше за все, буде радо вітатися киянами.

«Знову-таки, цей крок лягає у контекст можливих виборів до органів місцевого самоврядування. На них призначений Зеленським голова КМДА зможе показати себе як альтернативу лідеру партії «УДАР». У такому випадку можливий такий сценарій: суд визнає, що розділення посад є неправильним, проте голова КМДА від Зеленського спокійно виграє вибори і очолює місто», ― резюмував Петро Охотін.

Хто може стати головою КМДА

Згідно інформації «Української Правди», у Володимира Зеленського вже є дві кандидатури на посаду голови КМДА. Перший претендент ― гендиректор холдингу «1+1 media» Олександр Ткаченко. Другим можливим кандидатом видання називає бізнесмена Андрія Холодова. Обоє пройшли до Верховної Ради IX скликання за списками «Слуги Народу».

В статті використані фото Depositphotos.

Читайте також: «За 50: две истории о том, что учиться никогда не поздно»

5%
20%
15%
60%
Статьи 25.07.2019
Компании-двойники: на чем зарабатывают киевские политики

Пляж «Южный берег Киева» на Трухановом острове четыре года назад. Появился просто и одномоментно — арендаторы просто отгородили часть коммунального пляжа, доступ на который, согласно законам Украины должен быть для всех. Справедливости ради доступ на плаж остается свободным для всех желающих, кроме дней, когда в клубе проходят концерты и закрытые вечеринки. Мы попробовали разобраться, кто стоит за этим клубом на территории острова, который является рекреационной зоной и зоной отдыха киевлян.

Антон Дрепин
Антон Дрепин

Пляж «Южный берег Киева» на Трухановом острове четыре года назад. Появился просто и одномоментно — арендаторы просто отгородили часть коммунального пляжа, доступ на который, согласно законам Украины должен быть для всех. Справедливости ради доступ на плаж остается свободным для всех желающих, кроме дней, когда в клубе проходят концерты и закрытые вечеринки.

Мы попробовали разобраться, кто стоит за этим клубом на территории острова, который является рекреационной зоной и зоной отдыха киевлян.

Как прикарманили ЮБК

Как оказалось, еще в июле 2015 года Днепровское управление полиции открыло уголовное производство по факту самозахвата земельного участка, на котором сейчас расположен ЮБК, и самовольного строительства на ней сооружений.
Во время проведения досудебного расследования установлено, что некий Головатюк Павел Андреевич — физическое лицо-предприниматель (ФЛП) взял в аренду бетонное покрытие площадью 180 кв. метров на Трухановом острове для открытия точки общепита под названием «ЮБК».


Но кроме этого Головатюк прихватил под шумок еще 1620 кв. м, которые застроил кафешками, не имея на это ни разрешений и согласований
Но как мог обычный ФЛПшник решиться захватить берег Днепра без поддержки во власти? В кулуарах Киеврады нам рассказали, что за этим стоит депутат от «Солидарности», член бюджетной комиссии Антон Дрепин, который в те годы был чиновником в киевской власти.
Правда, в прокуратуре Киева, где готовили обвинительный акт, нам сказали, что это не так. «Производство по факту незаконных построек на территории всего Труханового острова было открыто еще в 2014 году. Что касается конкретно этого эпизода, о пляже ЮБК, мы делали проверку и выяснилось, что некий предприниматель оформил договор аренды на небольшой участок. Но, кроме того, что он взял настил, он захватил еще часть территории, которая не входила в договор. Должностные лица коммунального предприятия там не замешаны. В 2017 году производство отправили в суд. Сейчас обвинительный акт слушают в суде», — сказали нам в прокуратуре Киева.

Да и сам Антон для этого побережья Днепра совсем не чужой. В 2012 году неподалеку он открыл локацию для любителей экстремальных видов спорта — скейтпарк «Gavanь»
Любопытно, что в 2017 году нынешняя Киеврада создавала временную контрольную комиссию по проверке законности размещения построек и МАФов на территории Труханового острова, а также по проверке законности передачи земельных участков на острове в собственность или пользование. Антон Дрепин также входит в ее состав. Вот только отчета комиссии до сих пор нет. В июне 2019 года поменялся глава комиссии. Ею стал Александр Мищенко из «Солидарности» вместо Олеси Пинзенник, которая вышла из комиссии по собственному желанию. Можно предположить, что тянут с отчетом неспроста, а часть членов комиссии — заинтересованные люди. Так, к примеру, Елена Овраменко — собственник заведений общепита на соседнем Гидропарке.

Любимец судей

Как депутат Киеврады нынешнего созыва (округ № 77, Подольский район) Антон Дрепин ничем особенным не запомнился. Он выступил автором проекта решения «Об изменении Программы развития зеленых зон Киева», согласно которому незначительно сокращаются три участка зеленых зон на его округе в связи со строительством метро на массив «Виноградарь».

Но как представитель киевской власти, в которую он вошел еще при мэре Леониде Черновецком, он также «отметился» в уголовных производствах.

Так, в 2014 году он проходил по делу о присвоении денег в особо крупных размерах коммунального предприятия «Киевжилспецэксплуатация» при строительстве здания Театра на Подоле к Евро-2012. Судя по материалам дела, речь шла о 32 млн. грн., выплаченных подрядчику за работы, которые были выполнены на сумму около 300 тыс. грн. Правда, работы проводились в 2008-2009 году. А руководил Антон Дрепин КП с мая 2010 года по май 2011 года. Согласно материалам, его правовой статус — свидетель

Правда, по одной из версий, ему удалось как-то договориться. Так, как мы узнали в 31 мая 2011 года на основании рапортов сотрудников отдела государственной службы по борьбе с экономической преступностью и прокуратурой Подольского района Киева против Дрепина было возбуждено уголовное дело за растрату средств спецфонда городского бюджета на сумму 25 млн грн в 2010 году все на ту же стройку на Андреевском. Правда, сведения об этом даже не были внесены в реестр досудебных расследований, что дает основания предполагать о коррупции в правоохранительных органах того времени.

Любопытно, что Дрепин фигурант еще одного дела, гражданского. Во время работы все в той же «Киевжилспецэксплуатации» его уволили за прогулы. Но Дрепин пошел в суд против Леонида Черновецкого, мэра Киева, и не только доказал свою невиновность, но еще и смог заработать неплохие на тот момент деньги — компенсацию за вынужденный отдых и моральный ущерб в размере больше 63 тыс. грн. (или 8 тысяч долларов).

Дубль-фирмы

Судя по ежегодной декларации, Антон Викторович — бенефициарный собственник ООО «Киевские городские проекты», которое занимается консультированием по вопросам коммерческой деятельности и управления. Здесь он зарабатывает деньги на жизнь и весьма неплохо. За 2018 год он задекларировал доход от предпринимательской деятельности — 4,2 млн грн, а также €483 000 евро, $678 950 и 2,5 млн грн наличными. Еще $ 411 000 задекларировала его супруга Виолетта Александровна.

Но интересная деталь организаций с названием «Киевские городские проекты» в едином реестре юридических лиц и ФЛП аж три. Кроме названного ООО есть еще общественная организация с таким же названием. В том, что они связаны между собой нет сомнений. Руководителем обеих является Хоменко Владимир Александрович, зарегистрированный в Житомире, там же, где и Антон Дрепин. А третья организация — ООО «КП «Киевские городские проекты». Можно предположить, что она тоже связана с предыдущими двумя, ведь разница в названии — всего две буквы: КП, и зарегистрированы оба ООО почти в одно время. Но доказательства этому мы так и не смогли найти.

Как говорит адвокат Иван Либерман, создание нескольких организаций с аналогичным названием может быть скрытой схемой мошенничества.

«Законами Украины не запрещено называть компании одинаковыми названиями, особенно если форма правления разная. Например, ООО, ОО или КП, ГП. Поскольку сам закон дает возможность не всегда устанавливать аббревиатуру — те же ООО, КП, — а оставлять только название, это и есть форма манипуляции, форма злоупотребления доверием, а иногда форма обмана. Есть все основания предполагать, что речь идет о мошенничестве», — говорит адвокат Иван Либерман.

0%
38%
0%
62%
Статьи 23.07.2019
Кто победил на одномандатных округах в Киеве: факты, цифры и соцсети

Кто будет представлять ваш район в Верховной Раде.

выборы в Верховную Раду
Кто победил на одномандатных округах в Киеве

По состоянию на вечер 23 июля ЦИК обработала 96,78 процентов голосов. Мы изучили список лидеров столичных депутатов-мажоритарщиков и рассказываем вам, кто они, чем занимаются и с какой программой шли в Верховную Раду.

Округ №211, Голосеевский район

Юрченко Александр Николаевич
Партия: «Слуга народу»
Процент набранных голосов: 34,67
Возраст: 31 год
Род деятельности: временно безработный
Программа
Facebook

Округ №212, Дарницкий район

Перебыйнис Максим Викторович
Партия: «Слуга народу»
Процент набранных голосов: 34,43
Возраст: 45 лет
Род деятельности: заведующий отделением медицинского центра «Борис»
Программа
Facebook 

Округ №213, Деснянский район

Дубнов Артем Васильевич
Партия: «Слуга народу»
Процент набранных голосов: 36,27
Возраст: 31 год
Род деятельности: хирург-стоматолог в «Клиника Дубновой Стоматолог и Я»
Программа
Facebook

Округ №214, Днепровский район

Швец Сергей Федорович
Партия: «Слуга народу»
Процент набранных голосов: 32,52
Возраст: 43 года
Род деятельности: ведущий, журналист на телеканале «1+1»
Программа
Facebook

Округ №215, Деснянский район

Яременко Богдан Васильевич
Партия: «Слуга народу»
Процент набранных голосов: 37,51
Возраст: 48 лет
Род деятельности: глава правления благотворительного фонда «Майдан закордонних справ»
Программа
Facebook

Округ №216, Днепровский район

Забуранна Леся Валентиновна
Партия: «Слуга народу»
Процент набранных голосов: 40,53
Возраст: 38 лет
Род деятельности: профессор кафедры менеджмента Национального университета биоресурсов и природопользования Украины
Программа
Facebook

Округ №217, Оболонский район

Безуглая Марьяна Владимировна
Партия: «Слуга народу»
Процент набранных голосов: 38,41
Возраст: 31 год
Род деятельности: старший инспектор в Центре обеспечения служебной деятельности Министерства обороны Украины и Генерального штаба Вооруженных Сил Украины
Программа
Facebook

Округ №218, Святошинский район, Оболонский район

Гурин Дмитрий Александрович
Партия: «Слуга народу»
Процент набранных голосов: 41,51
Возраст: 37 лет
Род деятельности: физическое лицо-предприниматель
Программа
Facebook

Округ №219, Святошинский район

Тищенко Николай Николаевич
Партия: «Слуга народу»
Процент набранных голосов: 30,88
Возраст: 47 лет
Род деятельности: ресторатор, телеведущий, гендиректор ООО «ВКФ «РИМІД»
Программа
Facebook

Округ №220, Подольский район

Бондарь Анна Вячеславовна
Партия: «Слуга народу»
Процент набранных голосов: 37,01
Возраст: 44 года
Род деятельности: генеральный директор Директората технического регулирования в строительстве Министерства регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Украины
Программа
Facebook

Округ №221, Печерский район

Пуртова Анна Анатольевна
Партия: «Слуга народу»
Процент набранных голосов: 23,32
Возраст: 37 лет
Род деятельности: глава правления общественной организации «ДІДЖИТАЛ ОСВІТА»
Программа
Facebook

Округ №222, Соломенский район

Грищук Роман Павлович
Партия: «Слуга народу»
Процент набранных голосов: 40,33
Возраст: 30 лет
Род деятельности: директор ООО «МХ шоу»
Программа
Facebook

Округ №223, Шевченковский район

Буймистер Людмила Анатольевна
Партия: «Слуга народу»
Процент набранных голосов: 31,78
Возраст: 34 года
Род деятельности: член наблюдательного совета Металлургического завода Дунаферр (Венгрия)
Программа
Facebook


8%
20%
2%
70%
Статьи 18.07.2019
Один із найскладніших округів Києва – округ 219: кого та чого чекати мешканцям?

Огляд кандидатів по 219 одномандатному виборчому округу Києва.

кандидати в депутати

Уже згодом країна обере тих, хто представлятиме їх інтереси в Парламенті. Всі знають, що Борщагівка — максимально важкий округ Києва. Мешканці скаржаться на злочинність, що процвітає, пов’язуючи це з алко-, наркозалежностями та ігровими автоматами на кожному кроці. Чи варто чекати їм змін та хто візьметься за усунення їхніх проблем?

Для участі у виборах у ЦВК було зареєстровано аж 17 кандидатів: лише 5 від партій та 12 самовисуванців.

Пропонуємо ознайомитися з даними незалежного опитування мешканців Святошинського району:

У першу чергу хочемо звернути увагу на «народного ревізора» Миколу Тищенка, який балотується від партії Президента «Слуга Народу». Тищенко — киянин у четвертому поколінні, київський ресторатор, телеведучий, спортсмен, президент і власник групи компаній мережі ресторанів. Уже більше 20 років розвиває ресторанний бізнес в Україні. Майстер спорту України з дзюдо. З 2008 є Президентом Асоціації пляжного волейболу Києва.

Має три державні нагороди: почесну грамоту Верховної Ради України за заслуги перед українським народом, грамоту Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту України за благодійність та указом Президента України у 2008 році нагороджений державним орденом України «За заслуги» III ступеня.

У політиці раніше не був, але зарекомендував себе, як грамотний топменеджер завдяки своєму бізнесу та програмі «Ревізор». У передвиборчій кампанії обрав нестандартну тактику — пообіцяв особисто познайомитися з усіма мешканцями округу, тому щодня проводить по 3-4 зустрічі з виборцями. Взяв на себе місію народного ревізора та першочергово обіцяє зайнятися питанням стандартів харчування в закладах освіти й лікарнях, а також побороти нарко-, алкозалежність та ігровий бізнес.

Одним із головних конкурентів Тищенка є кандидат від політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Свобода» Чернецький Олег.

Олег Станіславович є чинним депутатом VIII скликання Верховної Ради України. Народився 25 червня 1967 року в селі Шаровечка Хмельницького району Хмельницької області. З 2000 року активно приділяв увагу благодійній діяльності. У 2004 р. побудував Храм та передав у власність парафії у м. Хмельницькому. А у 2007 році заснував приватний іменний благодійний фонд.

У жовтні 2010 року обраний депутатом Луцької міської ради за списком ВО «Свобода». Був головою постійної комісії міської ради з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів. У 2014 р. на виборах до Київської міської ради пройшов за списками ВО «Свобода». Тому він відкликав свій мандат з депутатського корпусу Луцької міської ради.

Обіцяє захистити Україну від реваншу та змусити владу працювати на українців. Усунути олігархів від впливу на економіку та повернути Україну в українські руки.

Серед кандидатів на окрузі є і тезка ревізора — ще один Тищенко. Але не Микола Миколайович, а Анатолій Анатолійович. В офіційній біографії Анатолія Тищенко на сайті ЦВК вказано, що він народився 26 березня 1977 року в Києві, має вищу освіту, а працює тренером-викладачем із таїландського боксу в столичній дитячо-юнацькій спортивній школі № 5.

У відкритих джерелах знайшовся лише один чоловік, який підходить під цей опис — майстер спорту України, переможець і призер всеукраїнських та міжнародних турнірів. Правда, на сторінці Анатолія Тищенко в соцмережах як місце роботи вказано знаменитий клуб таїландського боксу «Файтер», який якраз знаходиться на Борщагівці. У короткій передвиборчій програмі кандидата зазначено, що в першу чергу він зосередиться на розв’язанні проблем в освітній, медичній та спортивній сфері. Але активної агітації від нього не видно, хоча мешканці повідомляють, що Анатолія знають особисто.

Балотується до Верховної Ради по 219 округу й Андрій Анатолійович Хилько. Особистість неординарна, про яку останнім часом досить багато говорять. Саме він у квітні подав позови про скасування реєстрації Володимира Зеленського кандидатом у президенти України. І хоча програв, проте бонуси в популярності отримав.

Судячи з персональної сторінки Андрія Хилько в Facebook, подавати позови, скарги, різні заяви, викликати поліцію для нього справа звична. На сайті ЦВК серед відомостей зазначено лише те, що він глава благодійного фонду свого ж імені. А на сторінці ФБ «Хилько» говориться, що фонд реалізовує і розробляє різні громадські проєкти, у тому числі терміни реалізації яких складають 30, 50 і 100 років.

Хилько активно пише про проблеми жителів округу: про сміття на озері Віра або про сухі гілки на деревах, затоплених підвалах. А кілька днів тому навіть заявив, що оголошує сухе голодування до тих пір, поки президент не втрутиться і не допоможе жителям Борщагівки розібратися з транспортним колапсом через скасування маршрутів 1 і 3 трамваїв. Проте поки успіху не мав.

25%
9%
25%
41%
Такий email не зареєстровано у системі
Введите свой электронный адрес, на который мы отправим вам новый пароль.
Поле не должно быть пустым и содержать кириллицу
Спасибо!

Ваше сообщение принято.

Сожалеем :(

Во время обработки что-то пошло не так.

Bы можете отправить сообщение на электронный адрес betatest@nashkiev.com